Predstavitev Ubuntuja

Ja res še enkrat sem odpru dokaj enako temo. Ampak se mi zdi da je nova tema malo bol obiskana.
No glejte razmišljal sem da bi mogoče organiziral pet prostovolcev ki bi v nevem nakupovalnem centru kkšno soboto predstavl ubuntu širši javnosti. Res je da se odvija kr nekaj dogotkov ampak zanje vejo samo uporabniki. En sam pa gotovo nemore prepričati veliko ljudi. No na naši šoli je dala ena učiteljica na novinarskemu tak predlog in v lescah se zna v nekaj tednih to tudi zgoditi.
Hvala za vse odgovore

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Živjo !

    Najprej pohvale, da si se odločil lotiti česa takšnega.

    Ne vem točno kaj sprašuješ.
    Mislim, da se je treba vse dogovoriti z lastnikom trgovine in zasnovati program predstavitve in dobiti promocijski material.

    Kaj točno te zanima / potrebuješ ?
    Lp
  • Ja se popolnoma strinjam z vami. Za odgovor moram pa še malo premisliti. Ker nisem povsem prepričan kaj me zanima in kaj potrebujem
  • Najprej boš moral pripraviti vse potrebno za tiste, ki jih bo to zanimalo - najbolj da si ogledaš kar prosojnice, ki so naložene na CDju kot predogledno gradivo in iz njih potegneš večino podatkov. Za tem boš gotovo potreboval "sponzorja", kateremu pripraviš neko majhno gradivo, ki ga bo natisnil na recimo 300 listkov, za vse tiste ki jih bo zanimala stvar. Narediš še nekaj plakatov, za to pač lahko prosiš tudi središče, kjer se bo to dogajalo - najbolje da si izbereš kakšno trgovino z računalniki in podobno, ker je poleg tega to tudi reklama za njih. Plakate raznosiš po prostorih, za katere misliš, da imajo dobro gledanost - da se ljudje zanimajo za dogodek.

    Je pa tako, da bo najbolje da kar vprašaš trgovino, kdaj recimo imajo največ obiska in se probaš z njimi dogovorit, da imate tiste ure predstavitev. Če bo ta trgovina dovolj velika, bi si lahko sposodil še projektor in dva laptopa - iz enega bi poganjal ubuntu z USB ključa ali zgoščenke, na drugem pa bi poslovenil (če še niso) prosojnice, ki sem jih omenil že prej. Ker pa prej ko slej pride veliko ljudi z zanimanjem, bodi pripravljen tudi na peko zgoščenk.

    Ponavadi ljudje pridejo tudi na take dogodke, kjer se odvije kakšna nagradna igra ali dve - v tem primeru na tist laptop z zgoščenko ali USB-jem pustiš tiste, ki bi si želeli nagrade. Recimo da pri trgovini, kjer bi se to dogajalo podarijo 3 USB ključe velikosti 4GB in nanj potem naložiš Ubuntu, ter jih po koncu "preizkusa udeležencev" podariš najboljšemu. V tem primeru se izmisliš 3 vprašanja, ki naj bi jih tekmovalci morali narediti (vmes jih lahko tudi "štopaš").

    Tako nalogo z nagradno igro prepustiš dvema prostovoljcema, 3 ostali pa predstavljate Ubuntu glede na prosojnice in pa recimo prikažete uporabnost Ubuntu-ja. Je pa res, da se boš moral najprej dogovoriti s trgovino, da bi se to lahko sploh realno izvedlo. Prej naročiš še nekaj brezplačnih CDjev iz uradne strani oz. kupiš CDje namenjene tisku in potem sam nanj natisneš grafiko. Priporočam pa ti, da poleg tistih petih v tem primeru izbereš še kakšna dva, ki pred trgovino ljudi vabita na predstavitev - ali pa se po določenem času zamenjate med seboj.

    Glede na to, da bi ti trgovina "brezplačno" pustila določen prostor, ji v zameno ponudiš malce več obiska - kar ob dobri reklami ne bi smel biti problem. Če pa resno želiš izvesti nekaj podobnega, moraš biti dobro pripravljen, ker boš ob vsaki predstavi naletel na dobra in slaba vprašanja ljudi - po možnosti se lahko zmeniš kaj tudi s pisateljem knjige o Ubuntu-ju, če bi lahko dobil nekaj brezplačnih izvodov.

    Glede na to, da je tak projekt kar zapleteno izpeljati bi predlagal, da se SLO Ubuntu skupnost pogovori o sami predstavitvi po večjih mestih v Sloveniji, kar seveda še malce pripomore k uporabi Ubuntu-ja.

    LP, jodlajodla :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.