Navdušen novinec

13»

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Za video probaj tudi Lives, ki je pred kratkim doživel enkarnacijo 1.0 : http://lives.sourceforge.net
  • Sedemka dela hitro, je stabilna in predvsem res lepo zgleda. Vsaj tako pravijo.
    To lahko potrdim ja..in a res pride oktobra šele? ker js jo imam že na laptopu.. (ja..o originalu govorim)..drugače pa ..hitra je ja..sam še vedno je XP bl priljubljen pri meni ..kar se Windowsov tiče :)
    Dokumentacija bi morala biti na CDju (oz iso-tu) in to dobra ter se namestiti na disk.
    No ja..a veš ti kok bi bilo celotne dokumentacije? :) ..par GB najmanj :) ..seveda govorim o vsakem programu in razlagi vsakega problema kateri ti se lahko zgodi :)
    3. da VSI resni studji DELAJO FILME NA LINUXU, če želiš postati filmski igralec moraš ja poznat orodje s katerim te bodo polepšali
    a ne uporabljajo bol mac OS?
  • Kami Član Ubuntu.si
    CrazyLemon je dejal/-a:
    Sedemka dela hitro, je stabilna in predvsem res lepo zgleda. Vsaj tako pravijo.
    To lahko potrdim ja..in a res pride oktobra šele? ker js jo imam že na laptopu.. (ja..o originalu govorim)..drugače pa ..hitra je ja..sam še vedno je XP bl priljubljen pri meni ..kar se Windowsov tiče :)
    [quote]Dokumentacija bi morala biti na CDju (oz iso-tu) in to dobra ter se namestiti na disk.
    No ja..a veš ti kok bi bilo celotne dokumentacije? :) ..par GB najmanj :) ..seveda govorim o vsakem programu in razlagi vsakega problema kateri ti se lahko zgodi :)
    3. da VSI resni studji DELAJO FILME NA LINUXU, če želiš postati filmski igralec moraš ja poznat orodje s katerim te bodo polepšali
    a ne uporabljajo bol mac OS?[/quote]

    Na MSDN in TechNet je cela različica na voljo že nekaj tednov, pred kratkim pa je prišla tudi na MSDNAA.
  • 2. Verjetno je imel v mislih več podpore za offline inštalacijo (kodeki,compiz,adobe flash,java, nvidia,ati itd...) če sam prenašaš
    ne vem več strani (deb. paketi) vedno kaj manjka. Tar.bz2 še težje... itd

    Pa še nekaj mojga:

    določeni ukazi se vedno ponavljajo bi se lahko objavilo recimo top 50 ukazov in zraven delna razlaga?
    Recimo: alsamixer, xorg.config al nekaj takega v glavnem sistemske stvari.
  • napsy Član Ubuntu.si
    A ni ravno FAQ namenjen tem?
  • napsy je dejal/-a:

    Tu se ne strinjam s tabo. Sistem se ne sme ocenjevati po videzu. Videz je pač nek dodatek, ki (nekaterim) olajša delo. GUI je mogoče 10% funkcionalnosti celotnega sistema.
    Verjetno zate GUI ni tako pomemben, pa vendar... Prvič, lep GUI se, če ne drugega, dobro prodaja (glej OS X) in drugič, vsekakor se ga ne bi smelo ocenjevati po videzu, a ljudje smo sprogramirani tako, da prvi vtis veliko šteje.

    Ko gledam in opazujem, s kakšnimi problemi se spopadajo navadni uporabniki, vidim, da je večina stvari v GUI zelo, zelo zgrešenih. Marsikatere težave v razumevanju, upravljanju in slabe prakse bi se dalo odpraviti že samo z dizajnom, a je po drugi strani inercija neukih uporabnikov tako velika, da ni čudno, da MS ne more naredit neke revolucije z svojim OS.

