Hreščanje zvoka

Zvok mi je delu kristalno čisto, vse dokler nism naredu "Ful upgrade-a". Zdej mi pa zvok tolk hrešči, da se glasbo sploh ne da poslušat :( Pomoč anyone?

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    kok se men zdi je za ves zvok na linuxu zadolzen alsa .. obstajajo neki comand promp utilities (alsa-mixer), s katerimi tesitras .. ampak ce hresci sumim da imas zdej nastavlen prevelik gain al neki v tme stilu ... bom mal preveru pa ti potem napisem
  • Mislm da je problem v moji zvočni kartici. Je ena čist navadna na matično ploščo vgrajena zvočna kartica in hec je v tem da sem imel na windowsih podoben problem. S starimi driverji je zvok delal dokaj normalno, če sem dal pa nove driverje gor mi je pa začelo hreščat in pokat.
  • Je mogoče že kdo kej ugotovil? Tole je res nadležno. Kupm nove zvočnike pa glasbe ne morm poslušat :(
  • GregaS je dejal/-a:
    Je mogoče že kdo kej ugotovil? Tole je res nadležno. Kupm nove zvočnike pa glasbe ne morm poslušat :(
    Kupis se novo zvocno? =)
  • Ja lahko bi ampak trenutno sm brez tolarja, ne mislm pa kupt kartice za 1.000 sit ker bom potem spet na istem, glasbe pa še vedno ne morm poslušat.
  • hm..kupš eno zvočno k ma HARDWARE mixing support. To rox ej. Nimaš nobenga problema iz zvokom več. Loh tud rableno eno creative 5.1 za 4-5k. Drgač pa za hreščanje -> alsamixer: master 100, PCM 71. alsactl store.


    kot root seveda.
  • Ne vem zakaj bi kupoval 5.1 kartico, če imam nove 2.1 zvočnike.
  • Zdej sm dobil neko zvočno kartico in me zanima kaj morm nardit da mi bo delala? Verjetno bo treba alsa driverje pobrisat pa še enkrat gor dat. Katere pakete točno morm pobrisat?
  • ni treba nč brisat sam požen alsaconf.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.