Ubuntu.. zvočna ne dela.. in USB wireless me ZJB...

Zdravo, spet sem nameščal neke zadeve..

za Digitus DN-7033 sem našel neke RPm datoteke ki sem jih z atlas-om -c -d pretvoril v deb fajl. Nato inštaliral dpkg .... Ubuntu, se še vedno ni sprijaznil s ključkom. Začel je še slabše delovati. Sedaj mi tudi 256MB usb ključka noče več avtomatsko mountati. Pravtako ..internet povezava (preko kabla) mi ne delje.. razen če ročno vnesem ukaz > sudo dhclient ..

Zvočna kartica Via8322 - prepozna se mi zdi da jo. Imam alsa in oss driver-je (al kaj so že) pa vseeno noče spilat..

Nebi rad ponovno formatiral diska, mi lahko kdo kako pomaga. Obstaja kakšna možnost; restartati vse sistemske nastavitve.. na začetne nastavitve?

ubuntu je v.9 in danes sem izvedel upgrade paketov..



Popravek, zvočne je:
aplay -l
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: V8235 [VIA 8235], device 0: VIA 8235 [VIA 8235]
Subdevices: 4/4
Subdevice #0: subdevice #0
Subdevice #1: subdevice #1
Subdevice #2: subdevice #2
Subdevice #3: subdevice #3
card 0: V8235 [VIA 8235], device 1: VIA 8235 [VIA 8235]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0

ne najdem nekih logičnih napak.. soundkartica še vedno ne da zvoka..

alsamixer sem dal na ful.. Tudi na Ubuntu-ju direktno iz CD-ja .. mi zvok ne dela...

HELP

lspci -v...

00:11.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 50)
Subsystem: VIA Technologies, Inc. Device 4161
Control: I/O+ Mem- BusMaster- SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=medium >TAbort- SERR-
Capabilities: [c0] Power Management version 2
Flags: PMEClk- DSI- D1+ D2+ AuxCurrent=0mA PME(D0-,D1-,D2-,D3hot-,D3cold-)
Status: D0 PME-Enable- DSel=0 DScale=0 PME-
Kernel driver in use: VIA 82xx Audio
Kernel modules: snd-via82xx


Thenks

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    katero verzijo kernel-a mas?
    uname -r
  • imam tole zadevo...

    2.6.28-15-generic

    Pardon, ker nisem uspel prej odgovorit. Je računalnik ze na vikendu.. Tezave pa ostajajo :)
  • Cube Član Ubuntu.si
    torej zvocna ti ni se nikoli delovala?

    poizkusi sneti driver z uradne strani od via-e...
  • Sam sem imel podobne probleme s via zvočno. Izkazalo se je, da sem glasnost povečeval napačnemu kanalu. Pravi je bil neki Via DXS. Beri tule: http://alsa.opensrc.org/index.php/Via
  • zacetnik Član
    uredil/-a 10. January, 2010
    Nad zvočno sem že obupal.. ne vem kako se naj prepričam da ni kak hardwerski trik=mrk.

    Zanima me kako je z inštalacijo USB WIFI-ja digitus. Našel sem namreč drajverje..
    LinuxUsb2.4-1.3-4.i386.rpm in LinuxUsb2.6-1.3-4.i386.rpm , slednjega sem z alienom -d nekako pretvoril v .deb paket. Nato pa z dpkg -i instaliral.. nekih opaznih napak mi ni javilo:

    /dn-7033/Linux# dpkg -i atheroslinuxusb2.6_1.3-5_i386.deb

    (Reading database ... 158629 files and directories currently installed.)
    Preparing to replace atheroslinuxusb2.6 1.3-5 (using atheroslinuxusb2.6_1.3-5_i386.deb) ...
    Unpacking replacement atheroslinuxusb2.6 ...
    Setting up atheroslinuxusb2.6 (1.3-5) ...


    Sedaj pa ključku še vedno ne gori lučka(ki bi dokazovala da je prključen). Kako se lahko prepričam če so drajverji bili pravilno nameščeni/pretvorjeni v DEB ?

    Ubuntu je 9.10


    Thenks še enkrat več ;)
    Še to dodajam:

    lsusb - še vedno vrne tole (druga ne znam pogledat):
    Bus 001 Device 006: ID 0cf3:0002 Atheros Communications, Inc. AR5523 (no firmware)

    --
    Na sreco sem doma nasel se eno PCI zvocno kartico, ki pa celo deluje... sedaj pa imam drugi problem. Zvok pri predvajanju steka, kot, da bi mp3-je poslusal na starem P100.
    Racunalnik je pa vseeno P4 1.6MhZ, 768 rama ... kaksna ideja, pomoc.

    HVALA!!
    --
    No pa se to, ravnokar sem ugotovil, da, ko v ubuntu zazenem terminalsko okno ostane popolnoma belo in aktivno .. na slepo lahko celo v meni kliknem...
    Drugace je pa vse popolnoma belo/ edino meni normalno dela. Je komu kaj znano o tem problemu?
    --

    Naslednjič bi te prosu da uporabiš funkcijo "Urejaj" ..hvala
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.