[rešeno] Nastavitev uporabniškega računa

Hej!
Kot sem slišal je najbolje, da sta na OS dva uporabniška računa -> eden za administratorske nastavitve, drugi kot navaden uporabnik (za igre, itd.). Sam bi na Ubuntuju naredil prav to, vendar bi za namestitev kakšne ali dveh aplikacij (na navadnem računu) seveda potreboval tudi administratorstvo.

Kaj in kako naj to naredim?

Hvala in LP! :)

Komentarji

  • Takrat se pač prijaviš kot tisti s pravicami. Kakšne programe pa bi nameščal?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    To ubuntu že ima. Tvoj račun nima skrbniških pravic, zato programov ne moreš nameščati, če ne uporabiš ukaza sudo. V tem primeru začasno postaneš skrbnik in programe lahko nameščaš.
  • Se program potem namesti tudi na admin račun? (to bi bilo namreč v mojem primeru nepotrebno)

    Imam še vprašanje glede Wine-a. Ko program naložim, moram nujno uporabiti .reg datoteko, zaradi drugačnega vnosa in spremenjenega načina delovanja programa. Bo delovalo, če kliknem na .reg in uporabim datoteko z Wine?

    Hvala in LP! :)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Programi se ne nameščajo na račune, ampak se namesti samo 1 kopija, ki je na voljo vsem uporabnikom. (Torej odgovor je ne).

    Wine vsebuje svoj urejevalnik registra, ki zna upravljati z večino, če ne vsemi .reg datotekami.
  • jodlajodla Član
    uredil/-a 1. October, 2010
    Mi je uspelo nastaviti račun in pa tisto, kar potrebujem :) Sedaj me zanima še kako bi "automountal" drugo particijo s podatki?

    Hvala! :)

    EDIT: Kako se prijavim kot admin, ker ob ukazu sudo -s, moram vpisati svoje geslo, kar pomeni, da iz te moke ne bo kruha in se ne morem prijaviti kot upravitelj sistema.

    EDIT2: Obstaja kakšen flash, ki je kompaktibilen z najboljšimi učinki za 64-bitno različico, ker karkoli kliknem v flashu se odziva tako, kot da nisem kliknil nič...

    EDIT3: Kako lahko zaženem/naredim zaganjalnik za OpenOffice.org Calc, ki naj bi že bil nameščen na moj sistem?
  • 1.
    sudo -s -u \"uporabniško ime\"


    2. http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html

    3. Naredi bližnjico z ukazom:
    ooffice -calc %F
  • jodlajodla Član
    uredil/-a 1. October, 2010
    Sem vpisal ukaz pri 1. in ne dela nič drugače kot prej. Le vpraša me za trenutno geslo na tem računu. Za flash še napišem.

    EDIT: Flash sem sedaj razpakiral, vendar nevem kam kopirati datoteko .so - na spletni strani piše naj jo v firefoxov profil v moji domači mapi, vendar nevem kam.
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Zanima me vsaj za tole, ker bi resno rabil flash ;) Vprašanje je torej - kam moram prekopirati razpakirano datoteko .so?

    Hvala in lp! :)
  • http://www.ubuntu.si/punbb/topic/4074/ v tej skripti je prikazano kako je Matjaž namestil 64bitni flash
  • Skopiral sem v navedeno mesto, vendar imam še en problem. Ko želim igrati Osvajalca (upam, da veste za katero igro gre), mi ob povezovanju na server vedno napiše neko napako.

    Kako lahko to rešim?

    Imam še vprašanje glede PS, DW CS3 - namreč želel bi namestiti programa, vendar howto na wine appdb strani ne pomaga in ne morem namestiti aplikacij. Ima mogoče kdo izkušnje?

    Hvala in lp! :)
  • Zakaj misliš da vemo kako naj ti to rešiš.. Mogoče pa je pri Osvajalcu problem in ne pri programski opremi :)
    Če ti prikaže začetna stran pomeni da flash deluje.
    Kateri howto si uporabljal in kje se ustavi?
  • Poskusi onemogočiti vse dodatke za Firefox (zaženi ga s parametrom -safe-mode).
  • jodlajodla Član
    uredil/-a 3. October, 2010
    Za photoshop sem uporabil tale how-to -> http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=6584 .
    Ustavi se pa že na začetku, ko zaženem Setup.exe -> sporoči neko napako.

    Glede flasha pa bom še poizkusil.

    EDIT: Tudi v safe mode brez dodatkov je enak problem ;)
  • Si prebral tabelo TEST RESULTS? :)
    Če si pol vidiš kako lepo piše povsod NOT INSTALLABLE. :)
  • Vem, sem pa zato vprašal, če bi bilo mogoče ;) Se bom potem vrnil še nekaj let nazaj za CS3 :)

    Kaj pa glede flasha? Je mogoče kaj storiti pri osvajalcu - sem se sicer želel popolnoma preseliti na Ubuntu iz konkurenčnega OS ;)
  • Me še nekaj zanima glede blip.tv - je to varna stran za ogled posnetkov? :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.