    Npr. jaz bi kot prvo ukinil namizje. Zakaj? Ker večina uporabnikov ga nastelje z inštalacijami za katere itak ne vedo, kaj sploh delajo tam (jih preprosto ne tikajo) pol mrtvih bližnjic, pol delujočih bližnjic in še nekaj bližnjic za katere ne vedo zakaj so tam (slepi potniki Yahoo, Google in MSN Search po Ok-ok-ok-ok-Finish klikarskem rafalu). Nekje vmes so še pol leta stari Wordovi dokumenti, ki so jih enkrat prenesli z bogvekje, medtem ko ozadje zavzema kakšna neumno razpotegnjena slika njihove mačke ali otrok. Pašta, ki je očitno zgrešila namen namizja - pravzaprav - sploh kdo ve, kaj so pravzaprav mislili z namizjem doseči???

    Sicer priznam da sem tudi sam slab praktikant namizja v GNOME, a moram reči, da so na njem dokumenti s katerimi se trenutno ubadam (ikone imam povečane glede na pomembnost :)), ko pa končam ali zastarajo jih arhiviram naprej po mojih mapah na višjem nivoju.
    andrejus je dejal/-a:

    1. da na linuxu sploh NI VIRUSOV in zato NE RABIŠ ANTIVIRUSA
    2. da imaš na razpolago več kot 10.000 PROGRAMOV ZASTONJ, ki se jih da inštalirat s 5 kliki in pritiskom na 1 enter(seštejte)
    3. da VSI resni studji DELAJO FILME NA LINUXU, če želiš postati filmski igralec moraš ja poznat orodje s katerim te bodo polepšali smile
    1. Kar še ne pomeni, da ti lastna neumnost ne more škodovat. Če dovolj dolgo izzivaš, jih boš dobil.
    3. Ja, to se gre po moje bolj za renderfarme, CGI, postprodukcija, kjer se računalniki štejejo v tisočih. Sicer je verjetno med končnimi uporabniki bolj čislana Applova flota, tako kot med grafiki in glasbenimi producenti.
    andrejus je dejal/-a:

    1. da je linux evropski, tako kot BMW in Porsche in Hagen Das (
    1. Meni je vedno bolj presenetila globalnost Linux skupnosti, ko srečuješ ljudi iz vseh sedmih celin, ki pokrivajo različna področja in različne probleme. Tu lahko človek resnično začuti globalnost te skupnosti. Včasih dobim občutek, da je ubuntu.si mogoče malce oddaljen ali izoliran od tega, kot skupnost, se razume. Tu je prostora še za veliko reči.
    2. Jaz se na anekdotične argumente ne bi zanašal. Sicer imam tudi jaz občutek, da se Linux bolj prijemlje v Evropi kot Mac, vendar statistike kažejo drugače, vsaj v zahodnih državah...
  • Živijo!

    Morate vedeti, da jaz pišem moj pogled na linux izključno z vidika navadnega domačega uporabnika - naprednega telebana ;)

    Vidim, da nekateri imate približno enako mnenje kot jaz, glede izgleda in glede dokumentacije.

    Izgled je v današnjen svetu na žalost 80% vsega. To velja tako za ljudi (obleka naredi človeka) kakor za OS (GUI). MAC je dosegel svoj kultni status zato ker je zgledal (in ker zgleda) res kul. Poleg tega vse kolobocije okoli Appla (ipod, iphon, macbook itd) so ta kulski faktor še povečale. Ne rečem, hardver je vrhunski, samo ni zastonj in toliko superioren spet ni, da bi lahko upravičil tak kultni status in uspeh. Jaz vseeno mislim, da je MAC uspel 80% zaradi "kulskosti". Linuks se da tudi nališpat zelo lepo. Včeraj sem ga jaz v roku 30 minut naredil res lepega. Jaz sem začetnik, profiji naredijo še toliko bolje in se lahko posvetijo še uporabnosti - torej da izgled služi uporabnosti. Kar v Visti ni!!!

    Glede dokumenatcije pa moram reč da je res borna, seveda ne tako borna kot leta 1995. Dokumentacija (help za začetnika itd) je res pomembna pri prehodu iz enega sistema na drugega. Saj ne rečem veliko stvari je dokumentiranih na Ubuntu strani vendar to bi moralo biti na CDju ali DVDju. Pisanje dokumentacije je zahtevno in časovno potrano dejanje samo brez tega je uporabnik mrtev.

