spletno nakupovanje

Ker očitno še nimamo teme o spletnem nakupovanju sem se odločil da jo odprem (v kolikor sem zgrešil me prosim popravite).
Tu lahko napišete svoje izkušnje (dobre in manj dobre) s trgovinami in posamezniki na slovenskem in svetovnem spletu.
Opazil pa sem da nekateri izmed vas kupujete dealextreme.com. Kakšna je kvaliteta teh kitajskih kopij high-tech gizmotov?

Komentarji

  • Kvaliteta je taka kot se pričakuje od kitajske robe..dela ja ampak prašanje je kako dolgo :)
    Cena je pa temu primerna..

    Sam ne rad prakticiram spletno nakupovanje..moj edini nakup je bil nakup antene za avto prek mimovrste in to je to..
    Se pa ni splačal ker sem dal samo za poštnino skoraj tok kot za anteno.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Kar se le da kupim preko spleta. Tako sem v zadnjih 2 letih (dlje nazaj se mi ne da gledat računov) kupoval preko:

    slovenija:
    enaa.com
    mimovrste.com
    bolha.com
    sestavi.si
    moj-tv.com
    cocoon-collection.com
    vsezame.si

    tujina:
    amazon.co.uk
    pixmania

    Do sedaj nisem imel še z nobenim kakšnih težav ;)

    Postopek: a) izbereš izdelek, ki ga hočeš
    b) greš na ceneje.si, najdeš tri trgovine z najnižjo ceno
    c) med njimi izbereš tisto, ki ima vredu spletno stran, komentarje (ponavadi je med cenejšimi kakšna s čudno spletno stranjo ali čim podobnim)
    d) greš na amazon.co.uk in pixmanio, pogledaš če je razlika v ceni (z vključeno poštnino) vsaj 30 €. Če je, kupiš od tam. Če ne v slo.
  • plazydor Član
    uredil/-a 27. July, 2010
    Spletnega nakupovanja se poslužujem, samo, če je možno plačevanje po povzetju. Čim nekje zahtevajo samo številke kartic (in ostale podatke), pač prekličem nakup. Žal imam zelo slabe izkušnje z internetnim poslovanjem preko kartic. Dosedaj mi ni še nobena firma ali spletna stran zagotovila varno poslovanje.
  • daark018 Član Ubuntu.si
    Jaz večino stvari kupujem preko interneta od domačih (mimovrste...) do tujih (amazon, dealextreme). Zaenkrat nisem naletel še na nobeno težavo pri kupovanju preko interneta.
    Na DXu pa je tako: Moraš malo prebrati komentarje pri izdelkih da vidiš če se splača kupit. Jaz imam res ogromno robe iz DealExtrema in moram reči da sem kar zadovoljen. Ko sem prvič naročal sem bil neumen in nisem bral komentarje, kupil slušalke za 3€ in jih samo enkrat probal in nikoli več. Sem pa pred 14 dnevi naročil "Apple" slušalke za okoli 7$. Po komentarjih je bilo videti da niso slabe. Ko pa sem jih dobil domov sem bil dobesedno šokiran :) Vendar pozitivno, bile so zapakirane isto kot moje originalne, ki sem jih dobil zraven ipoda in ko sem jih hitro odprl sem ugotovil da sploh ni razlike med njimi in original apple. Tako da BERI KOMENTARJE in dobil boš dobro robo :)
    Če pa koga zanimajo te apple slušalke, ki se jih splača naročiti: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.30185
    Lep pozdrav in želim vam veselo nakupovanje in uživanje ;)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.