Namizna aplikacija v GNOME

Sem nov uporabnik ubuntu linux distribucije. Z Linuxom nimam nekih izkušenj, sem pa zelo vešč programiranja v Windows s pomočjo ogrodja .NET

Dopade se mi GNOME.
Rad bi izdelal aplikacijo, ki bi tekla na GNOME in v Windows, ne morem pa si privoščiti investirati veliko časa v učenje.
Rad bi uporabil svoje znanje .NET ogrodja in jezika VB.NET ali C#.
Mono izgleda kot naročen.
Se vam zdi tak pristop v redu ali priporočate kaj drugega, naj se grem učit c ali c++ ipd...

Priučenje novega jezika ni problem, ker imam dolgoletne izkušnje v programiranju, rad bi samo z čim manj napora izdelal "namizno" aplikacijo, ki bi uporabljala podatkovno zbirko MySQL in znala izdelati kak report, ki bi ga lahko natisnili (npr izdaja računov, ali vodenje naročil).
Kaj mi priporočate?

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Če poznaš .net, potem raje delaj z mono. Namesti si monodevelop. Tam lahko dokaj hitro skupaj spacaš nek gui. Za prenosljivost na winse pa bodo morali tvoji uporabniki namestit mono in gtk# na sistem, preden bodo lahko uporabljali tvoj program. Razen če se odločiš za winforms, vendar monodevelop nima GUI dizajnerja za winforms tako da boš moral ročno gradit GUI.
    Rad bi izdelal aplikacijo, ki bi tekla na GNOME in v Windows, ne morem pa si privoščiti investirati veliko časa v učenje.
    Raje bi priporočal da vseen investiraš kaj časa za učenje ker ko se kaj zalomi je dobro kaj vedet kot pa potem histerično iskat odgovore na forumih/googlu.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    lahko pogledas tudi javo (ki je blizu c# po sintaksi) in ima dobra orodja za izdelavo (netbeans, eclipse,...) ter malo morjo zelo uporabnih free/opensource knjiznic. Je pa res da java aplikacija NE da native feelinga (menda java 6 celo to ima - nisme se gledal) in mal bremza hitrost; ampak vse kar si napisal se da lepo naredit + s prenosljivostjo ne bo problemov
  • Najlepša hvala za odgovore.
    Po temeljitem premisleku sem ugotovil, da bom res moral investirati čas in se priučiti nekaterih stvari.

    Za UI sem se odločil, da bom uporabljal jezik c. Je to pametno? Svetujete kaj drug (objektni) jezik?
    Moje znanje C-ja že precej šepa, nekaj smo delali v šoli z nekim borlandovim IDE-jem.
    Ko bom obvladal C bom začel raziskovat programiranje UI. Naj grem raje kar na UI programiranje?
    Knjigo za C že imam, zanima me v katerem IDE-ju naj se učim programirati C (ne UI)
    IDE za porgramiranje UI pa sem slišal za Anjuta. Bo to OK? Svetujete kak drug IDE?
    Za učenje C-ja imam knjigo C by Example. Katero knjigo mi svetujete za programiranje UI?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Obvladovati nek jezik pomeni da več let intezivno uporabljaš ta jezik. Pa še potem vidiš dan ne obvladuješ vsega. Čeprav je C preprost na videz, se lahko zelo zakomplicira in včasih rabiš kar globoko poznavanje jezika in sistema, da odpraviš kakšne buge.

    Za začetek bi ti priporočal kaj bolj preprostega, npr. python.
  • Cube Član Ubuntu.si
    napsy je dejal/-a:
    Obvladovati nek jezik pomeni da več let intezivno uporabljaš ta jezik. Pa še potem vidiš dan ne obvladuješ vsega. Čeprav je C preprost na videz, se lahko zelo zakomplicira in včasih rabiš kar globoko poznavanje jezika in sistema, da odpraviš kakšne buge.
    podpisem..

    vsak te zna kdaj pa kdaj zelo lepo presenetit :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.