Spletno bančništvo za poslovne uporabnike

Zanima me katera banka najbolje dela na ubuntu (za posloven uporabnike, kot je PROKLIK itd).
«1

Komentarji

  • NLB klik dela vredu, samo certifikat je blo treba najprej prenest iz Windows okolja v Ubuntu...
  • Zanima me za poslovne uporabnike(PROKLIK) in ne fizične osebe (KLIK). Zanima me zato ker PROKLIK rabi usb čitalec karic, ki ne dela na ubuntu.
  • Ena rešitev je tudi tale http://www.ubuntu.si/punbb/topic/3249/

    In premikam temo glede na to da to ni problem z aplikacijo :)
  • frido Član
    uredil/-a 22. February, 2010
    EDINA! (seveda če ne štejemo kakšnih VBox instalacij Windows...) rešitev na Linux-u je ta, da si odpreš račun na banki, ki ti nudi dostop do spletne aplikacije s prenosnim OTP čitalcem (sam uporabljam Banko Koper, vem da ga nudi tudi Volksbank, če se ne motim tudi SKB...).
    image image
  • Cube Član Ubuntu.si
    NKBM meni deluje super.
  • Jaz sem pri UniCreditBank deluje brez problema.
  • Abanka potrebuje samo certifikat, ki ga namestiš v Firefoxu.
  • Prosim, ne mešajte bančništva za fizične osebe z bančništvom za pravne osebe. Meni osebno bančništvo že tudi vseskozi dela BP. Problem je nastal, ko sem odprl račun za pravne osebe in dobil certifikat na "pametni kartici".
  • @frido

    A si probla poklicat na banko pa vprasat, ce mogoce kej vedo?
  • Cube Član Ubuntu.si
    frido meni nkbm na racunu za pravne osebe deluje bp.
  • Cube je dejal/-a:
    frido meni nkbm na racunu za pravne osebe deluje bp.
    Ja, ker uporabljajo generator ključev (podobno kot SKB). Pa še key generator, ki ga dobiš pri NKBM je res miniaturen, medtem ko so OTP čitalci veliki kot žepni kalkulatorji, pa še kartico potrebuješ v primeru OTP čitalca.

    NKBM rešitev je trenutno (meni osebno) najbolj elegantna.
  • Cube Član Ubuntu.si
    se strinjam..
    če bo pa kdo prešel iz kake druge banke ki ni podprta z linux platforme naj pri zapiranju racuna navede razlog "ker je omejena le na MS produkte".. se bo mogoce zaradi tega kaj spremenilo v prihodnje...
  • Pri Banki Koper po novem tudi za pravne osebe uvajajo plačilo na podoben način, kot je to za fizične (že nekaj let smo jih uporabniki bombardirali s tovrstnimi željami), preko poslovne VISA kartice s prenosnim čitalcem.
  • Lep pozdrav. Malo sem se zgubil tu na forumu in mi je ta tema najbližje mojemu vprašanju, zato mi ne zamerit, če ni za tukaj. Sam že kake pol leta uporabljam ubuntu in sem zelo navdušen rad pa bi spravil tudi ženo na ta sistem in mi vedno kaj najde, da ne more uporabljati in zdaj je to nlb certifikat, če ga želim namestiti tako kot v Winsih mi ne dela ali je mogoče že kje opisan kak postopek, kako ga pripraviš do tega ali je postopek enak in sem samo jaz tako nesposoben.:rolleyes:
  • Samo izvoziš certifikat v Windowsih in ga nato spet uvoziš v Linuxu.
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Samo izvoziš certifikat v Windowsih in ga nato spet uvoziš v Linuxu.
    Hm ja sej če bi delal bi že šlo sam mi napiše takole

    Operacija PKCS #12 ni uspela iz neznanih razlogov
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Kateri brskalnik uporabljaš ?
    Jaz sem certifikat uspešno namestil na 4 različnih računalnikih z Ubuntu in Firefoxom.

    V primeru da uporabljaš firefox je morda nekaj narobe s tvojim profilom.

    Poskusi v ukazno vrstico napisati mv ~/.mozilla ~/.mozilla_stari_profil

    Seveda boš s tem izgubil vse zaznamke in zgodovino iskanja.

    Google mi je povedal, da je podobne težave imelo veliko ljudi, ki so uporabljali torbutton. Tako da ga pred izvedbo zgornjega ukaza onemogoči (seveda če ga imaš) in poskusi ponovno.

    Lp
  • andrejZ hvala za odgovor. Uporabljam Firefox. Torbuton tudi ne uporabljam, vsaj jaz ga nisem namestil. Malo sem pobrskal po dodatkih za Firefox, da vsaj vem o čem mi govoriš in tudi v mojih dodatkih ga ni notri, če bi mogoče bil po defoltu naložen. Mogoče ima to kakšne veze z tem ker uporabljam beta verzijo ubuntu 10.4? Sedaj pa glede ukazne vrstice te ne razumem najbolje, ker sem v Linux sistemih začetnik, sem seveda to kar si mi napisal prekopiral v terminal in se nič ne zgodi in enako v Firefoxu.
  • zapri firefox
    Odpri nautilus(domača mapa)
    Nato pritisni ctrl+h(tako se ti pokažejo tudi skrite mape in datoteke - to so tiste, ki imajo na začetku imena .)
    Najdi mapo .mozilla nato desen klik miške na mapo in jo preimenuj v .mozilla-staro(ali kaj podobnega)
    Ponovno zaženi firefox in poskušaj uvozit certifikat.
    Ustvarilo ti bo novo mapo .mozilla, v kateri bo nov firefox profil.
    Če vseeno ne bo delovalo in bi rad spet star profil firefox-a, pobriši novonastalo mapo .mozilla in preimenuj .mozilla-staro spet nazaj v .mozilla.
  • WooF Član
    uredil/-a 17. April, 2010
    [No zdej sem se neki navadu. Tisto k je andrejZ predlagal je očitno že ustvarilo novo mapo vendar ni pomagalo še vedno napiše enako kot prej. Potem sem pa tisto mapo izbrisal in naredil enako kot je predlagal dragan75 in restartal Firefox pa nič še vedno mu nekaj ni všeč. Bom poiskusil na drug PC naložit 9.10 verzijo da vidim če je v tem problem. Samo dej grem najprej čistit Slovenijo in potem zvečer naprej v borbo z certifikatom.:rolleyes:
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.