Ne pride v grafični način

Lep pozdrav

Pišem vam zaradi problema, ki ga imam z Kubuntu-jem. Namreč odkar sem si zamenjal grafično kartico(nVIDIA GeForce 6600GT) mi Kubuntu ne pride več v grafični način. Ko ga zaženem se mi vse naloži lepo in prav ko pa bi se mi moral pokazati miš oziroma grafični način mi računalnik zmrzne, tako da lahko delam samo v Recovery modu. Kaj sedaj?

Komentarji

  • Če si mel prej ATI, odstran driverje pa dej za nvidia gor (nvidia-glx, nvidia-settings, desktop file). Napiš xorgconfig...za prvo silo.
  • Ja prej sem imel ATI. Kako pa odstranš driverje v Recovery modu? Aja pa še to ko sem vpisal v konzolo xorgconfig mi napiše: bash:xorgconfig:command not found.
  • Am...sudo apt-get remove xorg-driver-fglrx ...

    za xorgconfig bi mogu pa napisat sudo xorgconfig
  • ko not vpišem sudo apt-get remove xorg-driver-fglrx mi napiše:
    Package xorg-driver-fglrx is not installed, so not removed
    0 upgrade, 0 newly installed, 0 to remove and 43 not upgraded
    Sem se zdej spomnu jaz prej ko sem mel še ati-jevo grafično gor sploh nisem mel nobenih driverju gor.

    ko pa not vpišem sudo xorgconfig mi pa napiše:
    sudo: xorgconfig: command not found
    V bistvu isto kot prej.
  • christooss Član Ubuntu.si
    sudo dpkg-reconfigure xorg-xserver
  • ko to vpišem not mi napiše:
    Package "xorg-server" is not installed and no info is available.
    Use dpkg --info (=dpkg-deb --info) to examine archive files, and dpkg --contents
    (=dpkg-deb --contents) to list their contents.
    /usr/sbin/dpkg-reconfigure: xorg-xserver is not installed
    KAJ TO POMENI?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Jao spet sm se zmotu v vrstnem redu. Dam It

    sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
  • V redu sedaj se mi odpre modro okno in me vpraša:
    Select the desire X server driver.
    In je polno imen naštetih samo nVIDIE ni. katero torej izberem?
  • Nato me vpraša :
    Please enter the video cards bus identifier.
    Kaj vpišem not?
  • ni važn....npr 128mb grafična = 128000...mislm da je to to no :) igrej se mal..nimaš kej za zajeb**
  • heavyg je dejal/-a:
    Nato me vpraša :
    Please enter the video cards bus identifier.
    Kaj vpišem not?
    Tole je sam poljubno ime tvoje kartice...
  • Jaz bi ti bolj priporočal da za začetek naložiš ob inštalaciji samo navadne vga al vesa diriverje, nato pa inštaliraš z apt-get...
  • Tako sedaj mi v grafični način pride ampak mi po en 2min. zmrzne. Delajo mi samo tipke ctrl-alt-del
  • Kaj če bi enostavno reinštaliral Kubuntu, nato pa enostavno zamenjaš oz. namestiš gonilnike za grafo?
  • Nočm reinštalirat, ker to je spet tolk enga dela. To bom v najslabšem primeru naredu, če se ne bo dalo nič drugega nardit. K je možno, da je to kakšen bug v kubuntuju, da mi kar mašina zmrzne in če je kako ga odpravm?
  • Meni tega ni počel...Poskusi z kde 3.5.1 če bo kaj bolje ;)
  • mam podoben problem. prej nisem mel uradnih driverjev za nvidio, zdej pa sm si jih dal gor po enmu vodiču, in je šlo vse ok, vendar ko sem reštaral, tudi mene ne pride na namizje. kakšen predlog?
  • DrRuco je dejal/-a:
    mam podoben problem. prej nisem mel uradnih driverjev za nvidio, zdej pa sm si jih dal gor po enmu vodiču, in je šlo vse ok, vendar ko sem reštaral, tudi mene ne pride na namizje. kakšen predlog?
    Si poskusil z driverji v reprozitorijih ali si jih prenesel z nvidine spletne strani? (domnevam da imas nvidio glede na to da nsi nic posebej povedal)
  • driverje sem pobral z njihove strani, mam pa nvidio ja.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.