Ubuntu.si natečaj za design majic - SAMO DESIGN

Torej..skrajni čas da se tole z majicami nekam premakne.
Ker brez designa ni majic, imate vsi (registrirani seveda) priložnost, da pokažete svoje umetniške talente in naredite svoj (naš? :D) design.
Izbrala ga bo ekipa ubuntu.si - katera pa bo tudi upoštevala mnenje ostalih uporabnikov, vendar ubuntu.si ekipa ima zadnjo besedo.

Najprej..nekaj napotkov.. ne uporabit več kot 4 barve (ker cena majic gre potem gor) oz. če bi radi le malo risali ter se igrali z ubuntu.si logotipom lahko uporabite kolikor želite barv :)
Template bele majice je objavljen spodaj skupaj še z nekaterimi mojimi dodatki (kateri so kombinacija starih- že objavljenih logotipov).

Design lahko objavite v kateremkoli formatu - vendar že zmagate pričakujemo od vas vektorsko sliko, tako logotipa kot vseh napisov ter končnega designa.

Ker smo pri ubuntu.si revni :D zaenkrat ne vem če bo kaka nagrada..js osebno upam da bomo lahko podarili vsaj brezplačno majico najboljšemu designerju.

Upam da se vas bo čim več odzvalo..kajti le z vašo pomočjo bo ubuntu.si skupnost končno dobila majice.

POMEMBNO! Ne uporabljajte "Urejaj" funkcije..vsak design v svoj post!

Lp

D. M.

--------------------------------------------------[Gradivo]--------------------------------------------------------------------

(rasterske)PNG slike:
Template majic: blank-t-shirt.png
Uraden ubuntu.si logotip (kot ga vidite v levem zgornjem kotu) : logo.png
Stara različica (najden nekje v eni temi) logota : ubuntu_slovenia_white.png
Če želite narediti le napis na zadnji strani je tale slika (recimo da napol narejena) za vas: blank-t-shirt-withLogo.png
Moja verzija novega in starega logotipa: ubuntu.siLOGO.png

[Moje verzije novega logotipa ter ubuntu.si logotipa] - dodano 13.3.2010
Ubuntu napis z ubuntu.si logotipom
Napis Ubuntu sLOVEenija (LOVE z drugo barvo) ter ubuntu.si logotip


Vektorske slike:
Template majice: blank-t-shirt.svg
Uraden ubuntu.si logo: ubuntu.si.svg
Moja verzija novega in starega logotipa: logo1.svg

Orodja:
Inkscape
Gimp
------------------------------------------------------[/Gradivo]----------------------------------------------------------------

P.S.Naj še dodam da bodo posti kateri ne bodo vsebovali designa izbrisani, saj poteka debata o tem na TEM LINKU (Cube)

-------------------------------POMEMBNO OBVESTILO------------------------------------------------
Canonical je včeraj (3.3) spremenil svoj branding in s tem tudi logotipe - več tu https://wiki.ubuntu.com/Brand oziroma http://www.ubuntu.si/punbb/topic/3919/ .

Komentarji

  • Tole je moj predlog kateri potrebuje še mal dela (glede na to da se prvič igram z Inkscape je OK)
    image
  • bully Član
    uredil/-a 23. February, 2010
    Da tudi jaz nekaj prispevam, pa upam da me ne boste kej ganjal ker je narjen v winsih :D :lol:

    image
  • bully, morm rečt da mi je tvoja ideja zelo všeč. Sem dodal mal barv, ter še dodaten logo. Upam, da ne bo nič narobe, ker sem uporabil tvojo idejo.

    image

    ps. narejeno v Gimp-u v Ubuntu :D
  • Cube Član Ubuntu.si
    no da se mal spodbudim druge:
    image

    image
  • Moj predlog. Ni ravno lep, bo pa morda inspiriral koga, da naredi boljšo verzijo:

    image
  • Tefff je dejal/-a:
    Ena za hec, na brzino:::
    image
  • Moj drugi predlog:

    image

    Tole sem spacal v Gimpu. Sliko PC sem dobil na eni clipart strani, logotipov Ubuntu in Win je povsod dosti. Oči sem narisal v gimpu preko elliptical selection, usta pa z čopičem. Ker nimam grafične tablice, so z miško risane črte take kot pač so. Izboljšave zaželene.
  • Evo, tukaj je tudi moj izdelek :)
    image
    Upam, da vam je všeč ;)
  • moj predlog narejen v Inkscape-u
    image
  • pol pa bodimo malo bolj konzervativni
    image
  • po komentarjih na forumu sem se odlocil za taksen design
    image
  • Evo, neki na hitrco....

    image
  • R33D3M33R Član
    uredil/-a 3. March, 2010
    Evo, še predlog s precej manj barv: 3 ubuntu barve + 1 iz windows logotipa (modra) + 1 iz ubuntu.si logotipa (zelena). Ali črna šteje?

    image
  • Tokrat sem vama še prijazno "premaknil" (bol kopiral) poste v TA PRAVO TEMO ZA KOMENTARJE ..od zdej naprej brišem poste brez kakršnekoli omembe.


    Lp
    P.s. In to da je napačen logotip (rumena != oranžna) je pa moja zmota (vsaj če se gleda tiste moj "zmixan" logotip) ker nisem opazil da je rumena barva..uraden ubuntu.si logotip vsebuje rumeno barvo.

    ---------------------------POMEMBNO OBVESTILO ------------------------------------
    andrejZ je dejal/-a:
    Pozor za vse designerje !!

    Canonical je včeraj spremenil svoj branding in s tem tudi logotipe - več tu https://wiki.ubuntu.com/Brand

    Poskusite jih upoštevati pri desingu majic

    lp
  • image

    image
    na tem sem dodal na ubuntu logo list v beli barvi, sicer se ga tle bol malo vidi ker je tok mejhna slika

    oba dizajna sta v dveh barvah

    Lp
  • image
    še tretja verzija:)
  • Se z moje strani dva minimalisticna predloga, pri katerih sem poskusal pazit tudi na koncno ceno majice ... ce ima kdo idejo, za kaksen tekst, ki bi pasal zraven pa lahko dodam kaj tudi na hrbet majice.

    image
  • ----------------------POMEMBNO OBVESTILO------------------------------------------
    Natečaj se bo zaključil 31.3.2010 ob 23:59:59 !
    Do takrat imate še čas da oddate vaše predloge za majice, vsi
    predlogi po tem datumu se ne bodo več upoštevali.


    Hvala za razumevanje

    ekipa Ubuntu.si
    ---------------------/POMEMBNO OBVESTILO------------------------------------------
Ta razprava je zaprta.