Promocija???

Zanima me če se v sloveniji že kaj dogaja s promocijo ubuntujev. Prejle sem gledal en posnetek na youtube pa sem vidu da v avstraliji to poteka res množično in da so v nekaj urah prdobil čez 7 tisoč uporabnikov. Ljudje so bli čis začudeni.:D:D:D:D
No pa pomislu sem če bi mogoče bli kkšni uporabniki zaiteresirani pa da bi ga kje predstavl nevem mogoč najprej v kkšnmu manšmu centru pol pa tut kkšn btc. Da bi ljudje saj zvedl za ubuntu in pomoje bi bli naudušeni.
Sam to traja jest sm svojga detka pol leta prepričvol da nej ga začne uporablat no in zej k ga je končn inštaliriov je tko zadovoln da za vrjet ni. Kjer je volja tam je pot!!!
«1

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Mislim da že je lep delež članov ubuntu.si (tudi jaz) na osebni ravni nekomu priporočil in pomagal pri namestitvi, uporabi in težavah povezanih z ubuntujem.

    Organiziranih je bilo že tudi nekaj dogodkov, kot so recimo splavitvene zabave in ubuntu popoldne.

    Če imaš kakšne ideje, kako organizirati kaj zanimivega je najboljše, da se to soboto ob 20.00 oglasiš na kanalu #ubuntu-si in razložiš svojo idejo. Ravno takrat bo namreč sestanek, kjer se bo načrtovalo prihodnje dejavnosti.
  • No dej povej mi kako se prjavm v ta sestank. v kakšen kanal. Nimam glih iskušenj s tem
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Zaženi program empathy. Izberi Uredi > Računi. nato izbereš nov račun, in IRC.
    Za strežnik izberi freenode, vpišeš lahko še uporabniško ime in geslo, ki bi ju rad imel in shrani.

    Ko si povezan klikni na klepetalnica > pridruži se in napiši #ubuntu-si.
  • jst vsakemu priporočam ubuntu, doslej sem ga pa štirim uspel inštalirat, odtega so ga trije obdržali in ga redno uporabljajo.

    težavo vidim predvsem v mišljenju...linux....uf to moraš vse z ukazno vrstico delat, ne znam jst tega, ko so 3 dni na njemu imajo vsi mešane občutke, ko so 1 mesec pa se mišlenje spremeni in pogruntajo da zadeva le ni tako slaba.

    mislim pa da delam odlično promocijo s tem ko šokiram ostale okoli mene, kar prevečkrat ostanejo šokirani in brez besed z le enim vprašanjem: "kako si pa to naredil?" in jim ni nič jasno, jst pa le enostavno odgovorim, v ubuntuju je to bolj enostavno kot sprintat eno datoteko v windowsih
  • Se strinjam z zgoraj napisanim.
    Meni zaenkrat ni uspelo še nobenga prepričat, čeprav nekaj frendov sprobava linux tudi zaradi mene. Doma bi jih rad navadil na ubuntu, ampak ker so analfabeti, se bojim da jih bom samo še bolj zmešal in ne bodo znali upravljat z drugimi računalniki drugje po svetu.
    Vsekakor bi bilo treba te stvari delat bolj množično... s kakšnimi projetki, nevem.
  • Sam to traja jest sm svojga detka pol leta prepričvol da nej ga začne uporablat no in zej k ga je končn inštaliriov je tko zadovoln da za vrjet ni. Kjer je volja tam je pot!!!
    :)
    jst pa le enostavno odgovorim, v ubuntuju je to bolj enostavno kot sprintat eno datoteko v windowsih :)
    Ja je tako, z mojo mašino ki ni vredna 50€ sem igral igrico online podobno kot cal of djutiy, nisem mogel verjeti, ker drugače jaz ne igram igric, uporabljam za vse drugo, vse mi dela, skener, tiskalnik kamere, tv pa saj nevem več, počasi bom še v bash-u začel delat, samo me še angleščina matra, ker ni moj materin jezik, to je velik problem drugače pa sem z lahkoto pozabil na okna :lol:
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @Krt57: če je težava angleščina, lahko ubuntu uporabljaš tudi v slovenščini. Klikni na System > Administration > Languages in izberi slovenščino.
  • Kako pa je kaj s promocijo na internetnih straneh. Sam trenutno izdelujem računalniški portal kjer bodo predstavljeni vsi vidnejši OS-i in pod Linux sistemi bo tudi glavna kategorija Ubuntu. Ker sem sam uporabnik ubuntuja in imam v firmi samo en win sistem zaradi Halcoma in C.O.H-ha (katerga občasno zašpilam), bi lahko ubuntu mal bolj promoviral ;) kot ostale. Sicer bo portal namenjen izključno uporabniški izkušnji predvsem semi računalniško pismenih uporabnikov, ki bi prav lahko postali uporabniki Ubuntu sistema. Zato bi prosil za nasvet / mnenje, kaj mislite o tem in če imate kakšne ideje / predloge kako bi lahko to najbolj učinkovito izvedel, da bo dobro za Ubuntu skupnost. Zanima me tudi kako je glede uporabe Ubuntu loga za promocijo le tega in skupnosti.
  • a to boš nardu hackprotect2 portal?? :D

