Maverick Meerkat Release party

Greetings,

12. oktober, bo dan, ko v Kiberpipi organiziram Release party. Nekaj malega sem ze zacel z iskanjem sponzorjev. Zanima me, ce je kdo pripravljen pomagati.

Okvirni program partija:

- predstavitev Meerkata
- predstavitev Ubuntu One
- party

Vsekakor je vsaka dodatna ideja dobrodosla. Potreboval bi predavatelja, ki bi predstavil Ubuntu One, predstavitve samega Meerkata bi se lotil sam.

Za party bom nekaj sponzorskih sredstev nafehtal, poreboval bi pa se prostovoljca ali dva, ki bi zapekel nekaj CD/DVDjev z Meerkatom. Lani smo imeli prevec server distribucij, wokrstationov je zmanjkalo.

Podvprasanje, ima kdo kak kontakt pri Canonicalu, ce morda ve ali so oni pripravljeni kaj pomagati pri takih zadevah, ce bi recimo imeli na voljo nekaj 100 Ubuntu sleevov za CDje ali kaj podobnega? Ce ni nikogar, ki bi to vedel, grem lahko jaz gnjavit Canonical.

Ok, toliko za zdaj.

Se enkrat, vsak komentar, pripomba in kritika so dobrodosli, prav tako bo dobrodosel vsak, ki bi se rad bolj aktivno prikljucil k organizaciji dogodka.

lp,
BigWhale
«1

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Živjo!

    Super da bo znova release party!

    Glede promocijskega materiala je tako, da ga dajo zastonj uradnim ubuntu loco ekipam, kar pa slovenska še ni.
    Da postane ekipa uradna ubuntu ekipa, mora imeti nekaj dokaznega matariala do so dejavni in iti čez nek postopek potrjevanja, kar v nobenem primeru ne bo končano pred izidom 10.10.

    Zato predlagam da se dobi "fotografa", ki bo posnel nekaj fotk dogodka, ki se jih potem da kot "dokazno gradivo". Takšne stvari zelo pomagajo pri pridobitvi statusa uradne ekipe.

    Glede predstavitve pa predlagam da morda še nekaj časa nameniš unity vmesniku, ki je edina večja novost v 10.10 (ubuntu-one je bil prisoten že prej, res pa je da sedaj prvič dejansko deluje :) ).

    Dodal bi še odsek "Prispevaj k ubuntuju", kjer bi v 5 minutah povedal, kako lahko udeleženci prispevajo k uspehu ubuntuja (oz linuxa na sploh).

    Za vsako temo bi dobil nekoga, ki se ukvarja s tem področjem in bi nekaj o tem povedal v 1 minuti (recimo da je vsak omejen na 2 prosojnici). Skupaj 4 ali 5x po ena minuta. Imeli bi recimo naslednje teme (ne nujno v tem vrstnem redu):

    pisanje kode
    prevajanje (to sem storim jaz)
    ubuntu.si
    lugos
    morda še kaj

    Lp,
    Andrej
  • lapor Član
    uredil/-a 6. September, 2010
    Oj,

    ja super, da se bo organiziral release party. In to, ko imam čas :)

    Osebno lahko probam prepričat kakšnega kolega, ki se ukvarja z fotografiranjem, če bo imel čas. Po mojem bi z veseljem prišel.
    Lahko se tudi potrudim in kupim set cdjev/dvdjev na katere lahko zapečem novega člana družine Ubuntu.

    Drugače pa lepo, da bomo tudi mi imeli žurko :)

    ps. je možno naredit majce do tega eventa. Bi lahko kupili majce direkt na release partiju :)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Saj s fotografom nisem mislil, da bi moral biti profesionalc, toliko da se nekdo spomni in nekaj fotk naredi.
  • Sj niso profesionalci :)
    Sam radi slikajo. Se bom pozanimu.
  • BigWhale Član Ubuntu.si
    Kar se tice fotografiranja ni problema, saj bo sigurno kak Kiberpipec skakal okrog s foto aparatom in bo stvar vec kot dovolj pokrita. Je kar nekaj navdusenih fotografov in ne bi smel bit problemov s slikami. Prav tako bo verjetno cela stvar posneta in hkrati streamana, vsaj uradni del partija.

    Kar se CDjev tice, so mi povedali v Kiberpipi, da imajo neko multi burner masino in da se jo lahko ponuca.

    Predavanje na temo o tem kako pomagati bi bilo smiselno ja.

