tušmobil - ubuntu podpora?

Po dolgem času mi je tušev modem začel povzročati probleme pri povezavi in poklical sem na center za pomoč uporabnikom, nakar me tip na drugem koncu vpraša katero verzijo windowsov uporabljam. "ne uporabljam windowsov ampak Ubuntu Linux" je bil moj odgovor. "uff to vam pa žal ne morem pomagat." mi prbije tipo. WTF??! :mad: Imam pač drug operacijski sistem, ki je enakovreden (z moje strani celo n-krat boljši) tistemu kupu dreka z oknom, samo da ni tako razširjen.....in očitno podprt.
Zadevo sva potem rešla na nastavitveni strani modema in sedaj spet dela bp, ampak še vseeno - če plačujem podporo jo tudi hočem imeti. :/

Ima kdo podobno izkušnjo?

Komentarji

  • seveda, nlb klik...
    Ker v brosuri ni bilo navodil, kako narediti dolpoteg certifikata za kaksno Linux distribucijo, sem poklical in vprasal kaj naj naredim, ker nimam Windows OS.
    Odgovor je bil:"pojdite do prijatelja, ki ima Windows OS..."
  • Ubuntu je pa že tako razširjen in postal popularen, da pa bi podjetja morala ponuditi podporo tudi za ta OS.

    Mogoče pa bi se organizirali uporabniki in sprožili kampanjo za podporo Ubuntuja poleg windowsow pri raznih storitvah, kjer OS igra pomembno vlogo.

    Nimamo nobenih podatkov koliko uporabnikov Ubuntuja je v Sloverniji?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Jaz imam na voljo podatek da je ob izida 6.06 skupno 3827 računalnikov imelo nameščen slovenski jezikovni paket (to se skupne številke, se pravi če si bil od 6.06 naprej te je štelo 11x) in so sodelovali v popularity contest ( http://popcon.ubuntu.com/ ).

    Neke številke uporabnikov pa si iz tega ne bi drznil delati, ker je nemogoče oceniti, kolikšen delež ljudi dejansko sodeluje tam.

    Menim da bi bila najboljša ocena število ljudi, ki se povezujejo na slovenski ubuntu strežnik za posodobitve.
  • Po teh podatkih torej približno okoli 350 do 400 uporabnikov.

    Glede na podatek, koliko registriranih je na ubuntu.si pa 1750 uporabnikov (ker zakaj bi se nekdo, ki nima ubuntuja registriral na tem forumu?)

    Pa če vzamemo povprečje (teh dveh podatkov) potem pridemo do številke 1050 uporabnikov.

    Mogoče bi bil še najbolj točen podatek število unikatnih obiskov na tem forumu z OS Ubuntu (ker verjetno tud kdo z windowsom pokuka sem gor iz firbca :) )

    1050 je kar dosti, ampak še vedno premalo če primerjamo z windows uporabniki v Sloveniji (recimo 500.000).

    Premalo v smislu, da bi bili dovolj glasni, da nas začnejo upoštevati.
  • khan verjel ali ne imamo več obiska z Windows OS kot pa z Ubuntu - če se ne motim - ;)
    Drugač pa verjetno najboljša ocena bi tako kot je andrejz omenu..število ljudi ki se povezuje na arnesov strežnik ..vendar to bi spet bil le približek in ne realno število :)

    Torej..pozna kdo koga na arnesu? :D
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    To so uporabniki, ki so namestili in sodelovali v programu popularity contest .
    Vprašanje je kolikšen delež uporabnikov to stori ? Po moje je takšnih uporabnikov zagotovo manj kot 20 %.

    Če recimo rečemo da je bil vsak računalnik povprečno štet 5x in da je to statistiko izpolnilo 10% uporabnikov pridemo do številke 7600 (tam nekje bi jaz ocenil število ubuntu uporabnikov 1-2 % od 500 000).

