slovenski prazniki v koledarju

Hej.

Zanima me, kje je kubuntu dobil seznam slovenskih praznikov v koledarju, ko klikneš na digitalno uro. Poleg dela prostih dni so namreč tudi ostali državni prazniki in me zelo motijo, ko gledam na koledar in planiram. Ali kontaktiram upstream, da tole popravi? Kaj mislite ostali?

Praznike v koledarju lahko vklopiš pod nastavitvami za kde uro -> splošno.

Komentarji

  • Hmm, jaz sem to opazil ko sem testiral kubuntu 9.10 in se mi je zdelo zelo dobro, da so dodani slovenski prazniki.

    Če praviš, da se praznike v koledarju vklopi v nastavitvah, verjetno se lahko tudi izklopi, če te moti...
  • Ideja, da so parzniki v koledarju, mi je zelo všeč. Problem je le, da so noter prazniki, ki sploh niso prosti dnevi - npr. 23. november piše, da je Dan Rudolfa Maistra. Tipično hočeš, da ti prikaže samo praznike, ki so dela prosti dnevi ... Jaz bi to popravil, če ste za.
  • Problem se nahaja v
    /usr/share/kde4/apps/libkholidays/holiday_si

    Vidim, da je Jure Repinc zadnji popravljal ta fajl. Drugi narodi imajo ravno tako tudi neumne praznike notri... Vidim, da so tudi neke oznake za dela prosti dan / navaden praznik, ampak jih čisto ne razumem. Mogoče bi v temu fajlu bili vseeno zaznamovani vsi prazniki, ampak bi calendar izrisal le tiste, ki so dela prosti.
  • Lahko verjetno izbrišeš celotno vrstico za praznike, ki te motijo, ampak bi se ob nadgradnji koledarja verjetno spet namestila stara verzija.
  • A je kaj podobnega za gnome (evolution)?
  • ThePianoGuy Član
    uredil/-a 16. February, 2010
    Vidim, da je nekdo odstranil ne-dela proste dneve v koledarju od KDE4.4. Super!
    Samo eden je še ostal - Binkošti (enkrat maja) ni dela prosti dan!
  • Danes sem ravno pogledal na koledar in vidim, da ni posodobljen. Ker sem pred kratkim dobil dostop do SVN-ja in posledično git-a, sem zadevo posodobil in commital. Zadeva se nahaja v:

    git://anongit.kde.org/kdepimlibs.git


    Datoteko holiday_si_sl morate skopirati v:

    /usr/share/kde4/apps/libkholidays/


    Popravek bo na voljo v naslednji različici KUbuntu-ja.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.