problemi z mrezno kartico

Zdravo.. ko sep rijavim kot root lahko nastavim - enableam eth0 - torej mrezno kartico. Se prijavim kot navaden uporabnik in mi net dela. Ce pa resetiram masino se prijavim kot navaden user pa mam kartico diseablano. Kaksna ideja, nasvet? Napotek, uporabljam roter.. - dhcp - 100% delujoc :)
Problem je v linuxu in mojem znanju hvala..

Komentarji

  • si poskusil ''sudo dhclient'' ?
    drugace pa probaj ce se ne motim ''sudo pppoe'' ;)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ne wem zakaj bi mogu na roke enejblat mrezo .. weerd .. nastavi da se ti ob bootu avtomatsko enejbla !
  • Zanimivo, da sm mel jst podobne probleme in mi nikakor ni uspelo uredit tega, tako da sem moral na roke spreminjat datoteko interfaces v /etc/network/
  • Imaš v nastavitvah izbran DHCP?

    Meni ni delalo dokler sem imel nastavljen static IP...
  • Speed je dejal/-a:
    Imaš v nastavitvah izbran DHCP?

    Meni ni delalo dokler sem imel nastavljen static IP...
    To tudi meni noce, samo mislim da je to problem v kubuntuju, ker 1x sem instaliru ubuntu in samo cifre ustavu notr in je delovalo, v kubuntuju pa nikakor noce... :(
  • zacetnik Član
    uredil/-a 8. February, 2006
    Ja dhcp imam. Hecno je ce se prijavim kot root lahko vsaj nastavim mrezno kartico na enabled.

    Kot navaden user pa nic ne morem, "sudo .. karkoli" pa javi da tak ukaz nima pravilnega passworda, al pa su eroor. Da bi bilo se vse bolj cudno ponavadi z Live CD-ji nisem imel tezav je net delal s prve. Kubuntu erziija 5.10 - masina je pa bolj stara. Samo ko enejblam ročno zadeva spet dela. Tako da cloveku ni nic jasno. Sedaj pisem to kot root uporabnik. Drugace ne gre, ce bom resetiral masino bo spet drek :) Ce pa se zaj odjavim kot root pa prijavim kot navaden user bo pa ponovno delovalo. Vse delam v xwinsih.

    obstoja kak knjiznica - datoteka kjer lahko ročno nastavim enable eth0 .. ?? v xorg.conf takih zadev nisem nasel.

    Ma kdo kak dober namig kako more bit uporabnik skonfiguriran - da lahko te vsaj direktno popravljam mrezne nastavitve. Brez log off .. log in as root ?!?!?

    ce napisem dhclient - mi zagusi da navadenuporabnik nima priviligejiv za DHCP in dve knjiznici - datoteki ne more ustvarit:
    Sys log:
    07. 02. 2006 23:46:32 localhost dhclient can't create /var/lib/dhcp3/dhclient.leases: Permission denied
    07. 02. 2006 23:46:32 localhost dhclient Can't create /var/run/dhclient.pid: Permission denied

    Tako logicno sumim da je vse problem s privilegiji... fajn bi bilo ko nebi bilo to tako zakomplicirano :) (ze sedaj ce gledma KUser program je noter 30 raznih grup pa 15 uporabnikov) Masino pa zelim uporabljat samo za srfanje pa igranje kake pasianse :)) Mogoce ima kdo kak drug predlog.. kako do tega?

    Hvala se enkrat za trud :)

    Drugace pa vidim da bom moral dalje iskat pravo verzijo linuxov :|| kjer bo to ok..

    Kot prvo en link kjer pise da je to BUG - gateway problem in opisano kako bi se naj resilo
    evo.. http://users.fulladsl.be/spb11947/bmcage/intranet/kubbreezybad633.html
    upam da mi bo uspelo naredit po tem.. sedaj kot root dela, bom resetiral in da vidim to čudo :) potem pa spat in jutri naprej


    ----------

    No danes sem se prijavil in je net čudežno delal navadnemu uporabniku delal upam da bo tako tudi v bodoče :) Navadnega uporabnika sem pa dodal v adm admin dhcp itd.... grupo pa se skoraj vse ostale logicne :)) Kot default sem mu dal root grupo tak da lahk oda je to kaj pripomoglo.

    Drugace bom pa danes probal Zenwalk . zanimiv linux ki bi naj delal na pocasnih masincah .. samo menda nima slo prevoda, kar mi ni najbolj po godu
  • Hvala za link ;) bom se jaz poizkusil =)
  • Tale link definitivno deluje =)
  • A lahko naredim wiki o tem kako dodeliti statici ip v text mode, ker mi je wiki ratal prav zanimiv? :)
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja itak. Vsak člančič je zaželjen
  • Dobro...bom naredu jutri oz. do konca tega tedna. =)
  • No evo, vodič narejen tule
  • christooss Član Ubuntu.si
    http://www.ubuntu.si/punbb/viewforum.php?id=25

    Prosim če na zgornjem linku objaviš "novico"
  • Narejeno. =)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.