Wireless prekinja

Pozdravljeni,

pred kratkim sem ponovno inštaliral ubuntu 10.04 in upal da bom s fresh installom rešil tiste težave, za katere nisem našel odgovora na netu. Res sem jih, ampak pojavila se je še ena, ki sem jo doživel tudi prej. Namreč wireless mi disconecta, večinoma ponoči ko imam prižgan torrent odjemalec ali pa ko bolj obremenim mrežo (LAN). Izpad doživlja samo moj računalnik. Ko disconecta, mi ne javi, ampak internet enostavno ne deluje. Potem disconectam in se poskušam prijaviti nazaj, pa ne gre. Zato moram rebootat in potem spet dela, dokler omrežja spet ne obremenim (torrenti al pa mreža). Na netu sem malo brskal in našel ogromno podobnih simptomov, še najbolj pa je mojim problemom podoben ta bug report:

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/374650

Žal ni nobenega fixa, na netu tudi nisem nič našel.

Zanima me, če je kdo že kdaj naletel na to težavo in če je, kako se je s tem ubadal, ali mu je uspelo itn. Res ne vem več kaj bi naredu, razmišljam če bi nad vsem skupaj kar obupal in prešaltal na win7. Stvar vsaj dela? Z ubuntujem imam skos same probleme in formatiram vsaka dva mesca, ker se vedno pojavi neko sranje ki ga tudi s pomočjo forumov ne morem rešit.

LP,

Matej

Komentarji

  • Si probal omejit hitrost ter število soležnikov na torrent ter skupno število soležnikov?

    Si probal zamenjat kanal na wirelessu?
    Si probal nek drug wireless z svojim PCjem?
  • Hitrost imam omejeno na 150 kb/s. Danes sem naložil namesto Network Manager wicd. Danes bom testiral tako da bom zagnal film prek mreže in ponoči pustil torrente brez omejitve.
    Vsekakor ni kriv wireless, v to sem prepričan, na sosedov wireless poveže normalno in ne prekinja.
  • Živjo!

    Imam podoben problem. Wireless mi zamrzne povezavo, ampak mi tega sploh ne javi. To se zgodi tudi, če povezave sploh ne obremenim (npr. imam odprt samo irc).

    Ko mi to naredi, ponavadi onemogočim brezžično povezavo in jo čez nekaj sekund omogočim nazaj, ni pa nujno, da se potem poveže na internet, včasih se, včasih ne.

    Začelo me je zanimati, zakaj mi to dela. Format C: in svež inštal OS ne rešita ničesar.

    Za moj računalnik sem začela malo brskati po internetu. Imam MSI Wind U90, OS pa je Ubuntu Netbook Remix 10.04. Takoj mi je začelo vračati rezultate, da za moj računalnik ni FREE wireless driverja za to verzijo Ubuntuja. Parodija ... Linux pa driverji plačljivi?
    Wifi needs non-free driver, but works out of the box
    Zanima me, če je to res. Namreč ko iščem te driverje, ne najdem niti tiste strani ali karkoli pač že, kjer bi ta driver lahko kupila, niti med torrenti se ga ne najde. Tudi moj znanec je poskušal rešiti to zadevo, takorekoč doma je v Ubuntuju ... pa ni vedel, kje bi se staknilo ta driver.

    Razmišljala sem o tem, da bi dala gor driverje za Windowse pa ne vem, kako bi se potem to obneslo. Dela potem normalno, če inštaliram ndisgkt (Windows brezžični gonilniki)? Kako se potem naredi? Inštaliram to, potem pa še driver za wireless? Za katero verzijo Windowsov bi potem mogla imeti driver? Je potrebno potem vsakič poganjati kak program, da ta Windows driver deluje?

    Nisem še poskusila namestiti Ubuntu Desktop-a, ker mi je netbook verzija bolj prikupna in vsebuje vse, kar v bistvu potrebujem. Ne vem pa, ali bi tam isto delalo s povezavo, ali bi bilo kaj bolje.

    Vem ... sem zahtevna s svojimi muhami ... in problemi so temu primerni :)

    Upam, da je tu kdo, ki bi mi znal pomagati in bi mu bila zelo hvaležna za kak odgovor na moja vprašanja. Prosim :)

    Vsem lep pozdravčič!
  • Najprej razčistimo zelo razširjeno zmoto: "Free software" ne pomeni "no charge software". Prosto v pomenu "svobodno", ne v pomenu "brezplačno".

