Ubuntu po dveh tednih

Zdravo! Sem nov uporabnik ubunut-ja. In moram reči, da sem izredno zadovoljen z os-om(ubuntu ibex). No da nakratko opišem moje raziskovanje sistema in njegovo postavitev:

Inštalacija: brez kakršnih koli zapletov :)

Prva uporaba: prvi problem -wlan, rešen z wicd-jem (sicer mi pa še vedno ni jasno zakaj network manager nepodpera 64 bitne WEP enkripcije)

Vse ostalo deluje "out of the box", zahvaljujoč synaptic pakage managerju in add/revome programs takoj naloženo.

Wine in windows igre: Zanimat me je začelo kaj vse dela na linux-u z wine 1.1.14
-age of empires 2, commandos 1 & 2 in Fallout 1 & 2 delajo brez problemov
-doom 3 itak deluje native
-gothic 1 & 2 & 2 + NOTR delajo z malo igranja po ini detotekah in brez glasbe
-Planescape: Torment dela z malo več igranja z ini-ji, ampk mi še ni ratal ga spravt n fullscrean

Uglavnem zelo zadovoljen...

Zamere: Ni taroka...

Komentarji

  • Screamboy Član Ubuntu.si
    Vid je dejal/-a:
    Zdravo! Sem nov uporabnik ubunut-ja. In moram reči, da sem izredno zadovoljen z os-om(ubuntu ibex). No da nakratko opišem moje raziskovanje sistema in njegovo postavitev:

    Inštalacija: brez kakršnih koli zapletov :)

    Prva uporaba: prvi problem -wlan, rešen z wicd-jem (sicer mi pa še vedno ni jasno zakaj network manager nepodpera 64 bitne WEP enkripcije)

    Vse ostalo deluje "out of the box", zahvaljujoč synaptic pakage managerju in add/revome programs takoj naloženo.

    Wine in windows igre: Zanimat me je začelo kaj vse dela na linux-u z wine 1.1.14
    -age of empires 2, commandos 1 & 2 in Fallout 1 & 2 delajo brez problemov
    -doom 3 itak deluje native
    -gothic 1 & 2 & 2 + NOTR delajo z malo igranja po ini detotekah in brez glasbe
    -Planescape: Torment dela z malo več igranja z ini-ji, ampk mi še ni ratal ga spravt n fullscrean

    Uglavnem zelo zadovoljen...

    Zamere: Ni taroka...
    kaka jepa configuracija sistema?
  • Vid je dejal/-a:
    Zamere: Ni taroka...
    si pogledu tam pod dodaj/odstrani pa utipku tarok? seveda v angleščini. drugače pa je če se ne motim ena 'multifunkcijska kartopirnica' pa je mogoče tam notr :)

    lp
  • Konfiguracija: Ubuntu 8.10
    Q9300 @ 3.1GHz
    4 Gb DDR II @ 800 MHz
    GeForce 9800Gtx je delal z default driverjem(177.82) , preklopu na 180.21

    Kar se tiče taroka slovenske verzije žal ni (igre se razliujejo po pravilih, tarok je značilen samo za našo prelepo državo). Sm pogledu add/revome, in googlov in niti sourca nism našu. Seveda je se tarok.net sam je postov plačniški :( !

    Sicer pa če koga zanima več o različnh verzijah taroka(ang tarot) nej si pogleda tukaj: http://www.pagat.com/tarot/ zanimivo je da recimo Francozi uborabljajo 78 kart (mi 54)...

    In other news: našu sm ScummVM emulator(add/remove) za Lucas arts igre in zaston igro beneath a steel sky od kreatorjev broken sword serij(tudi add/remove) in Monkey island 1&2 tudi zaston na http://mac.softpedia.com/get/Games/ obvezna špila za avanturiste
  • napsy Član Ubuntu.si
    maš na http://www.tarok4.com java tarok pa lahk špilaš online. mogoče se celo kdaj srečava ;)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.