    Tiste udarne izjave so pa bolj marketinški triki ampak načeloma držijo :)
    Še posebej tista s pingvini.


    P.S.: Naletel pa sem na prvo hardversko oz bolje rečeno softversko težavo v Ubuntu, ki je nisem sposoben rešit, zato prosim za pomoč - glej temo na pmoč.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Dvomim da lahko navaden uporabnik dobro oceni sistem. Posebej če gleda, kot si rekel, samo GUI del. GUI je le najbolj viden del operacijskega sistema in predstavlja userland programe. Operacijski sistem pa je tisti del programske opreme, ki običajno ni vidno uporabniku. Se pravi komunikacija s hardwerom, algoritmi za razvrščevanje in defragmentacijo. Po moje je ocena, ki temelji na tem nivoju, bolj natančna.
  • Zdravo!

    Po dolgem času sem se lotil ponovnega pisanja o tem Linuxu oz Ubuntuju.

    Vsak dan me preseneča preprostost uporabe. Ja ne moreš verjet preprostost uporabe, ki večino začetnikov, no tudi mene je, prestraši.

    Recimo:
    1. instalacija programov - tega M$ svet nima in vprašanje če bo kdaj to sploh imel ker se pač ne splača
    2. posodobitve
    3. podprt hardver - dogaja se da določen hardver v linuxu dela takoj v windowsih pa je treba vedno nekaj inštalirat.
    4. količina dobre & zastonjske programske opreme
    5. stabilna hitrost - Windowsih se po nekaj mesecih dela kar nekako upočasni, pri linuxu tega nisem zasledil oz se mi ne dogaja
    5. comunity - help po raznih forumih je res izčrpen in ljudje ti rade volje pomagajo


    Je pa tudi nekaj pomanjkljivosti da smo si na jasnem:

    1. manko "spoliranosti" - saj veste M$ je spoliran do konca in res poredko naletiš na neko brezveznost, ki ni profi. Tega je v linuxu za moje pojme še vedno preveč

    2. folk se drži lastniških, zaprtih programih, recimo Skypa kot pijanec plota. In seveda v Linux Skypu mi kamera ne dela. Ker je program v kur...

    3. Nekateri programski paketi so v linuxu precj bolj "zakomplicirani" kot v M$. Recimo Firefox in vsi njegovi vtičniki. Upravljanje z njimi je recimo za začetnika bolj enostavno v M$. Čakam na uradni Chrome za linux do takrat uporabljam Opero in Firefox.

    Še bi lahko našteval samo mislim, da je bilo že veliko povedanega in nedavni prodajni prijemi M$ glede prednosti Windows vs Linux pove zadsoti.
  • No, da pohvalim spet naše člane foruma, tokrat mi je g-man pomagal glede kamere na lenovu N500:
    rešitev se je našla v povezavah
    https://answers.launchpad.net/ubuntu/+question/19770 in
    tale link
  • andrejus Član
    uredil/-a 21. January, 2010
    Žvijo živijo, halo halo!

    Po dolgem času spet pišem prispevek o tem linuxu. Še vedno sem začetnik, saj sem večino stvari, ki sem si jih naučil med inštalacijo linuxa pozabil, ker uporabljam le en del njega, saj zadeva več ali manj dela. Tiste najpomembnejše stvari, ki so na začetku popolnoma nove so pa trdno v moji glavi. Še vedno uporabljam U9.04, ker se mi enostavno ne da prešaltat na 9.10. Po vsej verjetnosti bom 9.10ko, pa še kakšno verzijo vmes, kar preskočil. Bomo videli.

    Zadnjič se mi je zgodilo, da je celo en prijatelj, ki linux precej podcenjuje, saj on uporablja Win in MacOS rekel da: »Windows 7 je kot Ubuntu, samo da stvar dela.« Njemu je pač Ubuntu nekaj hecal na novem prenosniku. V glavnem pozitivno je to, da celo on kot linux skeptik enači Ubuntu z Windows 7. Torej Ubuntu parira Win7.

