Slovenščina v javni rabi

Ubuntu je brez dvoma najbolj razširjena različica GNU/Linuxa in očitno bo njena priljubljenost naraščala tudi v bodoče. Če želimo tudi med Slovenci utrditi prepričanje, da je Ubuntu resen operacijski sistem, ki lahko zadovolji potrebe slehernega uporabnika, se moramo zavedati, da je pri tem odnos do jezika bistvenega pomena.

Že na strani http://www.ubuntu.si/ nas pozdravijo takšnele cvetke:

Pridružite se nam na forumu in delite vaše znanje s ostalimi ….

Tu je seveda potrebno uporabiti povratno-svojilni zaimek "svoje". O rabi predlogov s in z pa upam, da ni potrebno izgubljati besed.

Pomagajte izboljšati Ubuntu s vašimi predlogi, željami in poročilih o hroščih...

Pravilno: S svojimi predlogi, željami in s poročili o hroščih.

Obiščite naš wiki v katerem...

Pravilno: Obiščite naš wiki, v katerem...

Če menite, da bi bilo vendarle koristno, da se Ubuntu slovenski javnosti predstavlja v malo lepši slovenščini, sem pri tem pripravljen sodelovati.

Komentarji

  • Kami Član Ubuntu.si
    Vsekakor je sodelovanje več kot zaželjeno (to ne leti samo na tebe ampak na vse, ki bi radi pomagali).

    Odprto kodni projekti kot so Ubuntu in naša skupnost temeljijo prav na prostovoljcih.

    Nekatera besedila na strani sem pisal jaz in sem se potrudil pač kolikor je bilo v moji moči (zraven imam še veliko drugega dela in obveznosti, pisanje besedila pa ni ravno moja najmočnejša točka) in znanju pravopisa.

    Torej, če si pripravljen sodelovati najboljše, da kar začneš z delom in, ko končaš svoje popravke / izdelke pošlješ nekomu izmed ekipe (v najslabšem primeru lahko objaviš tudi v novi temi na forumu).

    P.S. Pri odprtokodnih projektih je ponavadi "standard", da prvo dejansko nekaj narediš potem pa svoje delo oziroma predlog posreduješ odgovornemu.

    Razlog je ta, da ponavadi (tako kot pri večini zadev) tisti, ki največ govorijo dejansko najmanj naredijo.
  • Mislim, da ne spadam med tiste, ki več govorijo, kot naredijo.
    Sem eden od moderatorjev strani http://linux.prinas.si/, ki je v zadnjem času žal zamrla, pred časom pa je bila najbolj aktivna spletna stran o Linuxu pri nas. Na navedeni strani sem objavil nekaj več kot 2000 prispevkov. Med izdajami Mandriva Linuxa 2006 do 2008 sem vodil prevajanje te distribucije, prevajal pa sem tudi SuSE Linux in PcLinuxOS, katerega slovensko izdajo 2007 sem izdal kot posebno distribucijo na živi DVD zgoščenki.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Super, takše kot si ti vsekakor potrebujemo in so dobrodošli.

    Za lažjo koordinacijo lahko po želji obiščeš tudi IRC kanal (#ubuntu-si @ freenode)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Predlagal bi nekaj sprememb naslovov forumov in njihovih opisov na ubuntu.si, saj dosedanji niso najboljši.

    Problemi z aplikacijami v Ubuntuju (pravilnejše je programi)
    Če v programi povzročajo preglavice potem je tole sekcija za vas (namesto v najbrž vam, sekcija - pravilnejše odsek, pred "potem" manjka vejica)

    Želite postaviti server oz. ste ga pa imate vprašanja? (pravilnejše strežnik)

    Če vam delajo probleme se oglasite v tem forumu. (pred "se" manjka vejica).

    Lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.