Webcam in mikrofon ne delata na Acer AspireOne AO751h - Netbook 10.04

Pozdravljeni!

Na netbooku imam naložen Ubuntu Netbook Remix 10.04 LTS (32 bit) in sem pravkar ugotovil, da mikrofon in webcam ne delata. Na gmailu sem preko GoogleTalk-a kontaktiral prijatelja, vendar me ni slišal, čeprav jaz njega sem. Ko sem zagnal video klic, se je aplikacija sprožila, vendar je zaslon za prikaz slike ostal temen, poleg tega pa se je Firefox že po nekaj sekundah zrušil (samo zaprl se je, brez kakršenag koli obvestila).

Zadevo sem ponovil z Empathyem, vendar je vse isto. Jaz slišim sogovornika, on pa mene ne, video klic pa tudi ne dela (zveza se sicer vzpostavi, vendar se čez nekaj sekund takoj prekine).

Mimogrede, za video uporabljam Poulsbo driverje, ki so namenjeni Intel GMA500 grafični kartici.

Mogoče kakšna ideja ali predlog, kaj narediti?

Hvala in lep pozdrav!

Komentarji

  • Glede mikrofona..
    klikni na ikonco od zvoka -> Možnosti zvoka -> [zavihek] Dovod
    spodaj imaš napisano
    Raven dovajanja in grafični prikaz ..če mikrofon zazna zvok se bodo črtice obarvale ter premikale levo desno
    Če ne zazna zvoka pojdi v terminal ter vpiši
    alsamixer
    nato povečaj vrednosti mikrofona -vse kar vsebuje niz 'Mic' (<-, -> = gibanje, gor dol pa večanje/manjšanje vrednosti)

    Če še vedno ne dela pomeni da je problem z gonilniki.. najprej sporoči kaj ti izpiše ukaz
    aplay -l
    glede webcama.. inštaliraj si program Cheese in ga zaženi..če dela webcam v Cheeseju pomeni da je nekaj narobe z nastavitvijo aplikacij prek katerih si hotu uporabit webcam.. če ga cheese ne 'pošteka' no pol je spet enak problem kot z mikrofonom..gonilniki/ podpora :)
  • Oj! Hvala za odgovor. :)

    Alsamixer sem zagnal, dal vse na ful in žal še vedno nič. Ukaz "aplay -l" vrne sledeče:


    **** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
    card 0: MID [HDA Intel MID], device 0: ALC272 Analog [ALC272 Analog]
    Subdevices: 1/1
    Subdevice #0: subdevice #0


    Program Cheese ne prikaže slike (ostaja samo črno okence), vendar če kliknem "take a photo", je slika narejena (sicer slabše kvalitete, ampak OK).

    Kaj lahko naredim? :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.