    Sedaj doma uporabljam izključno Ubuntu že slabo leto. Ne boste verjeli katere stvari so najbolj zapletene. To niso neke skripte ali kaj podobnega ampak take preproščine, ki bi morale delovati POVSOD enako kot JPG format oz TXT format.

    Recimo:

    1. V gmailu ne dela »multiple file select«. In to v Chromu ne.
    2. V nautilusu nimam avotmatskega pod desnim klikom »send pictures per email« – to se bi dalo naredit vendar bi za to porabil cel popoldne, zato se mi ne da ukvarjat s tem
    3. nisem našel nobenega servisa za izdelavo slik, kjer bi podpirali linux. DM sicer linux podpira je pa njihova storitev komplicirana. Rešitev je v VirtualBoxu in WinXP preko pošte SLO, vse deluje BP.
    4. Plačilni promet preko banke. Ta navadni še gre, tisti za podjetja preko Halcomove kartice pa ne. Verjetno je rešitev preko Virtual Boxa, samo zna biti komplicirano.
    5. posodobitve raznih naprav alla: Garmin, telefoni, razne merilci pulza ipd so nočna mora. Najprej jih moraš priklopiti preko VirtualBoxa na Win. Če ti to uspe ni problema. Določene naprave se ne da priklopit na ta način oz jih jaz ne znam in smo potem tam.

    In zakaj to pišem. Zato ker če želimo povečati uporabo linuxa na splošno je potrebna predvsem podpora takih naprav kot je Garmin, Nokia telefoni, Ciclo sport ure ipd, da ne omenim tega Halcoma. Mi linuxsaši, še slik ne moremo razviti, kaj šele da bi lahko na Ciclo sport uri videli lasten work out. Najbolj noro pa je, da te naprave že sedaj ali pa čez 5 let bodo verjetno furale neko obliko linuxa, mi jih pa še vedno ne bomo morali povezati z Ubuntujem.

    Jaz sem trdno odločen da bom ostal na linuxu, malce me stimulira tudi to da imam s.p. in zato nelegalnih programov ne želim imeti naokoli. Nikoli ne veš kaj se lahko zgodi.
  • offtopic:
    linuxaši se ne slikamo..zato tudi ne razvijamo slik! :lol:
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    offtopic:
    linuxaši se ne slikamo..zato tudi ne razvijamo slik! :lol:
    Slikamo, slikamo samo slike raje gledamo na ekranu kot pa na enem manjšem listku "papirja" :D :lol:
  • Wejli wejla!

    Sedaj uporabljam linux že več kot 1 leto. Kaj lahko o tem napišem. Na kratko predvsem to, da mi za vsakdanje potrebe služi bolje kot kaka Vista. W7 še nisem probal ampak jo pa vsi hvalijo. Ampak gremo lepo po vrsti.

    Lansko leto v tem času mi je vista in internet Explorer ter opera začela tako nagajati, da sem imel težave z surfanjem. Neke napake pa upgrejdi ipd. Imel sem pol kufer tega in bi bilo potrebno zadevo sformatirat. Nekje sem slušal za Ubuntu. Seveda linux sem poznal že prej ampak za ta Ubuntu pa ne. Šel sem na net, poiskal pejđ in prebral komentarje okoli tega. Imel sem čas zato sem poskusil najprej z Wubijem. Kar tako na Visto instaliraš Ubuntu in zadeva dela.

    Bil sem navdušen, predvsem nad tem da dela. To je pa čudno, vsaj za linux, sem mislil. OKej, težave sem imel z razumevanjem instalacije novih programov. Kar me je še motilo je to, da nisem razumel datotečnega sistema, saj veste C: , D: itd. Dobro pa je bilo to, da je bila podpora na forumih in howtojih zelo zelo dobra.

    Z meseci uporabe sem počasi začel razumevati linux filozofijo. Saj ne pravim, da zadevo sploh razumem, mogoče točno toliko kot Win. To se pravi nič. še vedno ne znam na pamet narediti praktično nič iz terminala - če pa je vse na internetu, ali pa narediš zadevo lahko tudi z grafičnim vmesnikom.

