Zanimivo razmišljanje o OO programiranju in C++

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Nič kaj novega v resnici. To da je C++ čist preveč zapleten in da ponovno izumlja kolo se je že dolgo vedelo.
  • Sem končal prvi letnik računalništva in je kar šokantno :D
  • Tole se mi zdi še posebej zanimivo:
    Stroustrup je dejal/-a:
    Anyone with half a brain can see that object-oriented programming is counter-intuitive, illogical and inefficient.
    Ne morem reči, da se ravno strinjam s tem...
    Pa vi?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Se strinjam. Pri OO gre preveč časa v načrtovanja. To predvsem drži za kakšne večje projekte. Nekje pa vseeno pride zelo prav. Na primer koncept grafičnih vmesnikov je koncept OO zelo zaželjen vendar se večina današnjih vmesnikov dela z orodjem.

    Vendar veliko njegovih kritik bi predvsem predpisal C++, ki vsebuje dizajnerske napake. Na primer večkratno dedovanje, ki se ne pojavlja v nobenih drugih modernih OO jezikih.
  • Cube Član Ubuntu.si
    se popolnoma strinjam z napsy-em,..

    je pa tudi res da je stvar precej razsirjena, in ce se zelis bolj resno ukvarjati z programiranjem(v kaki firmi...beri:sluziti) je velika prednost ce obvladas c++...

    usaj tak filling sm sam dobil
  • Velika prednost je če obvladaš C#, tak je moj filing... :)
  • napsy Član Ubuntu.si
    Zagotovo ni slabo če poznaš katerkoli jezik :) Težava je v semantičnem prepadu. Koliko C# programerjev ve kakšna je poravnanost neke strukture, kaj je little-endian in kaj je big-endian, kako so cela števila zapisana v pomnilniku, na primer.
  • napsy Član Ubuntu.si
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.