Ubuntu kot router

Lp! Oprostite, če je ta tema že bila, vendar jo jaz nisem zasledil. Torej, ker sem začetnik v ubuntu me zanima, če mi bi lahko kdo razložil kak bi iz modema preko ubuntu spelal internet na windows (in da bi tam seveda delal (LAN)) Nimam routerja.
Please help!

Komentarji

  • Am... mislim, da je to to...
    ---------------
    Dodal sm mal širši link ker sm se matral kliknt besedico to

    Povezava

    christooss
  • Em.. Vse sem naredil po tem, vendar imam problem.
    Internet dela na mrežni z 192.168.0.1 IP-jem. Mrežna za LAN ima 192.168.0.2 IP. Na windowsih pa pod Default Gateway dam 192.168.0.1 pa ne dela. Kot pravim gateway adress ime eth1 (192.168.0.2) Samo internet mi ne dela. A mi lahko en pomaga please?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    razorboy .. ne mors imet dveh mreznih kartic na istem submnetu mors met vsaj tko
    mrezna1: 192.168.1.x (255.255.255.0) subnet1
    mrezna2: 192.168.2.x (255.255.255.0) subnet2

    to velja za linux, windows in sploh vse na cemer lavfa tcp/ip
  • Aha hvala lepa. Torej, ko grem na windows. Kateri default gateway morm napisat? eth0 ali eth1? (v eth0 je internet) In pod network connections je se ena opcija default gateway [eth0 ali eth1]. Kaj pa tukaj dam?
    Res najlepsa hvala!
  • bl4z Član Ubuntu.si
    na tisti masini, k mas internet ni treba nastavlat gateway ... ker una je itaq na netu ... ce prow zastopim .. gatway nastavis na drugem racunalniku .. in sicer ip od prvega racunalnika !

    PS: sam ni mi cist jasno .. mal napis kako mas to misljeno (windows masina ima 2 mrezni + adsl, ter linux ki ima eno mrezno)?
  • Jst sm mal ze na zacetku zakompliciral. Jst mam linux b0x. ma 2 mrežni. Od tle bi rad povezal internet na Win b0x (ma 1 mrežno) Torej kaj zdaj nardit?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    predvidevam da ti na linuxu dela internet ...

    torej windows masina more bit v istem subnetu kot ena izmed linux kartic .. in potem v windows pod gateway vpises ip linux racunalnika ... ne pozabi nastavit tudi dns serverjev .. zdej da bos zadevo skonfigurural uporabi firestarter (ima tud neke wizarede za te zadeve), ker ce nisi ravno skilled tega na roke ne bos znal nastavit (lahko se motim)

    http://www.fs-security.com/screenshots.php
  • Yes! Končno sem uspel spackati to skupaj.
    Naj še razložim kako sem delal.

    Delal sem po temle vodiču KLiK . Vse je bilo vredu, vendar sem imel že prej narobe ip-je nastavljene. Te sem namreč spregledal in zato je prišlo do napake. No sedaj imam vse narejeno tako kot je v vodiču in dela ql. Hvala vsem za pomoč, še posebej Enter4-ju.


    RazorBoy :cool:
  • RazorBoy je dejal/-a:
    Hvala vsem za pomoč, še posebej Enter4-ju.
    hehe hvala :P
    ah neja piši takih drugače bi jaz že moral pol svetu plačat gajbico ... :S
    aja sorry malo off post...
  • živjo, že tri dni se matram da bo usposobil ubuntu, da deluje podobno kot router...

    auto eth0
    iface eth0 inet static
    address 93.103.18.8
    netmask 255.255.0.0
    gateway 93.103.0.1
    #nameserver 84.255.210.79


    # The loopback network interface
    auto lo
    iface lo inet loopback

    # The loopback network interface
    auto eth1
    iface eth1 inet static
    address 192.168.1.1
    netmask 255.255.255.0
    #network 192.168.1.0
    brodcast 192.168.1.255
    #gateway 192.168.1.1

    #auto br0
    #iface br0 inet static
    # address 192.168.1.1
    # network 192.168.1.0
    # netmask 255.255.255.0
    # broadcast 192.168.1.255
    # bridge-ports eth0 eth1


    prav tako je ipv4 forwarding na 1 kot je bilo rečeno v enem od tutorialov ki sem jih šel skozi... problem je da če pustim file kot sem ga skopiral v forum, mi dela ok, ubuntu dobi internet, ampak ne daje ga naprej na kartico, če odkomenitram bridge in zakomentiram eth1 pa ne dela niti internet prek eth0...
    kaj delam narobe?
  • christooss Član Ubuntu.si
    mulc, če ne boš delal prek guija moraš bridge potem pa še ipmasqurade oz forwardiranje ipjev, ki prihajajo iz eth0 v eth1, ker ti v interfaces si nastavil static IP za mrežno računalniki, ki se priklapljajo tja morajo pa dobivat še promet. Bridge ports rabiš, če imaš wlan in eth

    npr tale link pomaga http://www.server-servers.com/ubuntu-internet-gateway-and-router/

    vi /etc/sysctl.conf

    # Uncomment the next line to enable packet forwarding for IPv4

    net.ipv4.ip_forward=1

    echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.