    Kaj lahko rečem kateri je boljši za domačega uporabnika: linux ali Win. Odvisno od stopnje znanja.

    1. Za ultra začetnika (recimo moj oče), ki ima prijatelja (sina) ki zadevo obvlada: LINUX
    Zakaj? Zato ker je manj načičkan ti omogoča manj prostosti (kar je skregano z logiko linuxa ampak je res nekako tako). Namestijo se vi programi že od začetka in to je to.

    2. Začetnik-začetnik(recimo moj brat): WIN
    Zakaj? Zato, ker je zadeva še vedno bolj juser frendly in za povrh že nameščena na kompjuter poleg tega tak začetnik-začetnik si želi povezat še nokio, garmina ipd. Linux pa to ne omogoča oz je zadeva izredno komplicirana

    3. Napreden začetnik (v kar se štejem sam): LINUX definitivno, in Win uporabljaš samo če je za to razlog. Zakaj? Zato ker:
    a. Te linux ne zafrkava dobesedno v glavo. Včasih imam občutek da te tisti kos softwerja za 150€ dobesedno zaj..

    b. Enostavnost nadgradnje vseh programov

    c. Virus free

    d. Programčiči so na voljo in jih ni potrebno non stop downloadad iz nekih warezov (pismu, še winrar je warez), tukaj ne govorim o slabi vesti in/ali kaznivem dejanju ampak o nadležnosti tega početja

    e. Je najbolj primeren za warezz/muvizz početje

    f. Deluje spodobno hitro na veh mašinah (od low-end do high-end)

    g. Nima glupih težav z prepozavanjem nove strojen opreme recimo diskov in njihovim formatiranjem (Včasih je bila to hiba linuxa - prepoznavanje nove strojne opreme, danes je to njegova svetla točka. Stvar je prišla tako daleč, da če linux ne prepozna opreme je verjetno tudi win ne bo.)

    Še bi lahko našteval ampak gremo raje na negativne plati:

    1. Ni iger oz so le te precej omejene (ampak za to so itak konzole, čeprav kaka realno-časovna strategija nebi škodila)

    2. Zelo malo specialnih (komercilanih) programov.

    2. če si vezan na kak specifični kmercialni program, ki teče samo na win si oplel. Tega je resnici na ljubo precej malo ampak se pa najde. Drugače skoraj vsak uporabnik porablja nek specifični programčič, ki teče samo in izključno samo na win. In tukaj moraš čarat.

    To je tudi glavni razlog zakaj se linux in/ali macOS ali kaj drugega ne bo razširilo če v to ne bo posegla država, v širšem prostoru pa tudi EU. Obvezna uporaba odprtih formatov, bi sprožilo snežno kepo, ki bi prisilila tudi ostala podjetja alla Nokia ali Garmin ali Halcom (jbm), da bi svoje produkte pripravili tako, da so primerni tudi za linux, macOS, BSD ali pa platform free - recimo v javi ali pa on line.

    Mogoče bo Google naredil tak preboj z njegovim ChromeOS, bomo videli.

    Ostajam na linuxu, pa še na nov ženin kompjuter gre gor kot primarni sistem He he he.
  • Lepo napisano :)

    Jaz sem že nekaj let mel dual-boot pa sem redko zagnal ubuntu...
    Potem sem se pa en dan odločil da bom imel samo ubuntu...in sem enako produktiven z vsem...
    Za programe se najde alternativa.
    Za igre pa je WINE, če pogledaš na njihovo stran, vidiš da skoraj polovica najnovejših iger deluje dobro preko WINE.

    Vse se da če se hoče ;)
    WinXP imam samo še na prenosniku kot dual-boot, zaradi strank, da izprobam kaki program ali kaj podobnega...

    Jaz osebno win ne potrebujem, mi ubuntu nudi vse kar potrebujem.
  • Po dolgem razmišljanju sem se odločil da odprem svoj Foto Blog, ker enostavno nimam časa pisat. Tu pa tam rad skljočnem kako silikico. "Slikal" bom predvsem o filozofiji znanosti, ekonomije, družbe itd.