    glede uporabe logotipa pa si preberi http://www.ubuntu.com/aboutus/trademarkpolicy
  • Micy Član
    uredil/-a 24. December, 2010
    No, jaz na svoji strani kar uspešno promoviram Ubuntu. Sama ga uporabljam že nekaj časa in tudi v službi delam več ali manj z odprtokodnimi programi, kolikor mi je to seveda omogočeno. Po mojem mnenju je potrebno za promocijo Ubuntuja izkoristiti vsako priložnost in vsi, ki imamo svoje spletne strani, bloge ipd. bi lahko vsake toliko napisali nekaj besed o odprtokodnih programih. Evo moj včerajšnji prispevek.

    Ob tej priložnosti naj vsem, ki pomagate nam, uporabnikom, vsem programerjem, razvijalcem, prevajalcem in sodelujočim na projektu Ubuntu Slovenija zaželim srečno in uspešno leto 2011 :) Hvala za vso pomoč, hvala za vložen trud in delo :)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Mislim, da bi lahko poskušali zbrati več takih promocijskih blogov kot je micy-in in te prispevke dati na ubuntu.si planet, saj je sedaj (če odštejemo slovenske prevajalce) stanje precej nedejavno.

    Torej vsi ki na blogih pišete tudi prispevke povezane z Ubuntujem se javite in dodali vas bomo na ubuntu.si planet.

    Če pa ima kdo kakšno konkretno idejo za ne-spletno promocijo, pa kar na dan z njo. Kolikor bo v naših močeh bomo pomagali pri njeni izvedbi.

    Hvala za dobre želje Micy ! :)
  • Hvala vam za vso pomoč. Mene je dokaj zvil prehod s tistega operacijskega sistema na Ubuntu in sem imela precej problemov, dokler mi ni potegnilo, kako zadeve delujejo. Ampak zdaj pa že obvladam.

    A veste, lepo je vedeti, da se človek lahko obrne na nekoga, pa bo dobil prijazen in potrpežljiv odgovor. To je za začetnike zelo pomembno in vi ste ena od skupnosti, ki ima visok kulturen odnos in je uporabnikom prijazna.

    Tako da kar se mene tiče, vračam, kar sem dobila.

