Krajevni datotečni sistemi

GregaS Član
uredil/-a 23. January, 2006 v Programi
Danes sem ponovno namestil Kubuntu in za vsako stvar mi napiše tole:

image

Počasi me že spravla ob živce in nimam pojma zakaj se mi to sploh pokaže. Aja tole se mi je pokazalo ko sm hotu na namizju narediti bližnjico do programa Blender, ki je na drugem disku. Sicer pa se mi je to pokazalo tudi ko sem hotel zapečt DVD image iz te particije.

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    meni obvestilo deluje tko, kot da hoces pognati bin/executable datoteko iz nelokalnega diska .. ceprav ne wem zakaj bi to bil problem.. PS .. kako pa imas mountano to particijo .. prek smb, nfs?
  • Particijo mam točno tko mountano kot si mi ti napisu:
    http://www.ubuntu.si/punbb/viewtopic.php?id=256
  • bl4z Član Ubuntu.si
    bom se sam probu neki pognat na smb particij .. ti sporocim rezultate
  • bl4z Član Ubuntu.si
    peca:/# /mnt/disk_x/bzip2 
    bzip2: I won't write compressed data to a terminal.
    bzip2: For help, type: `bzip2 --help'.

    ja dela ... kaj pa ce probas iz konzole neki zagnat .. a potem gre?
  • christooss Član Ubuntu.si
    itak da je problem. Dej probej na tistem drugem disku direkt bin dtoteko spremenit da bo kazala nate kot userja (in ne root) pa še nate kot skupino.
  • GregaS Član
    uredil/-a 23. January, 2006
    Že kaže name kot na userja in skupino. Sploh ne razumem zakaj zdaj te problemi. Ko sm zadnjič tko mountal particijo je bilo vse v redu zdej pa ne. A je možno da so kakšni problemi če je root particija ext2 ta particija pa ext3? Sumim, da je root particija ext2 pa ne vem zakaj.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    idi v konzolo pa na roke probi pognat program ... se bo najboljs vidlo kaj je narobe .. jaz se vedno mislim .. upam, da lokacija datoteke, ce iams prave pravic enima nic opraviti s tem, da je nebi mogle zagnati
  • Mogoče sem samo jst tolk štorast pa ne znam pognat zadeve iz konzole. Trenutno se ubadam z mozillo firefox 1.5 in blenderjem 2.4. Če iz konquerorja poženem zadevo mi dela. Kako se bin datoteke poganja iz konzole?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    gres v folder kjer mas blender

    napisi ls -l
    una datoteka verjetno blender3x ki ima atribute tudi x .. nekaj v stilu rwxr-xr-x in jo pozeni s ./blender3d
  • Tud to dela ja, ampak problem mam pa še vedno.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    pol je pa neka cip fora .. ne vem zakaj bi lahko lavfu iz konzole neb pa mogu iz x-ov ... probi se 1x sam nardit bliznico na desktop ...
  • Problem se je očitno sam od sebe odpravu. Ko sm zdej še enkrat resetiru računalnik mi zdej vse normalno dela, je pa zanimivo, da mi je tud prej delalo šele potem ko v "Medij za shranjevanje" nism mel več diskov ampak samo cd rome in disketnik.
  • Ok, zdej mi pa tale stvar že počasi najeda živce in bi rad prišel zadevi do konca. Zarad nekih neumnih napak sm mogu še enkrat gor dat kubuntu in spet se je pojavu ta problem. Zdej celo iz konzole ne morm ničesar pognat. Če hočm pognat kšn program mi napiše tole:

    bash: ./blender: Permission denied

    Če pa hočm kšn program skompajlat mi pa tole napiše:

    bash: ./configure: /bin/sh: bad interpreter: Permission denied

    Na googlu sm najdu samo to, da je nek problem v fstab, kar je povsem možno glede na to da sm mountu particijo samo jaz tud približno ne vem več kaj bi lahko bilo narobi.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    dej kaj ti izpise ls -la v folderju od blenderja in kaj ti izpise mount .. pasti tukaj prosim
  • Zanimivo da sm v fstab zdej na koncu dodal to particijo in mi dela ampak mi v konzoli napiše tole:

    [mntent]: warning: no final newline at the end of /etc/fstab
  • bl4z Član Ubuntu.si
    manjka ti enter
    zadnja vrstica teksta[enter]
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.