Preprost program za vnos podatkov [izbira programskega jezika]

Lep pozdrav.
Rad bi izdelal preprost program ki bi omogočal

vnašanje podatkov A (ime, priimek, rojstni podatki....) vnese se le enkrat za vsako osebo
vnašanje podatkov B razvrščanje glede na datum - vnese se večkrat za isto osebo

printanje na poseben obrazec

iskanje med podatki
.......................

Izkušenj razen nekaj igračkanja v bashu nimam. Kateri programski jezik naj uporabim (sam se najbolj nagibam k pythonu) ?
Predsem me zanima kako je z shranjevanjem podatkov? Vem da večji programi uporabljajo za shranjevanje bazo Mysql vendar upam da obstaja kaj lažjega in preprostejšega.

Ali morda kdo pozna kakšen zelo enostaven program ki bi v grobem že omogočal te funkcije da bi ga poizkusil predelati. Nevem če je namreč smotrno začeti iz nič.

Vesel bom vsakega nasveta

Komentarji

  • Kami Član Ubuntu.si
    Uporabi tisti jezik, ki ti je najbližje in ga najbolj poznaš.

    V primeru, da ne poznaš nobenega je Python vsekakor zelo dobra izbira (za vmesnik lahko uporabiš wxPython - ali PyQT - meni je slednji bolj všeč).

    Tudi za podatkovno bazo je v Python-u že dobro poskrbljeno, ker standard library ponuja sqlite3 modul za delo z SQLite podatkovno bazo, ki bi za tvoje potrebe bila po moje najbolj primerna rešitev.

    P.S. 1: Poglej si pravila in drugič daj bolj primeren naslov teme
    P.S. 2: Drugič tudi bolj potrebno opiši problem (nisi napisal, če tvoj program potrebuje grafični vmesnik)
  • Cube Član Ubuntu.si
    sam bi izbral php v zvezi z mysql ker sem dober v temu..
    tko da je samo stvar odločitve kateri p.j. bolj obvladuješ... ni nujno da podirajo bazo saj lahko podatke shranjujes v datoteke.

    no če se boš odločil za php<->mysql me lahko kontaktiras na mail in ti bom lahko pomagal,
    oziroma ti bi po dogovoru bil pripravljen ga sestaviti sam,..

    moj mail: strancar.dejan@gmail.com
  • Kami Član Ubuntu.si
    Če potrebuje "desktop" aplikacijo potem mu bo PHP bolj malo koristil :)

    Sicer obstaja PHP-GTK ampak kolikor poznam je na voljo samo za Windows, pa PHP ni ravno namenjen za desktop aplikacije.

    Drugače pa tudi, če lahko uporabi spletno aplikacijo se mi zdi nesmiselno shranjevati podatke v datoteko, ker podatkovna baza omogoča dosti več in naredi več stvari 10x lažje kot uporaba flat datotek.

    Pa še PHP ima od 5.3 zraven privzeto vključen sqlite extension in PDO driver.
  • Se opravičujem ker sem narobe naslovil temo ter zaradi preslabega opisa.

    Želim seveda program z GUI. Malo sem se pozabaval z sql in vidim da baze niso tako zelo komplicirane vsaj v mojem primeru ne. Narediš eno tabelo z nekim številom stolpcev in to je to. Medtem ko pa je python no-go.

    Malo sem razmišljal in morda bo res najbolje da preizkusim php + mysql saj bi mi pridobljeno znanje prišlo prav pri izgradnji spletnih strani, pa še php sem za razliko od pythona videl že vsaj od daleč.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Najbolj enostavno in hitro boš do gui prišel z qt creator, če želiš kombinacijo c++ in Qt. Sam mam precej dobre izkušnje neglede na to da nisem privrženec qt ali c++.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.