    Kar se nespletne promocije tiče, pa menim, da bi morali z Ubuntujem priti v medije. Pobarajte oddaje kot so Tednik in Preverjeno. Morda jih bo zanimalo. Če ne, ste pa vsaj poizkusili. Nam bolnikom, ki smo se znašli pod udarom zaradi določenih potez določenih zdravniških krogov, so mediji ponudili vso pomoč. In jih res moram pohvaliti, posebej ti dve oddaji. Izpostavite prednosti OK, Ubuntuja kot OS in prihranke.
  • In jih res moram pohvaliti, posebej ti dve oddaji. Izpostavite prednosti OK, Ubuntuja kot OS in prihranke.
    Samo tu se bo takoj našel nekdo, ki izpostavljal da so raziskave (seveda sponzorirane od M$) pokazale, da se bolj splača metati milijone € v nakup licenc kot pa preizobraziti uslužbence.
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Samo tu se bo takoj našel nekdo, ki izpostavljal da so raziskave (seveda sponzorirane od M$) pokazale, da se bolj splača metati milijone € v nakup licenc kot pa preizobraziti uslužbence.
    Glej, jaz sem bila pred nekaj meseci v osebni dilemi, ali se javno izpostaviti ali pa molčati in čakati, kaj se bo zgodilo. Na koncu sem se odločila za prvo možnost. Pa mi ni žal, ker menim, da sem spremenila življenja mnogim.

    Tako da sem kar napisala prijazno sporočilo Preverjenemu, pa v teh dneh bom še s kom govorila. Če bo kaj, v redu, če ne, sem vsaj poizkusila. Itak ni odvisno od mene, ker ne odločam o prispevkih. Ampak saj veste, kako to gre: kdor jezika špara, kruha strada :)

    Ajde, grem naprej delat. Če bo kaj, se itak beremo glede tega. Če ne bo nič, pa upam, da gremo kdaj na kakšno kavo :)
  • WooF Član
    uredil/-a 24. December, 2010
    CrazyLemon je dejal/-a:
    a to boš nardu hackprotect2 portal?? :D

    glede uporabe logotipa pa si preberi http://www.ubuntu.com/aboutus/trademarkpolicy
    Hehe dobra fora in tudi stran tale hackprotekt še nisem naletel nanj, do sedaj, ampak ne bo frke. Upam, da ne bom zašel v takšne podrobnosti, ker to je že bolj za napredne uporabnike razno, če se bo sama tema na forumu začela razvijati tudi v to smer potem pa zakaj pa ne. Jaz želim doseči na svojem portalu to, da nekdo, ki išče neke osnovne informacije prikazane na začetniku prijazen način in ne z preveliko dozo informacij, ker to jih samo odbije in spet ne vejo kje so. No, to je moja misija pomagati res navadnim uporabnikom računalnikov in privabit tudi takšne, ki so pripravljeni pomagati s svojimi nasveti itd.
    Zato mislim, da bi bil moj portal zelo primeren za promocijo Ubuntuja in same skupnosti. Za tisti link, o pravilih uporabe logo in promocije pa ok, to sem tudi sam najdu in si bom vzel čas ter preštudiral in prebral samo a se ne bi dalo kako bolj kratko in jedernato, da ali ne lahko uporabimo logo slo skupnosti za promocijo ali ne saj bi bilo smiselno uporabiti isti logo glede na to, da bomo pošiljali ljudi na to stran. Vredu razumem, da ne morete dovoliti kar vsakomur prikazovat logota, da bo potem opisoval jabolka in hruške pod tem (vso spoštovanje do omenjenega sadja) ampak, če se pa dogovorite z zainteresiranim, da pred objavo nekdo prečekira če je to za kar bo logo uporabljen OK. potem pa nevem zakaj ne. Ampak to je samo moj predlog za pohitritev zadev saj vem, da je to potem spet en kup dela za vas ampak vse eno nekaj o poenostavitvi in lažji razlagi teh pravil saj pomojem mnenju monogo ljudi odneha od tega že, ko vidijo kaj in koliko morajo prebrati in še v angleščini. Res je, da so na Lugosovi strani tudi prevodi samo nisem še pogledal če je točno ta ampak mogoče ena tema kako promovirati nebi bila napačna. Mogoče svojo izkušnjo še sam opišem, ko bo dozorela.