    Unity lahko omenim med svojim predavanjem, Ubuntu One se mi pa zdi vreden predstavitve zato, ker je prakticno edini cloud, ki je tako dobro integriran s samim OSom.

    Majice so dobra ideja, vendar bom zanje tezko dobil sponzorje, morda ce bi Lugos kaj zalozil oziroma prispeval.

    Lahko bi se natisnilo majice ni bi dali na rokav Lugos logo, ce bo lugos stvar sponzoriral, ali pa kaj podobnega.
  • Da ne bi spet kdo z windowsi strašil in paver pojntom !!!! :P
  • BigWhale Član Ubuntu.si
    Niber je dejal/-a:
    Da ne bi spet kdo z windowsi strašil in paver pojntom !!!! :P
    S pink netbookom sigurno! ;>

    ---
    Andrej,

    Predstavitev ubuntu.si bi bila zazeljena vendar brez, toliko menjav ljudi. Pet ljudi zamenjat v petih minutah bo malo cudno izpadlo. Naj tistih pet ljudi raje pripravi eno minutni sestavek, ki ga potem zrecitira tisti, ki bo stal na odru. Po mojem bo tako najbolje.

    Predstavitev je lahko tudi deset minutna ampak v kaj vec kot 15 minut pa se ne bi spuscali.

    Pri Lugosu sem zacel gnjavit za majice.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Potem predlagam, da daš nekam predlogo prosojnice, pa ti pošljemo besedilo, ki ga boš prebral in pa prosojnico ali dve, ki ju boš zraven prikazal.
    Jaz se javim za predstavitev projekta prevajanja.
  • BigWhale Član Ubuntu.si
    Ima kdo danes po 17.00 cas za en ad-hoc sestanek na to temo? Sem zagnjavil tudi Lugosovcem in Kiberpipi. Jaz sem danes v lj, zato je priloznost resnicno izjemna! ;)

    Lahko se recemo kaj na temo LoCo-ta.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Mogoče mal poznej pridem ker mam ob 16:00 še izpit iz analize.
  • BigWhale Član Ubuntu.si
    No sej ura ni fiksna in se treba se zmenit. Pr lugosu se ni se noben nic oglasil, sicer se lahko naceloma brez njih dobimo, kiberpipa bo tam.
  • BigWhale Član Ubuntu.si
    Torej ob 18:00 v Kiberpipi, jaz bom tam, Kiberpipa tudi in Lugos prav tako.
  • BigWhale Član Ubuntu.si
    Ce kdo ne bo mogel v Pipo naj me poklice na 040 322 197
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Jaz žal ne morem priti, sem pa pripravljen recimo na ircu kdaj podebatirat.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    jaz pa morda pridem // pa prnesem une nalepke as usual :)
  • BigWhale Član Ubuntu.si
    Torej na sestanku smo se okvirno zmenili tole:

    - Lugos bo pomagal pri tisku majic & financiranju (stvar mora potrditi se UO)
    - Kiberpipa da standardno snemalno opremo in poskrbi za arhiv
    - Kiberpipa poskrbi za peko CD/DVDjev

    Torej, kdo od vas bi pripravil 5-15 minutno predstavitev Ubuntu.si? Predstavitev samega prevajanja bi bila vkljucena v to. Predloge prosojnice pa nimam. Jaz bom verjetno vzel kar tisto kar sem uporabil lani (sam da najdem).

    PS: Lugos naceloma zelo zanima, da bi ubuntu.si postal LoCo za Canonical. Jaz sem nekaj ze gledal pogoje in kaj je vse potrebno in se mi zdi, da lahko stopimo skupaj in imamo ze vse pogoje izpolnjene. S kom bi se dal o tem kaj vec pomenit?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Lahko jaz predstavim
  • BigWhale glede LoCo-ta
    - https://wiki.ubuntu.com/LoCoCouncil/TeamApprovalGuidelines
    &
    - https://wiki.ubuntu.com/LoCoGettingApproved

    Naš approval application pa najdeš https://wiki.ubuntu.com/SlovenianTeam/ApprovalApplication

    Glede predstavitve.. napsy andrej bo predstavu projekt prevajanja..ti lahk ubuntu.si :)
  • Potem lahko med seznam dodate še seznam iger v Ubuntu repozitorijih?
  • BigWhale Član Ubuntu.si
    Ok, s kom, in kdaj bi se lahko pogovoril o tem release partiju, kdo je 'capo di banda', se lahko dobimo kar na ircu? glede na to, da je moj cas v Lj precej omejen? Kdo bi rad sodeloval in pomagal?

    Imam namrec nekaj vprasanj. :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.