[Ubuntu 10.04] PHP Server

Pozdravljeni!

Sem čisto nov uporabnik na forumu in nisem nikjer našel podobne teme, ki bi reševala tak problem. Zanimam me kako naj namestim PHP Server. Poizkusil sem že preko treminala in se mi ni izvedlo. Rad pa bi, ko se povežeš na server z brskalnikom kot "localhost" ali pa z IP naslovom in je delo potem povsem grafično in brez pisanja ukazov preko ukazne vrstice.

Hvala za odgovore že v naprej in lep pozdrav.

Komentarji

  • lahko ga namestiš prek terminala z uporabo ukaza*

    sudo apt-get install php5
    to ti bo namestilo vse potrebno..
    al pa namestiš z uporabo Upravljalnika paketov Synaptic

    Ne razumem pa to kaj misliš z
    david.ilovar je dejal/-a:

    je delo potem povsem grafično in brez pisanja ukazov preko ukazne vrstice.
    a ti hočeš met webmin al kako?


    * seveda moraš met zravn phpja inštaliran tudi apache :)
  • Z besedo grafično sem mislil tako, kot ima WAMP server. Sem že poskusil namestiti EasyPHP in XAMP s pomočjo Wine pa mi ne dela. Sem pa že iskal po internetu program LAMP, ki je isti kot WAMP.
  • Ponovno mi ni ratalo. Zdej pa res ne vem kaj naj naredim. Ali obstaja kaka možnost za namestitev kot pri windowsih ali moram nujno uporabiti terminal? Če ima kdo kak lahek način bi prosil za pomoč.

    Hvala
  • Kaj pomeni 'mi ni ratalo' ? a je tako težko recimo skopirat če je bila kaka napaka med nameščanjem? a je tako težko recimo opisat kaj si počel ter kje se zatakne? ker v tistem linku je vse lepo napisano ter razloženo kako pa kaj..

    Kot sem omenil že nekaj krat..žal mi na ubuntu.si ne posedujemo nobenih telepatskih sposobnosti da bi lahko brali misli.. upamo da se bo to kmalu spremenilo..do takrat potrebujemo malo več opisa kaj ti sploh ne gre
  • Ustavilo se mi je pri testiranju PHP-ja. Rad pa bi, da je tako kot pri windowsih in ne da vsakič ko želiš resetirati server uporabljati terminal in ko ga zaženeš.

    Hvala za odgovore
  • torej pri tem koraku

    sudo nano /var/www/testing.php
    <?php phpinfo(); ?>
    sudo /etc/init.d/apache2 restart
    tu se ustavi ??

    in ti lahko komot apache2 dodaš da ti se zažene ob zagonu strežnika..in ne uporabljaš več terminala oz. ga uporabiš samo takrat ko moraš ročno ponovno zagnat apache2 (zaradi sprememb v .conf datoteki al pa virtualhostu).

    da bi pa obstajal pa prav GUI pa ne vem oz..no najdu sem enga sam se ne razvija več.. res ne vem čemu tako sovražiš terminal.. sej so dokaj preproste stvari..in zelo lepo razložene so v linku zgoraj
  • Terminal se mi je zameril že v srednji šoli ko smo delali več mesecev skupaj v CMD-ju.
  • pardon da se vključujem

    prvo če se ti je zamero terminal, to ne pomeni da ga ne uporabljat.

    drugo, če pa ti zašteka na koraku kot je zgoraj opisan - tam kjer kreiraš datoteko testing.php pa nasvet:
    ko prideš nano in vpišeš <?php phpinfo(); ?>
    imaš prvo za stisnit ctrl+x
    potem te vpraša še ga shrani potem pa prtisni samo y
    pole pa še potrjuješ z enter

    nato resetiraš z zgoraj omenjenim ukazom...

    vpiši v brskalnik http://localhost/testing.php
    in to bi naj blo to...
  • David,

    na Linuxih uporabljam XAMPP for Linux: http://www.apachefriends.org/en/xampp-linux.html#374
    Na povezavi so navodila, zaženeš ga seveda v terminalu (kot sudo ali super user), lahko pa si narediš tudi bližnjico ali skripto za samodejni zagon... Ko je XAMPP (ali LAMP) zagnan, dostopaš prek njega v poljubnem brskalniku, v naslovno vrstico napišeš http://localhost.

    Lp.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.