Začetniška v javi, kako sploh zaženeš gui narejen z ide

Oi,

(upam, da nisem pomešal kratice v naslovu teme, heh)

No, da tu sprašujem, je skoraj da zadnja šansa, heh.
V bistvu imam aplikacijo na internetu, a sem je napisal v c# (ms visual studio), in ko še nisem vedel kaj linux točno je. Tudi internetno stran sem naredil s pomočjo ms visual studia.

Zdaj, rad bi to aplikacijo prevedel v javo, da dela na 'vseh' platformah, in dal pod gpl.

Uporabljam NetBeans na Ubuntu.

Nekaj sem že naredil, toda na moje veliko presenečenje, te aplikacije ne morem (ne znam) zagnat drugače kot da odprem NetBeans, projekt, in pol tam zaženem...

A ni neke exe datoteke? No, vem da sem zdaj kozla ustrelil, se opravičujem, toda ne znam zagnat... katero datoteko dvokliknem, da se program zažene?

Ko 'clean and build' mi sicer napiše, da lahko v konzoli zaženem aplikacijo z ukazom program.jar, kar sicer dela do neke mere, a je dokaj okrnjeno, oziroma določene funkcije sploh ne delajo... pa tudi od končnega uporabnika ne morem zahtevat, da program zaganja preko konzole...

Sem sicer začetnik v javi, pa tudi s c# se ne razumem najbolje, toda se da delat in nekaj narest...

lp, grom

Komentarji

  • Java docs rules! ..da ti olajšam delo -> http://java.sun.com/docs/books/tutorial/deployment/jar/basicsindex.html :)

    exe datoteke na ubuntu ne boš srečal :)
    pri javi večinoma .jar/.java/.class
  • grom Član
    uredil/-a 23. August, 2009
    Oi,

    Ma to mi je cela zbrka. Ta javadoc mi dela preglavice, sploh ga ne znam inkorporirat v netbeans, in se mi med pisanjem kode odpira dodatno okno, in me iritira s sporočilom, da 'javadoc not fuond'.

    Sicer je ta internet varianta javadoc, ampak, pismo, da tam ne najdem ničesar.... najbolj me jezi, da me vsi tja vsmerjajo, jaz pa kot kaže sem trde glave... huh.

    Ampak , Crazy Lemon, je preboj! Sem uspel narediti 'louncher' tako, da sem pod komando vnesel tisti ukaz, ki mi ga poda ob 'build'-u.

    Sicer mi res ni jasno, ampak če prav pomislim, na ubuntu res nisem naletel na program, za katerega bi bil potreben dvoklik v brskalniku datotek. Vsi programi so pod ikoncami... ???

    Kaj pa, kako bodo na oknih zagnal program narejen z netbeansi? pri vinsih ni terminala, ozirama, kaj, dos konzola? Prosim, ne me srašit...

    _______________

    huh, a obstaja v slovenščini kje kak vodič za inštaliranje javadoc, ter njegove uporabe? Saj znam angleško, kao dobro, toda ta javadoc mi je ...fiju, ne vem kaj...

    ____________

    Torej, programi napisani v javi, so običajno v neki mapi, kjer se nahaja program.jar datoteka, ter lib mapa (kao po neki potrebi). Na namizju lahko ustvarim 'louncher' z ukazom: java -jar "/pot/do/datoteke.jar".
    Dasiravno to ni najboljša rešitev, bom moral sprejeti ta način....

    O kakšnem dvokliku ni govora?

    Kako pa bodo uporabniki oken to počeli?


    lp, grom




    Sori, edit:

    link:

    http://netbeanside61.blogspot.com/2009/08/making-executable-desktop-application.html

    bom probal
  • kaj, dos konzola?
    tudi lahko :) zaženeš pa z isto komando kot na linuxu..kompajlaš tudi isto (predvidevam ker vem da sm sam uporabljal javac & java na XP)

    za okna pa narediš kako skripto (batch) tko kot jo lahko narediš v linuxu (bash) :)
    in nato dvoklik na skripto naredi to kar ti hočeš...drugega načina se žal ne spomnem :)
  • grom Član
    uredil/-a 24. August, 2009
    krejzi lemon, ne se hecat, kot da nimam dosti problemov z lupino! ;)

    No, imam dopolnilno vprašanje.. bom zopet neko vzporednico povlekel;
    Na oknih sem naredil program v c#. Da bi ta program sploh lahko delal, je rabil netFramework. Ta je običajno že na win cd-ju, toda dostikrat ni inštaliran, oziroma je na netu za dol potegnit . No in ko se ta reč od netframeworka naloži, pol lahko moj programček dela.

    Kako je pa s to javo? Kaj rabi komp, da na njemu dela program narejen z netBeansi? Jaz imam dva kompa, in tri OS, a žal imam na vseh že Netbeanse, tako da meni vsepovsod dela. Kakšne so zahteve in kje jih dobim?

    Hvala, grom.

    Sori, edit:

    UoU moja 100-ta objava!!!
  • Kami Član Ubuntu.si
    grom je dejal/-a:
    krejzi lemon, ne se hecat, kot da nimam dosti problemov z lupino! ;)

    No, imam dopolnilno vprašanje.. bom zopet neko vzporednico povlekel;
    Na oknih sem naredil program v c#. Da bi ta program sploh lahko delal, je rabil netFramework. Ta je običajno že na win cd-ju, toda dostikrat ni inštaliran, oziroma je na netu za dol potegnit . No in ko se ta reč od netframeworka naloži, pol lahko moj programček dela.

    Kako je pa s to javo? Kaj rabi komp, da na njemu dela program narejen z netBeansi? Jaz imam dva kompa, in tri OS, a žal imam na vseh že Netbeanse, tako da meni vsepovsod dela. Kakšne so zahteve in kje jih dobim?

    Hvala, grom.

    Sori, edit:

    UoU moja 100-ta objava!!!
    Uporabnik potrebuje za izvajanje Java aplikacij na svojem računalniku nameščen Java Runtime Environment (JRE).
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.