Nedodeljen prostor

Sej vem, če sklepam po tem kar preberem na internetu je skoraj vse možno :)
Znancu se je nepopravljivo sesul XP. Na zadnji kanček prostora na disku sem mu namestil ubuntu, tako si je rešil vse podatke na zunaji disk. Poba je geolog in rabi kar nekaj specifičnih programov, ki delajo samo na "konkurenci", zato sem kasneje vse povozil z XP in ustvaril C: in D:. Na novo inštaliran XP je zaznal D:. Ker pa je hotel dual boot sem pri inštalaciji ubuntu particijo D: spremenil tako da je nastalo:

60Giga(xp)+60Giga(nedodeljeno-prosto)+3Giga(swap)+7Giga(/)+20Giga(/home)

Napaka je, da pri inštaliranju xpjev nisem ustvaril treh particij in z ubutu povozil cele tretje, namreč nedodeljenega prostora zdaj ne zazna ne ubuntu (zazna ga le v gparted) in ne xp.

V glavnem dual boot dela in kot ponavadi, poba je nad ubuntu navdušen, ampak moram povdarit da rabi winse za službo.
Kako naj ta prostor na disku naredim viden obem sistemom in bo za oba sistema dovolj dobro?

Komentarji

  • Jah a ni normalno da se ne vidi nedodeljenega prostora glede na to da ni nobenega datotečnega sistema tam? :)
    Predlagam ti da narediš novo particijo NTFS s temi 60GB.
    In poskrbiš da se bo samodejno mountala v Ubuntuju :)
  • Se pravi:
    Sistem>Skrbništvo>Diskovna orodja>izberem teh 60Giga>Uredi razdelek> izberem HPFS/NTFS(0x07)>obkljukam "zagonjljivo"> Vsi veseli :)
    A je prav, a je dovolj?

    Hvala CrazyLemon, lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.