    Drugače pa Micy krasen prispevek in blog in to je eden od zelo učinkovitih načinov za promocijo saj sem prepričan, da ima mnogo članov podobne strani, kjer bi lahko obveščali in promovirali Ubuntu in skupnost.

    Pridružijem se Micy pri voščilu saj sam ne bi bolje napisal. Skratka vsem, ki kakor koli prispevate k rasti Ubuntuja in skupnosti v Sloveniji želim vesele praznike in srečno novo leto 2011.

    Se opravičijem, če sem klatil kake neumnosti saj nisem na tekočem z vsem, kar se v skupnosti dogaja ampak obljubim, da bom od sedaj dalje bole spremljal zadeve in bo tudi moje pisanje šlo na kak višji nivo. Hvala za razumevanje.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @WooF:

    Ne vem kaj natanko nameravaš napisati, vendar lahko uporabiš vsebino na wikiju , ki pa nujno potrebuje posodobitev podatkov.

    Tako da vsi, ki imate čas, stopite kaj na irc pa se pogovorimo kaj in kako.
  • WooF Član
    uredil/-a 24. December, 2010
    andrejZ je dejal/-a:
    @WooF:

    Ne vem kaj natanko nameravaš napisati, vendar lahko uporabiš vsebino na wikiju , ki pa nujno potrebuje posodobitev podatkov.

    Tako da vsi, ki imate čas, stopite kaj na irc pa se pogovorimo kaj in kako.
    Hm ja čas je problem ravno sestavljam neko ekipo, ki mi bo pomagala zadevo zaklučiti v doglednem roku in še polno ostalega dela je ampak ja vsaj pogovarjamo se lahko o tem in, ko bo čas tudi kaj naredimo tako kot ste predlagali tudi z deljenjem člankov iz ostalih strani in blogov. Mogoče tudi malo organizirano, da ne bomo ravno vsi pisali o izidu ene te iste igrice. (Primer)

    No sem še prebral Trademark policy in ni komplicirano mogoče še kak prevod, da ne bo količina teksta v Angleščini preveč odvračala ljudi od branja.
  • Micy je dejal/-a:

    Glej, jaz sem bila pred nekaj meseci v osebni dilemi, ali se javno izpostaviti ali pa molčati in čakati, kaj se bo zgodilo. Na koncu sem se odločila za prvo možnost. Pa mi ni žal, ker menim, da sem spremenila življenja mnogim.

    Tako da sem kar napisala prijazno sporočilo Preverjenemu, pa v teh dneh bom še s kom govorila. Če bo kaj, v redu, če ne, sem vsaj poizkusila. Itak ni odvisno od mene, ker ne odločam o prispevkih. Ampak saj veste, kako to gre: kdor jezika špara, kruha strada :)

    Ajde, grem naprej delat. Če bo kaj, se itak beremo glede tega. Če ne bo nič, pa upam, da gremo kdaj na kakšno kavo :)
    Jaz omenjam samo to, da lahko napačne informacije Ubuntuju bolj škodijo kot pa koristijo, Zato je treba imeti nek vir raziskave, ki bo to potrdil.
  • Predlagam, da se na RTVSLO pozanimate pri oddaji Tranzistor, če stvar še ni bila predstavljena. Je pa tako, da je namen oddaje predvsem vse v zvezi z računalništvom, glasbo, ... Pomoje lahko uspe ;)

    Sicer pa kot sem že enkrat v eni izmed drugih tem omenil, bi bilo najbolje, da se ob kakšnih akcijah v malo bolj obiskanih trgovinah po SLO mestih naredi nekakšna predstavitev Ubuntuja. Če bi bil kdo pripravljen narediti kaj v zvezi s tem v moji okolici, sem zraven.

    Sicer občasno na svoj blog objavim tudi kakšen prispevek v zvezi z Ubuntujem, ponavadi ob izidih nove različice.

    LP :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.