[rešeno] Internet ne dela

Papp Član
uredil/-a 3. December, 2010 v Programi
Nasnel sm različico ubuntuja 10.4 in 10.10 ter najnovejšo mandrivo one na računalnik(laptop asus x50sl) in imam pri vseh 3 različicah linuxa probelm z internetom. Ponudnik je T-2. Če imam računalnik direkt priklopljen na modem mi odpre samo nekaj slovenski strani (24ur )in googel ostalo pa nič. enako je z updati. da uspostavim internet moram updejtat računalnik na ruterju ali wirelesu.

Komentarji

  • če imaš diretkt na t-2 modem, ti mora delat s dhcp.
    Kaj bi rad?, direkt ali preko routerja?
  • to zgleda kot problem z DNSji..
    probaj tole naredit v terminalu
    sudo nano /etc/resolv.conf
    odpre ti datoteko resolv.conf v nano urejevalniku

    nato dodaš ti dve vrstici

    nameserver 8.8.8.8
    nameserver 8.8.4.4
    ter nato probaš če delajo druge strani :)

    nato samo še greš vn iz urejevalnika
    "CTRL + X .... Y ....ENTER "


    ne razumem pa kaj misliš z "moram updejtat računalnik na routerju ali wirelessu"
  • K nasnamem Ubuntu(3 različne verzije) na računalnik mi delata samo googel in 24ur če ga imam direkt prikloplenga na modem. Da mi pa dela normalno more bit pa prkloplen na ruter al pa wireless. Doma mam pa samo moj računalnik in se mi ne splača kupvt ruterja.

    ne razumem pa kaj misliš z "moram updejtat računalnik na routerju ali wirelessu" k ga updejtam mi dela pa use normalo to sm mislu povedat.

    hvala za odgovor sam trenutno itak nemorm nč nardit ker morm najprej dubit usb nazaj da lah še enkat inštaleram ubuntuja gor ker mam mandrivo(power pack mi je tud zelo ušeč). CrazyLemon a mogoče veš tud kako se to nardi na mandrivi al je isti postopek ??

    imam pa še eno uprašanje z driverji od grafične. mam notr ati radeon mobilty hd 3470 in k nasnamem gor njene drivrje mi gui šteka pa compiza nemorm uporablat a se da to kako zrihtat???
  • Papp ja probaj če obstaja /etc/resolv.conf na mandrivi..če obstaja je isti postopek ja..
    za driverje pa odpri drugo temo :)
    (očitno pa je da driverji očitno niso najbolši)
  • Papp Član
    uredil/-a 6. December, 2010
    CrazyLemon
    tudi če dodam te dve vrstici ne deluje.

    nameserver 8.8.8.8
    nameserver 8.8.4.4

    sm probu tud z temu pa ni blo nč uspešno.
  • Pa k se logiram v windowse mam drugačen ip kukr v ubuntuju. kako je to možno?? pc je isti samo dualboot.
  • Jah možno je če je DHCP v igri (ta dodeli IPje).

    Drugač pa..je že nekdo na forumu mel podobne probleme kot ti (delovanje le nekaterih strani).. uporabi Iskanje če kaj pametnega najdeš..
    ouila -> http://www.ubuntu.si/punbb/topic/4184/
  • @CrazyLemon sm že gledu to ja sam kle se isto pogovarjajo o dnsjih. men pa to ni nč pomagal.
  • Sm že najdu napako. U nastavitvah za povezavo sm mogu spremenit MTU iz avtomatic na 1492 in mi dela internet zdej :D
  • Papp je dejal/-a:
    Sm že najdu napako. U nastavitvah za povezavo sm mogu spremenit MTU iz avtomatic na 1492 in mi dela internet zdej :D
    K lahku kalu upišeš kako si tu naredu k imam jaz isto težavo da si porihtam
    hvala
  • Lahko to narediš na usmerjevalniku (router - če ima to možnost) če pa nima pa klikneš na ikonco za 'internet' (Network Manager) z desnim klikom..nato greš na 'Urejanje povezav' v novo odprtem oknu klikneš na svojo povezavo ter jo 'UREDI'š ..v zavihku 'Žično' spodaj pa imaš 'MTU samodejno' ...namesto samodejno vtipkaš not 1492 ter 'Uveljavi'š spremembe :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.