    To, kar si našla na medmrežju torej pomeni, da za tvojo brezžično kartico niso na voljo odprtokodni gonilniki, pač pa samo lastniški.
    Nisi pa povedala, za katero kartico gre. Tvoj prenosnik je MSI opremil s tremi različnimi karticami: Azurewave-NE771, RT2700E in RTL8187SE. Poženi ukaz
    lspci

    in sporoči, katero kartico imaš.
    Izpis bo izgledal nekako takole:
    30:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN (rev 02)
  • nafisa Pisec novic
    uredil/-a 20. February, 2011
    02:00.0 Network controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8187SE Wireless LAN Controller

    Sem spraševala na Ubuntu kanalu pa mi je en rekel, da rabi še, kateri chipset imam ... samo ne vem, katerega imam ... rekel je, da ga izpiše, če dam ifgonfig ... potem je človek padel dol ... ostali, ki so bili gor, pa niso vedeli, kako bi mi pomagali.

    Aja ... pa hvala za tako hiter odgovor :)
  • V temi http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1456523 se omenja težava na tem remixu 10.04 ..zdej če ti se da, bi ti svetoval da probaš liveCD 10.10 (tudi remix če želiš) in tam opazuješ obnašanje.. (ni treba inštalirat..samo zalaufaj liveCD)
    Tako boš hitro izločila možne težave s strojno opremo...

    Lahk pa še prilepiš kaj ti izpiše 'lsmod' da vidimo kateri gonilniki so trenutno v uporabi..

    Če pa vse to odpove pa vedno lahk probaš windows gonilnike.. vodič: http://www.chazco.co.uk/post.php?po=37
    Windows gonilniki : http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=40&PFid=40&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false&Downloads=true#RTL8187SE

    P.s. gledam naš kanal pa nisem nikjer vidu tvojega pogovora..torej predvidevam da si bila na #ubuntu ?
  • Ja, tam sem bila, ja.

    Tole mi pa izpiše:
    Module Size Used by
    aes_i586 7268 2
    aes_generic 26863 1 aes_i586
    binfmt_misc 6587 1
    ppdev 5259 0
    snd_hda_codec_realtek 203408 1
    joydev 8740 0
    fbcon 35102 71
    tileblit 2031 1 fbcon
    font 7557 1 fbcon
    bitblit 4707 1 fbcon
    softcursor 1189 1 bitblit
    vga16fb 11385 0
    vgastate 8961 1 vga16fb
    snd_hda_intel 22005 2
    snd_hda_codec 74201 2 snd_hda_codec_realtek,snd_hda_intel
    snd_hwdep 5412 1 snd_hda_codec
    snd_pcm_oss 35308 0
    snd_mixer_oss 13746 1 snd_pcm_oss
    snd_pcm 70694 3 snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_pcm_oss
    snd_seq_dummy 1338 0
    snd_seq_oss 26722 0
    snd_seq_midi 4557 0
    snd_rawmidi 19056 1 snd_seq_midi
    snd_seq_midi_event 6003 2 snd_seq_oss,snd_seq_midi
    snd_seq 47263 6 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
    snd_timer 19098 2 snd_pcm,snd_seq
    snd_seq_device 5700 5 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
    snd 54180 16 snd_hda_codec_realtek,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_hwdep,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_pcm,snd_seq_oss,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
    i915 287458 4
    uvcvideo 57310 0
    soundcore 6620 1 snd
    drm_kms_helper 29329 1 i915
    usb_storage 39553 0
    videodev 34361 1 uvcvideo
    v4l1_compat 13251 2 uvcvideo,videodev
    intel_agp 24375 2 i915
    psmouse 63245 0
    serio_raw 3978 0
    rtl8187se 159691 0
    drm 162409 5 i915,drm_kms_helper
    i2c_algo_bit 5028 1 i915
    snd_page_alloc 7076 2 snd_hda_intel,snd_pcm
    agpgart 31724 2 intel_agp,drm
    video 17375 1 i915
    output 1871 1 video
    lp 7028 0
    parport 32635 2 ppdev,lp
    r8169 34108 0
    mii 4381 1 r8169
  • Torej gre brez dvoma za rtl8187se. Načeloma te kartice delujejo z Ubuntu Linuxom odlično, bile pa so težave z nekaterimi jedri. V različici 10.10 z zadnjimi posodobitvami po poročanju uporabnikov deluje brez težav. Priporočam enako, kot CrazyLemon - preizkusi Netbook remix 10.10
  • nafisa Pisec novic
    uredil/-a 27. February, 2011
    Namestila sem Ubuntu Netbook Remix 10.10 in ga zdajle preizkušala nekaj dni.

    Sicer internet deluje veliko ... veliko bolje, kot je to bilo na OS-u prej, vendar še vseeno tu in tam kar zmanjka linije, ki jo pa kar sam nazaj vzpostavi, kar mi je res všeč.

    Tako da sem s tem še kar zadovoljna v primerjavi s tistim, kar sem imela prej. Hvala za pomoč.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.