problemi z wlan povezavo na internet

bok. Ma kdo kakšno idejo kako bi svoj notebook priključil na net brezžično.
Na notebooku imam pcmcia kartico ASUS wl-107g, ki jo najde brez problema (ra0)
potem je tu access point TRENDnet TEW-310APB ki je prikljucen na switch na katerega je prikljucen namizni racunalnik iz njega pa gre vse skupaj na ruter level one.
Če na switch preko kabla priključim tudi prenosnika deluje vse brez problema. Edino brez žične povezave mi ne rata uspostavit. Oziroma noče mi zalaufat interneta.
Vsak odgovor ali pa predlog je dobrodošel.
Če moram podati še kakšne informacije o čem mi napišite in jih bom posredoval.
lep potdrav
Ubuntu je zakon. :)

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Odgovor in nasvete tudi ti izveš po oglasih.

    Prej pa še povej. A uporabljaš kšn program za zaznavo wireless omrežja? A je povezava delovala v windowsih. Če si jih mel gor seveda?
  • Kami Član Ubuntu.si
    V KDE-ju maš en program, ko ti najde wireless omrežja, samo imena se trenutno nena spomnim
  • Programa za zaznavanje wireless omrežja ne uporabljam ker ne vem ker naj bi bil. windowsov pa nimam skoraj že leto im pol.
    Tako da ne vem kako to deluje v windowsih :) je pa baje delovalo. Sicer sm jaz nasu nekaj programov v synapticu, pa ne vem kateri je za kaj in na ker comp naj katerega naložim. Nebi pa rad spet nekaj brezveze gor nalagal. ker pol mam nepotrebnega programja in knjiznic gor tako da je joj :D
    Pa si ne bi rad mojega Ubuntuja prevec zasvinjal
  • Kami je dejal/-a:
    V KDE-ju maš en program, ko ti najde wireless omrežja, samo imena se trenutno nena spomnim
    KWifiManager ;)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    v glavnem .. ce vidis accesspoint potem bi ti mogu delat tud interent, neglede na to kter OS mas na racunalniku

    .. zdej ni mi jasno
    wifi - acespoint - komputer - level one - internet ??
    to je pa cist !?!? ...

    zakaj ne nardis tko da imas na sredini hub/switch .. v ta hub/switch vkljucis
    - level one -> internet
    - accespoint ... zdje mors pazit ker ti wifi lahko dela v dveh nacinik .. kot accespoint in wifi-router, ce delas kot wifi router potem mors met to na drugem subnetu in wifi router ti more znat prenesat pakete med wifi subnetom in local subnetom ...


    bom narisu slikco kako imam jaz to zrihtano doma .. po kosilu
  • bl4z Član Ubuntu.si
    obljubljena shema
    image
  • androxxl Član
    uredil/-a 22. January, 2006
    Hm na prenosniku sem zalaufal kwifimanager in mi kaze sledece connection speed [MBit/s]: 11
    Connected to network: heaven
    access poin: 00:03:2F:0A:D1:A9
    Local IP: 192.168.4.4
    Freqency [channel] : 2.457 [10]

    AccessPoint: UNKNOWN

    Toraj nekaj najde samo zakaj pa ne dela pa ne vem??
    preko firefoxa mi pa pokaze log od acesspointa tole:Jan/22/2006 14:42:59 AP mode start. Channel=10 SSID:heaven
    Jan/22/2006 14:43:01 Mac Full-duplex.
    Jan/22/2006 14:43:01 System started
    Jan/22/2006 14:43:01 Wireless PC connected 00-11-D8-3A-1C-E2
    Jan/22/2006 14:43:03 EAP-Request/Identity
    Jan/22/2006 14:43:08 EAP-Request/Identity
    Jan/22/2006 14:43:13 EAP-Request/Identity
    Jan/22/2006 14:43:18 EAP-Request/Identity
    Jan/22/2006 14:43:22 EAP-Request/Identity
  • gregor Član
    uredil/-a 22. January, 2006
    Ojla ....no jz sm zrihtal moj wireless z wpa_supplicant deamonom ...to je kao roaming deamon če laptop nosiš okrog. Sm poskusu v Gnomu uporabit Networking pa ni delalo ne vem zakaj. Mislim da ti lahko dosti pomaga tale stran :

    http://www.debian-administration.org/articles/312

    Hmm jz mam zrihtano brez vseh wpa ključev in podobnega. Pazit morš da uredu porihtaš wpa_supplicant.conf da ti bo našlo prav ESSID da ne bo poskušalo se konektat na ruter od soseda.

    LP Gregor
  • bl4z Član Ubuntu.si
    jaz tud teh kodiranj in kljucev nimam vklopljenih, ker potem vsa zadeva dela pocasnje + na enem preneosniku ne morem met se tanovga wep / ali wpa kodiranja, imam pa zato v accespointu zaklenjene dostope na mac-id je
  • bom ta wlan ze resu pa na koncu povedal v cem je bla fora. vrjetno pa je tezava v ruterju :P nimam dostopa do njega brat je lastnik pa mi nic ne pomaga ker "nikoli nima cajta" Po domace povedano misli samo na svojo P....
    Tako da javim v cem je bil problem ko se bratu vsaj malo usmilim in si bo vzel 5 min cajta za mene.
    :)
  • Hura koncno zrihtal :) Ni si vzel en brat pet minut ampak drugi preko telefona.
    Najbolj vazno je pa to da je treba vcasih tudi kaj prebrat. Ko sem ze cisto obupal nad access pointom sem si vzel cas in malo prestudiral navodila. Da sem lahko sploh prsu v njega sem moral najprej IP svoje kartice popravit na 192.168.1.xxx
    Potem sem jo moral zopet nazaj nastavit ker sem v AP napisal drugo kot je bila prvotna njegova da sem zopet prisel v njega. V njemu sem moral vklopit DHCP pol se vpisat DNS od siola. Probam in nic. Je blo treba se firewall nastavit in se wifi kartico. Z se nekaj tezavami mi je tudi to uspelo :)
    Tako da sem sedaj zares mobilen.
    Mi vsaj po hisi ni treba kablov vlect :D
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.