vdiranje na PC?

skratka...stalno dobivam opozorila na namizju:

question: another user is trying to view your desktop. a user on the computer :ffff:200.82.150.81 is trying to remotely view or control your desktop...

včasih 1x na 3 dni...včasih 2x v roku 5 min, IP lokacija je enkrat bila peking, drugič je IP pripadal nekemu spam podjetju...problem je da danes nisem bil na nobeni čudni strani danes kjer bi mi lahko IP skeniral al kakorkoli dobili dostop do mojga PCja....

Komentarji

  • Sej ti ni potrebno bit na čudni strani..IP maš torej si izpostavljen potencialni nevarnosti..
    Zato se pa ne uporablja standardnih portov ;)
    Vsaj ne ko imaš možnost druge porte uporabljat..torej zamenjaj port 5900 z enim večjim.. :) sam rad uporabljam 30.000+ porte :)

    Ker to ni problem z aplikacijo premikam temo :)
  • kje naj ta port spremenim? v firefoxu? ker mal iščem po nastavitvah pa ga nikjer ne najdem
  • ALT +F2 ..vpiši gconf-editor
    pojdi pod desktop -> gnome -> remote_access
    Desni klik na alternative_port in greš pod Uredi ključ ..nastaviš želeni port in potrdiš 'V redu'
    Nato spet desni klik na alternative_port in daš Nastavi privzeto
    nato spodaj še označiš use_alternative_port in še enabled

    to bi blo to
  • ok, hvala upam da bo pomagalo :)
  • Nima veze kaj obiščeš, ker je splet poln botnetov, ki skenirajo celoten IP range, pri tem iščejo odprte porte in morebitne default passworde. Za botnete pa se moramo zahvaliti uporabnikom Microsoft Windows, še enkrat hvala! :mad:
  • No mal smo offtopic ampak tok da omenim, da kljub temu da je večina 'botkov' na Windows PCjih script kiddiji iščejo predvsem linux strežnike, ker so ponavadi ti na boljših povezavah in imajo večje uptime-e kot pa domači Windows PCji. :)
    Tko da na raznih IRC mrežah se da videt IPje od *.uni-lj.si ...kar me najbolj žalosti je to da je tudi FRI med temi IPji.. žalostno..res žalostno
  • Kami Član Ubuntu.si
    CrazyLemon že ampak sem skoraj 100% prepričan, da so ti boti bili oziroma še vedno so na raznih desktop PC-jih na teh ustanovah in ne na dejanskih strežnikih, ki so ponavadi za razliko od delovnih postaj in drugih "splošno namenskih" razčunalnikov veliko bolj zavarovani.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.