[rešeno] priklop računalnika na TV preko kabla HDMI

zdravo!

zanima me, če je možno preko kabla hdmi priklopiti računalnik (z ubuntu 10.04) na televizijo

hvala!

Komentarji

  • Jaz sem probal enkrat in je delalo, tako da probaj.
  • bom najprej probal preko VGA kabla, ki je tudi možen priklop, ker zaenkrat nimam HDMI kabla =)
  • napsy Član Ubuntu.si
    Odvisno kako dobro sistem podpira tvojo grafično kartico. Meni hdmi pri ATI z catalyst drajverjem deluje vse, če pa uporabim opensource drajverje pa še hdmi ni čisto podprt.
  • hmmm...
    jaz imam driverje Nvidia 256.35 --> se pravi najnovejše iz uradne nvidia strani...
    moram enkrat probat to, samo da dobim kabel...
    kolk pa kej pridejo tej HDMI kabli??
  • cist odvisno kaj kupiš in kako dolžino. Če rabiš večjo dolzino se splača s tujine naročit drugače se pa tud pri nas dobi za kar solidno ceno.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @napsy: katero grafično pa maš ?

    Meni nekaj časa nazaj zvok ni delal na TV-ju, pa me zanima če se splača spet poskusit.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Mobility Radeon 4650
  • daark018 Član Ubuntu.si
    Ravno danes sem prišel iz morja in me je v nabiralniku čakal moj HDMI kabel :D Hitro sem vse priklopil in deluje ;) Moram reči da je bilo res enostavno vse nastaviti in sedaj samo potegnem npr. nek video čez rob ekrana od prenosnika in že lahko gledam na 82cm FullHD ekranu :)
    LP!
  • js bom kupil kar tegale:
    http://www.mimovrste.com/artikel/1720015723/q=hdmi/kabel-hdmi-hdmi-2m
    upam da bo delovalo =)
    še neki me pa zanima...če prav razumem se potem televizija obnaša kot dodaten ekran?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Jap, kot dodaten ekran (lahko si nastaviš al je levo desno, zgoraj ali spodaj od obstoječega). Nato pa samo povlečeš okno tja.
  • ja, sem zrihtal...ekran imam...full HD =)
    prou lepo je gledat filme na tko vlkem zaslonu

    neki pa usejejn ne dela...
    zvok mi ne predvaja po TV zvočnikih ampak po računalniških...
    sem v sound managerju pod zavihkom ODVOD že spremenil na HDMI, a potem pa je vse tiho...
    nato sem šel v alsamixer vse nastavit na glas...
    poglejte slike...

    image

    image

    image
  • sasa Član Ubuntu.si
    jaz grem - zvoki--> strojna oprema in dam hdmi...pa mi štima.
  • Zdravo,

    Jaz imam pa problem pri priklopu televizije na računalnik. Imam 5m dolg HDMI kabl in grafično kartico ATI 4800SE z hdmi priključkom. Ko priklopim kabel delata na TV tako slika kot zvok. Problem pa je, da ima slika slabe barve in nima prave ostrine. Če pa TV priklopim na VGA kabl pa je slika boljša (normalna).

    Hvala za odgovore.
    LP,
    Domen
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.