    Zakaj bi bilo to zanimivo za vas Ubuntu uporabnike. Zato, ker za twikanje slikic uporabljam izključno GIMP, UFRaw etc. Z nekaterimi slikicami bom promoviral tudi GNU/linux pa GIMP ipd

    Blog se imenuje Ab Ovo - od začetka.

    http://andrejus-photos.blogspot.com/

    Če so vam slikice všeč mi sledite --> Follow
  • Cube Član Ubuntu.si
    vsec mi je,... ti bom sledil..
  • Wget je nadve uporabna zadevica tud za začetnike. Če je za downloadad par datotek ponavadi kliknem nanje, če pa imam za pobrat 47 datotek, ki se razlikujejo samo v številkah je pa že problemčič. 47x moram kliknit kar je že nerodno in je možnost napake velika.

    Saj veste, prva zgleda nekako takole http://moj.server.si/slike/moja_slika_1.jpg
    Zadnja zgleda nekako tkaole: http://moj.server.si/slike/moja_slika_47.jpg

    Pod windowsi se niti nisem zavedal toliko tega probelmčiča, sedaj pod linuxom mi je bilo prav nadležno. Šele zadnjič, ko sem imel za pobrat iz internetne starni vrtca, ki ga obiskuje sinček VSE slike, sem se zavedal kako nadležno je to klikat pa sejvat. Zadevo sem rešil nadvse elegantno v eni in pol vrstici kode. Niti skripte ni bilo podtrebno

    $>for i in {1..47}; do wget http://moj.server.si/slike/moja_slika_${i}.jpg done

    Če bi bile slike velike (recimo tiff in vsaka po 16MB), bi dodal še ukaz:

    --limit-rate=80K tako bi mi ostali še nekaj odprte povezave za surfanje po netu. Nadvse elegantno in efektivno.

    Kako bi to zadevo rešil pod Windowsi?

    P.S.: Pišem z galve tako da, je mogoče v zgornji kodi kaka tipkarska napaka :)

    P.P.S.: Tudi, če ima datoteka vodilene ničle se najde rešitev v obliki "%02d\n" :cool:
  • andrejus je dejal/-a:
    Kako bi to zadevo rešil pod Windowsi?
    wget obstaja tudi na windows: http://gnuwin32.sourceforge.net/packages/wget.htm
    kak skriptni jezik za for zanko pa tudi.
  • Linux uporabnik o Windows 7

    Ja priznati moram, da živim v letu 2003. Preskočil sem Visto in tudi t.i. Office revolucijo z MS Office 2007. Doma gonim linux, tudi za službene, bančne in druge zadeve, pišem v OpenOfficu, ki zgleda kot MS Office 2003 ter urejam slike v Gimpu. V službi pa imam še star XP, ki pa zgleda kot Win95. Saj veste "classic look" and feel.

    V glavnem žena dobi v službi nov hud prenosnik z Win 7. 64 bitna zadeva, ultimate edition. Ker je sama svoj administartor mi prosi da naj malce naložim obveznega programja saj veste, za delo je Win čisto gol. Že skoraj 7 let se ne ukvarjam več s Windows tehničnimi težavami. Tako da sem malce ven iz tega. Da ne bo pomote nikoli nisem bil plačan strokovnjak ampak bolj tako za hoby.

    Najpomembnejši zaključek je da WIN 7 niso nič lažji za učenje kot Ubuntu 10.04 LTS. Pravzaprav so še malce bolj zakomplicirani in me jezijo na vsakem koraku. Šele sedaj človek vidi, kako kompliciran sistem je Windows. V želji po avtomatizaciji, zaščiti ipd enostavno zmanjka preglednosti. In zagotovo ni res da se človek prej nauči uporabljat Win kot linux. Windowsi so lažji samo zato ker jih človek že pozna od prej ali od nekod.

