Težave soundcard ne prepozna + stara mašina + xubuntu + vibra 16XV

Pozdravljeni,

na eno staro mašino sem dal xubuntu, kao malo hitreje binaj delalo.. mašina jeceleron 333/256 rama In ima onboard zvočno kartic, ki je zadeva ne prepozna - oz. jaz ne znam nastavit.
Chip na matični za SB, ki bi naj bil SB compatibilen je Vibra 16XV CT2511-SBT (Creative)

Sem pa not še počil neko staro ISA kartico, efekt neprepoznavanja je enak.. :)

Matična je:AM619 (ce je pomembno dam natančnejše podatke ) chip na matični SIS5600

Če ne drugače bom probal še s PCI kartico..

Hvala za nasvete in razlage.. lp

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    kaj ti izpise ukaz lspci? in katero verzijo xubuntu-ja si nalozu?
  • xubuntu je 9.04

    lspci, mi ni nič vrnilo. Zato sem ven vrgel isa SB in dal sedaj noter PCI, ki pa mi ga prepozna, tudi ta ukaz. Vendar zvoka še vedno ni, če zaženem kak mp3. Neke finte so z ALSA in OSS driveri.. (samo ne vem še kakšne)

    >LSPCI: multimedia audio controller: Fortmedia, inc Xwave QS300A [fm801 game port] (rev b1)

    >aplay -l
    mi ga tudi prepozna.. subdevice 11
    subdevice #0 ..

    ne javi nic napak
  • Zadevo sem nekako usposobil... samo je zvok ful pretih :( pa se mp3-ji štekajo ob predvajanju. Obstaja kak simpl predvajalnik, ki ga preprosto morem instalirat?:)
  • Cube Član Ubuntu.si
    za glasnost poglej v alsamixer(napises alsamixer v terminal).. drgaci pa program hmm xmms mogoce :) sam je precej stara masina tko da nevem ce bo kaj bols :D
  • Vidim, da bo xubuntu pocasi dol letel.. zadeva ni ne hitrejša od ubuntuja še dost bolj nerodna je za uporabo. Še v xorg.conf se ne da nic nastavit, ker so ocitno nekje drugje konfiguracije. Lepo mu rečem da bi rad mel manjšo resolucijo in naj si shrani sejo pa on vztrajno resetira zadevo na default nastavitve.
    sem dal sudo dpkg-configure x... pa je zadeva samo razfuk*l* tikpovnico, nastavitev a monitor frekvence pa to pa nikjer..

    Sedaj ko stisneš d se izpise df :) r = er in podoben shit nikak da usposobis..

    :)lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.