Debian in mala pisava

Na raču mam debian in me zlo moti, da je nasploh mala pisava recimo pri xmms je pa tako mala, da se moraš kar približat k monitorju. Mogoče kdo sumi ali ve kaj bi lahko to bilo?

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    jest vem da se mi je to dogajalo nevem pa zakaj. Probej inštalirat vse pisave msstcorefonts al neki tacga
  • Enter4 Član
    uredil/-a 7. August, 2005
    christooss je dejal/-a:
    jest vem da se mi je to dogajalo nevem pa zakaj. Probej inštalirat vse pisave msstcorefonts al neki tacga
    Misliš, da so pisave, ker pri mandrake distribuciji si moral nekje v "x11" ali kak je že blo na 100 nekaj nastvlat mogoče bi blo tu kaj podobnega samo kje ta fail najti ...
  • Kami Član Ubuntu.si
    Zaj je odvisno ali imaš KDE ali Gnome.

    Če imaš KDE, pol si inštaliraj kcontrol (sudo apt-get install kcontrol), in ga potem zaženi z ukazom kcontrol.

    Pol lahko tam v kcontrol urejaš velikosti fontov.

    Če pa imaš Gnome, pa idi v meni System, potem pa fonts in lahko tam nastavljaš velikost pisave.

    Drugače si pa ti najverjetneje mislo xorg.conf, ki senahaja v /etc/X11/.

    Samo tam ne nastaviš velikosti pisave pač pa katere pisave se naj uporablja, nastavitve za monitor itd.
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    a se rešit preprosto če če nisi rešil težave povej da dam link ,P
  • ne še vedno ista pesem.
    Screamboy mi lahko prosim če daš tisti link?
  • Hm... Samo, da pridem zopet v Debiana potem pa poročam kak bo :)
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    ok saj bo šlo čisto vseh paketov nebo, če jih pač ni jih ni preskoči ;) men je delal
  • Enter4 Član
    uredil/-a 27. August, 2005
    Screamboy: hvala lepa :)
    Zdaj bar vidim kaj kje piöe :P Aja blem pa je v tem, da ne vidim vseh öumnikov :(
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    ok np glavno da deluje delno vsaj ,P
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.