Izšel je 9.10

«1

Komentarji

  • Kdaj je pa "uradni" release? :)
  • No tale "ie" strežnik je za Irsko in predvidevam da bo dosti bl obremenjen kot recimo http://hr.releases.ubuntu.com/karmic/ oziroma http://si.releases.ubuntu.com/karmic/
    Uraden release naj bi bil okrog 17ih..sam kolko sem js seznanjen naj bi bili strežniki v postopku updejtanja okrog 13.00 ..tko da verjetno so releasei že na strežnikih...
    uradno uradno pa bo ko bo ubuntu.com spremenu "beta" banner in bo dal ubuntu 9.10 final release banner :)
  • In kakšna je razlika med uradnim in tem?
  • sej je torrent opcija na ie. in leti 100 na uro :) tja u 10MiB/s :)

    drugače pa naj bi bilo tudi že na arnes strežniku: http://slo-tech.com/forum/t381959/p2505692#p2505692
  • Ja jaz iz arnes strežnika prenašam in je šlo od začetka max. 8mb/s, zdaj pa gre 300-400kb/s.Še 10min...
  • Uradni release je tu :D
  • Ahh, sem hotel prenesti 64-bitno verzijo preko torrenta pa sem se na začetku razveselil 4MB/s. Kmalu pa je hitrost padla na 1 kB/s :(
  • Jaz sem bil dovolj hiter pa mi je vleklo konstantno 1mb/s.
  • No, sem se odločil raje za 32-bitno različico in vleče 2 MB/s :)
    Še za ljubitelje KDE 3.5: na voljo je tudi KDE 3 remix verzija: https://wiki.kubuntu.org/Kubuntu/Kde3/Karmic
  • Meni pa nekak ni preveč všeč tale relis...
    Noben FONT mi ni lep, grda ozadja, počasnejši od predhodnika.
    Všeč mi je edino Software Center
  • Meni teče hitreje oz. ekvivalentno kot pa 8.04. Namesti si msttcorefonts paket, če ti fonti niso všeč.
  • firefox tokrat je v slovenščini...
  • Cube Član Ubuntu.si
    Pirc je dejal/-a:
    Meni pa nekak ni preveč všeč tale relis...
    Noben FONT mi ni lep, grda ozadja, počasnejši od predhodnika.
    Všeč mi je edino Software Center
    oblikovno ga lahko poljubno nastavis...

    za pocasnejse delovanje mora biti kaksen vzrok
    pri software centru(sem ga uceri testiru) me je imporesionirau :)
  • Ja, tokrat je Firefox v slovenščini (ko ga namestiš iz repozitorijev). 6 mesecev so rabli... ampak važno je, da so uredili in da se ne bo več ponovilo...

    (in sicer v kubuntuju, ubuntu bom še sprobal...)


    Sprobal pa sem Kubuntu (live cd) in sem do zdaj zadovoljen. Nisem videl nekih slabosti ali pomanjkljivosti. Vse je teklo kot mora. Plus tega so dodali še nekaj novih malenkosti, ki ti naredijo (seveda odvisno od potreb in zahtev posameznika) delo z OS prijetnejše.
  • aha ka pa flash multimedia itd... laufa?
  • milanusx

    Ja, vsaj na Kubuntu je flashplayer delal brez težav (s tem, da ga moraš namestit). Stestiral sem samo na youtube in sicer v Konquerorju in Firefoxu. Delata zvok in slika, kot je treba.


    V ubuntuju pa sem pozabil to stestirat, ampak sem prepričan, da dela.
  • Včeraj sem se opogumil in odločil posodobiti Ubuntu 9.04 na 9.10, ampak mi je malo žal. :/

    Torej po uspešno končani posodobitvi se Ubuntu ne zažene več; Grub se naloži, izberem željen operacijski sisem in nato se pokaže ikonca Ubunto za njo pa črn ekran. Poskusil sem že s safe mode in repairom paketov, ampak zadeva je še vedno črna in se ne zažene tudi po pol ure.

    Vse skupaj pa se dogaja na prenosniku TOSHIBA A200-1J0

    Sumim, da so kakšne težave s grafiko (ATI Mobility Radeon HD 2600).

    Kakšna ideja kok se rešiti iz omenjene situacije?
  • Naj povem, da je tudi mene 9.10 malo razočaral. Že takoj po končani namestitvi, ko naj bi se resetiral je zmrznil. Sem že takrat vedel, da ne bo vse ok. Še par podrobnosti.
    Empathy je kr'neki! Bil sem normalno prijavljen v MSN protokol in mi kolega ni mogel pisati. Oziroma mi je pisal, ampak meni ni nič prikazovalo. V bistvu sem moral jaz začeti pogovor, da sva se lahko kaj zmenila.
    Tista ikona, ki združuje Evolution in Empathy mi nikakor ne paše, ker ne uporabljam aplikacije za elektronsko pošto.
    Že prvi dan mi je ene parkrat friznil.
    Koala mi ne zazna windows tipki tako imenovani Super L in Super R, kjer sem imel vedno nastavljene kake bližnjice.
    Print screen še vedno ne deluje, če je izbran kakšen meni, oziroma je Ubuntu kako zaposlen s prikazovanjem podmenijev.
    Pozabil sem poizkusiti, ali se pri označevanju slovenskega texta v .pdf datotekah program popolnoma zmede in označi kr nekaj drugega.
    Tokrat spremeba ozadja in login strani le ne bo dovolj zame. Naredili so korak nazaj! Škoda. :(:/
  • Si naredil upgrade ali fresh install?
  • Jaz sem naredil update preko programa za popravke
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.