Ubuntu 10.04 in težava pri prehodu v full screen (počasnost)

Pozdravljeni!
Sem namestil Ubutnu 10.04 Lucid Lynx RC x64, in ko sem želel gledati film v VLC, mi je trajalo 5 sekund, ko sem kliknil full screen. A je zato, ker je RC ali kaj drugega? Računalnik je nov z AMD Turion X2 M500 in 4 GB rama. Bom poskusil še 10.04 i386 in x64, ker možno da zaradi RC. Se je komu tudi zgodilo že to?

Komentarji

  • bajdec je dejal/-a:
    Pozdravljeni!
    Sem namestil Ubutnu 10.04 Lucid Lynx RC x64, in ko sem želel gledati film v VLC, mi je trajalo 5 sekund, ko sem kliknil full screen. A je zato, ker je RC ali kaj drugega? Računalnik je nov z AMD Turion X2 M500 in 4 GB rama. Bom poskusil še 10.04 i386 in x64, ker možno da zaradi RC. Se je komu tudi zgodilo že to?
    Če imaš ATI grafično kartico in vključene namizne učinke, uporabljaš pa gonilnik fglrx, je nadležni zastoj pri povečevanju in pomanjševanju oken znan hrošč. Če ti je za učinke vseeno, jih izklopi in onemogoči razširitev "Composite". Če pa bi učinke pogrešal, odstrani gonilnik fglrx. Meni odprtokodni gonilnik deluje s kartico Radeon 3400 perfektno.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Jaz sem imel enak problem že v 9.10, pri uporabi gnome-mplayer (ki je v bistvu vmesnik za mplayer).

    Problem sem "rešil" tako, da sem namestil VLC in zadeva sedaj tudi na 10.04 dela brez problema.

    Drugače pa imam enako ATI grafično kartico in uporabljam fglrx gonilnik (vključene imam vse učinke).
  • In zakaj si to vprašanje napisal v forum "Novice"?
  • ]
    Kami je dejal/-a:
    Jaz sem imel enak problem že v 9.10, pri uporabi gnome-mplayer (ki je v bistvu vmesnik za mplayer).

    Problem sem "rešil" tako, da sem namestil VLC in zadeva sedaj tudi na 10.04 dela brez problema.

    Drugače pa imam enako ATI grafično kartico in uporabljam fglrx gonilnik (vključene imam vse učinke).
    Končno sem našel rešitev:
    sudo add-apt-repository  ppa:info-g-com/xserver-xorg-1.7.6-gc


    Po posodobitvi sistema in ponovnem zagonu deluje vse tako, kot je treba. Povečanje in pomanjšanje oken se izvede v hipu, prav tako odjava, compiz-fusion pa deluje v celoti.

    Kaže, da so imeli prav tisti, ki so trdili, da je hrošč v xserver in ne v fglrx.
  • Naj kaksen moderator prestavi temo kam drugam no. Zdaj se namrec zadeva propagira po RSS feedih od novic.
  • G-man Član
    uredil/-a 3. May, 2010
    Grem na prvo stran od ubuntu.si in ... FAUL. :D :D Za 5 sekund sem že mislil, da se je pojavil kakšen 'major bug' v Lynxu :D
  • lukacu je dejal/-a:
    Naj kaksen moderator prestavi temo kam drugam no. Zdaj se namrec zadeva propagira po RSS feedih od novic.
    Tale premik teme med novice je najbrž "zagrešil" Kami. Včeraj je bila še tam, kamor spada.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Za premik sem kriv jaz, ker sem razdelil sporočila v novo temo (prvotno so se nahajala v temi o izidu 10.04) in nisem opazil, da jo je ustvarilo v forumu "Novice" :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.