Fifa Manager 10

daark018 Član Ubuntu.si
uredil/-a 1. January, 2011 v Igre
Imam težavo. Rad bi namestil FM10 preko Wine vendar mi ne uspe. Imam ISO sliko igre, odprem s priklopnikom arhivov da mi jo prikaže kot disk. Vendar ko hočem zagnati autorun.exe izpiše:
The file '/home/daark018/.gvfs/rld-fim0.iso/Autorun.exe' is not marked as executable. If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable bit.
Poskušal sem to rešiti v terminalu s chmod vendar napiše:
chmod: spreminjamo dovoljenja »/home/daark018/.gvfs/rld-fim0.iso/Autorun.exe«: Operation not supported
Prosil bi za pomoč.

Lp

Komentarji

  • Operacija ni podprta, ker hočeš spremeniti pravice v navideznem CD-ROMu (priklopljen ISO), iz katerega lahko sistem samo bere nanj pa ne more pisati. Poskusi skopirati vsebino ISO datoteke v eno mapo in nato namestiti.
  • daark018 Član Ubuntu.si
    R33D3M33R je dejal/-a:
    Operacija ni podprta, ker hočeš spremeniti pravice v navideznem CD-ROMu (priklopljen ISO), iz katerega lahko sistem samo bere nanj pa ne more pisati. Poskusi skopirati vsebino ISO datoteke v eno mapo in nato namestiti.
    Sem poskusil in na začetku namestive napiše "Insert a disc"
  • Aha, potem pa skopiraj samo Autorun.exe in imej priklopljen ISO.
  • daark018 Član Ubuntu.si
    Sem skopiral Autorun.exe... Vendar ko kliknem se prikaže izbrinik jezikov, kliknem english in potem se ne zgodi nič ;)
  • christooss Član Ubuntu.si
    A desni klik na Autorun.exe in potem v tretjem zavihku (Permissions) kaj prikaže?

    Tam imaš običajno možnost Dovoli poganjanje kot program.

    + kateri ukaz si uporabil za chmod? chmod +x autorun.exe?
  • daark018 Član Ubuntu.si
    @christooss
    1. Desni klik in tretji zavihek mi ne prikaže nič napiše da podatkov ni bilo mogoče pridobiti oz. nekaj podobnega...

    2. Uporabil sem chmod +x "..../autorun.exe

    Lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.