    Ni res da je uporabnikov premalo, samo premalo smo glasni. Če recimo nlb vsak dan dobi pritožbe zaradi delovanja proklika na linuxu, bodo počasi začeli razmišljati o njenem izboljšanju.

    Ravnokar sem se spomnil da ne bi bilo slabo imeti spletne strani, kjer bi lahko komentirali linux podporo določenih inštitucij (bank, zavarovalnic, mobilnih operaterjev, prodajalcev računalnikov, itd...) tako da bi lahko uporabniki linuxa to vzeli v račun pri sklepanju novih pogodb. Kaj menite ?

    --
    Za oceno razmerja med številom poročanih nameščenih jezikovnih paketov in dejanskih paketov lahko uporabimo http://people.canonical.com/~dpm/langpacks-by-inst.html in trditev Canonicala, da ima ubuntu 12 milijonov uporabnikov (kar se mi zdi sprejemljivo glede na to da fedora trdi da ima 24 milijonov uporabnikov), skupno število vseh javljenih jezikovnih paketov pa je manj kot tri milijone.

    To pomeni da v povprečju za vsakega uporabnika, ki javi kateri jezikovni paket uporablja obstajajo 3 uporabniki, ki tega niso storili. Razmerje je seveda še večje, saj imajo nekateri ljudje nameščenih po več jezikovnih paketov (torej jih je podatke posredovalo še manj).

    Skratka če predpostavimo da je razmerje za slovenijo enako povprečnemu razmerju na svetu dobimo številko 15838, kar pa tudi ni tako "švoh" :)
  • Dvomim, da nas je toliko. Dosti jih tudi naloži ubuntu zaradi firbca, potem pa ga zbriše.

    Tisti tvoj predlog (4. odstavek) je v redu. Kdo ga bo realiziral....?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    khan je dejal/-a:
    Tisti tvoj predlog (4. odstavek) je v redu. Kdo ga bo realiziral....?
    To pa je tisto večno vprašanje ... če je kdo zainteresiran ZS pa lahko poskušamo kaj naredit
  • Ne bi bil že wiki dovolj za take reči? To bi bilo vsekakor zelo dobro za vse nove uporabnike, da preverijo, kje lahko pričakujejo težave s slovenskimi ponudniki storitev in programja.
  • Smiselno bi bilo, da bi to naredili v sklopu ubuntu.si, ampak ne v forumu, ker je za take informacije nepregleden.

    Mogoče v stilu wordpressa (kot preprosto spletno stran)? Zgoraj, ko so že povezave še dodat eno...
    Samo ideja...
  • sam razmišljam v smislu podpora.ubuntu.si kjer bi bila posebna stran na kateri bi se opisovalo katere inštitucije podpirajo linux, kaj točno podpirajo etc.
    Tko da bi se takoj vidlo kdo nudi podporo :)
  • Kdo bo pa preverjal te informacije, ki jih bodo uporabniki dajali??
    Nekdo bo lahko recimo rekel, da določena potrošniška institucija ne podpira linuxa v nobeni točki in bo s tem odvrnil potencialne stranke, čeprav je izjava recimo izmišljena.

    Drugače bi bilo lepo imet eno tako pregledno zadevo, v wikiju sem videl, da to delajo s tabelami.
    V stilu:
    organizacija | programska oprema za linux | driverji naprav za linux | uporabniška podpora za linux | podprte distribucije

    Pol se pa da not opise kaj dela, kaj ne dela, linki kako kaj nastavit itd. OSebno bi tem institucijam tudi poslal "formalno" link do strani, kjer si lahko nekdo pač pogleda podprtost svoje organizacije in drugih, konkurenčnih organizacij.
  • *khm* Ubuntu.si wiki je že tako potreben prenovitve *khm* ;)
  • G-man je dejal/-a:
    *khm* Ubuntu.si wiki je že tako potreben prenovitve *khm* ;)
    Se strinjam...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.