    Poglejmo najprej pluse:

    1. Res lepo zgledajo. Zgledajo drugače. U10.04 je kopija OSX, medtem ko pa Win7 so pa drugačni
    2. Se mi še niso sesuli - niti enkrat ni prišlo do BSOD. A ga sploh Win 7 še imajo?
    3. Na 8 GB rama in core i5 delajo res hitro, dobesedno instantno.
    4. Imajo notri v instalaciji HELP, ki je precej ampak res precej boljši od HELPa, ki ga ima U10.04 v sami instalaciji.
    5. Na Win 7 tečejo vsi programi spisani za Win sisteme, ker imajo tudi združitveni način. Kar je dobro. In to se včasih rabi
    6. sleep & hibernate delata dobro in hitro

    To je to, res ne morem povedat nič drugega dobrega o tem. Sedaj pa slabe stvari kje naj začnem:

    1. Win 7 ne rabijo gesla za se prijavit v sistem. Pa kje si to videl. Tudi tiste linux distribucije ki gredo v tej smeri so mimo (recimo Puppy)

    2. Ta OS nima osnove funkcionalnosti. Ni ZIP/RAR, Manjkajo iso mount, nek normalen pekač CD/DVD, SSH, SFTP itd. Vse to je treba pobrat dol ??? Poleg tega za 150€ bi si želel imeti te programe integrirane v GUI, ne pa da imam za SFTP nek Puty. Saj smo leta 2010, ko je internet in povezovanje bistvo vsega.

    3. Način povezovanja Blue tootha je katastrofalen. Sicer boljši kot v XP samo ni na nivoju OSX ali U10.04, kjer je res dober. Že spet - živimo leta 2010, ko je teh naprav doma malo morje.

    4. Konstanto mi teži, če res nekaj želim narediti. Kao v smislu "sudo". Tak nadležno je kot tista sponka v MS Officu. MS me ima za debilnega.

    5. IE je kr neki. Gor dal takoj Opero (želja žene, ker jo uporablja že od konca devetdesetih)

    6. Še vedo rabiš antivirus. Ki ga je treba posebej kupit, plačat. Sam čaki malo leta 2010 se ne da naredit sistema, ki bi bil kolikor toliko varen pred okužbami ???? pa naj mi oni "šenkajo" ta antivirus.

    7. Windows Explorer nima možnosti imeti dveh pogledov naenkrat kot recimo Nautilus. Pa to čakam že 15 let da naredijo. Poleg tega bi rad da zna uporabljat sftp, ker mi je nerodno furat enkega Putijy oz njihov sestrski program.

    8. Antivirus samo nekaj teži

    9. Vedno smo pod nekim riskom (to je tisti šildek tam spodaj)

    10. Nima dodatnih virtualnih namizij - to res pogrešam.

    11. Ne pozna velikega števila različnih particij ?????

    12. Manjka en malce zmogljivejši notepad&risar.

    Dejansko še enih 10 programov moram ročno namesti na ta Win pol bo pa primeren za delo (Gimp, Irfan, nek pameten editor, RAR,ARJ,ZIP itd)

    V glavnem ni vreden 150€, prav tako ne kot Office 2010, ki ga prodajajo ne boste verjeli ampak za 600€. Pa kaj mislijo da kje pobiramo ta denar. In ne mi govorit da je to samo za firme. Niso vse firme velike, kaj pa mali EsPejčki in Deoojčki, ki se komaj preživljajo. Ta velke firme kupijo 1000 licenc in jo dobijo za 50€. Dejansko cena nima veze s stroški. Kupiš to dvoje in si že na 1000€. Potem pa itak rabiš ponavadi še namenski program, ki je lasten tvoji panogi/industriji. In ponavadi ta program rabi ravno to drago verzijo Win7, ker očitno niso vse Win 7 enake. Kišta je najcenejši del. Jaz mislim, da je predrago vse skupaj.

    Bom moral pa sinčka malce naučit ta Win 7 da ne bo čisti geek v razredu in bo pol spraševal učiteljico da zakaj "sudo apt-get install tvoja-najljubša-igrica" ne dela :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.