m2ts datoteko mi ne predvaja

če je komu znano ta težava mi z vlc player ne odpre m2ts format ,z totem komajda pa skozi šteka
kaj bi moral naložiti da bo normalno delalo

Komentarji

  • Kakšno strojno konfiguracijo imaš? Morda šteka, ker je preslab procesor.
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Kakšno strojno konfiguracijo imaš? Morda šteka, ker je preslab procesor.
    uporabljam 6 jedrni AMD 3200hz -močnejšega od tega ni
  • vlc, smplayer?probaj škodit ne more :>
  • probal z smplayer ,kmplayer vlc,kaffeine ,pa vsi štekajo
  • Med predvajanjem izvedi ukaz "dmesg" v konzoli. Izpiše kakšne napake?
    Predvajaš preko zunanjega diska?
  • bilko Član
    uredil/-a 10. April, 2011
    To je format zapisa kamere, če se ne motim? Mislim, da moja Sony kamera snema v tem formatu. Je trenutno nimam pri sebi, da bi preveril. Tudi meni posnetka v tem formatu ne predvaja tekoče ampak je slika malo "zamazana". Če je statična slika je še ok, če se slika premika pa se vidi da ni tekoče. Sem poskušal z raznimi playerji in je blo vse povsod podobno. Sem Poskusil tudi v Winsih pa je bilo spet isto. Mislim, da je edino v programu katerega sem dobil zraven kamere delalo kot je treba. Zato sedaj kar takoj konvertiram posnetke, potem pa ni težav.

    Sem malo preiskal svoje poste in našel svoje vprašanje podobno tvojemu. Moja kamera zapisuje v .mts formatu, kar je verjetno podobna-ista zadeva. Če te zanima si preberi tukaj:
    http://www.ubuntu.si/punbb/topic/4229/

    Jaz sem tako rešil stvar.
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Med predvajanjem izvedi ukaz "dmesg" v konzoli. Izpiše kakšne napake?
    Predvajaš preko zunanjega diska?
    predvajam z diska v PC-ju

    to pa izpiše:

    http://pastebin.com/R3qsvEpC -- na pastebin prestavil christooss
  • christooss Član Ubuntu.si
    Dejmo mal pazit na dolžino objave. Ker pocrapat post s celotnim dmesg ni ravno lepo.
  • Od zdaj naprej bom večje dolžine uporablajal -pastebin
  • christooss Član Ubuntu.si
    Strauski si probal od blikota rešitev?

    http://www.ubuntu.si/punbb/post/29876/#p29876
  • inštaliral sem kdenlive za prekodiranje formata pa traja zelo dolgo kljub temu da imam 6 jedrni procesor ,slika pol manjša in slabša tako da to ni dobra rešitev
  • Na žalost moj link na katerem sem našel rešitev zase, ni več dosegljiv.
    Trenutno mi deluje prekodiranje, tako, da nimam problemov. Če bom pa naložil Ubuntu na novo, bom pa spet moral nekaj naredit glede tega. Tako, da tudi mene še vedno zanima, če obstaja kakšna lažja rešitev za to. Plus tega mi ni jasno zakaj noče lepo predvajat teh posnetkov? Če so že take kamere, ki omogočajo HD snemanje, zakaj potem ne moreš predvajat kot je treba. Niti na winsih ni šlo, tako da to ni nekaj kar bi bil problem samo Ubunta.
  • bilko je dejal/-a:
    Na žalost moj link na katerem sem našel rešitev zase, ni več dosegljiv.
    Trenutno mi deluje prekodiranje, tako, da nimam problemov. Če bom pa naložil Ubuntu na novo, bom pa spet moral nekaj naredit glede tega. Tako, da tudi mene še vedno zanima, če obstaja kakšna lažja rešitev za to. Plus tega mi ni jasno zakaj noče lepo predvajat teh posnetkov? Če so že take kamere, ki omogočajo HD snemanje, zakaj potem ne moreš predvajat kot je treba. Niti na winsih ni šlo, tako da to ni nekaj kar bi bil problem samo Ubunta.

    če ti ni odveč kako oz. s kom kodiraš, pa kateri izhodni format je dober-pač kaj je tebi dober,
    da še jaz probam, mogoče kaj narobe delam
  • bilko Član
    uredil/-a 16. April, 2011
    Za konvertiranje imam skripto katero poženem. Dam posnetke v mapo in poženem skripto, pa mi vse posnetke v mapi konvertira v AVI. Slika je čista in enako lepa. Je malenkost večji file potem, kar pa potem še konvertiram z WinFF, da dobim manjši file, če ga potrebujem

    Samo za skripto, da deluje je potrebno v konzoli par zadev instalirat pa nastavit. Na žalost ni več tega vodiča na tem naslovu kjer sem ga takrat našel. Tako, da sedaj nevem kako boš to usposobil, niti nevem kako bom jaz to zrihtal, ko bom enkrat updejtal Ubuntu. Poskusi poguglat "mts to avi". Jaz sem našel kar nekaj strani, ampak je bilo večinoma kar komplicirano. Z eno mi je pa ratalo usposobit.

    Vem, da sem takrat veliko preiskal, da sem našel rešitev ki je delovala. Še vedno mi ni jasno zakaj ne predvaja posnetkov MTS lepo tekoče.

    Evo še skripta, čeprav ti verjetno nebo pomagala.

    #!/bin/bash
    for a in `ls *.MTS` ; do ffmpeg -i $a -vcodec libxvid -b 18000k -acodec libmp3lame -ac 2 -ab 320k -ar 44100 -deinterlace -s 1440x1080 `echo "$a" | cut -d'.' -f1`.avi ; done
    exit
  • avidemux mi convertira v dobro kvaliteto ,pa dokler se ne bo dalo predvajat -m2ts format
    bom pač convertiral v avi
  • zdaj imam pa še problem z devede in mandvd ,kar z lepega mira več ne deluje kot mi je do zdaj- mi po treh minutah zaključi postopek in film je kao končan v resnici ga je samo minuta ali dve

    naredil sem na desetine dvd posnetkov zdaj pa ne deluje več ali kdo ve ali pa je imel podobne težave pa bi prosil za nasvet

    lp
  • Kako pa ti uspe konvertirat z Avidemux- om? Ko jaz odprem file, me vpraša če želim indexirat fajl. Če dam ne, mi nič ne naredi. Če dam da, mi naredi nek file .idx in zapre program.
  • strauski Član
    uredil/-a 18. April, 2011
    bilko je dejal/-a:
    Kako pa ti uspe konvertirat z Avidemux- om? Ko jaz odprem file, me vpraša če želim indexirat fajl. Če dam ne, mi nič ne naredi. Če dam da, mi naredi nek file .idx in zapre program.
    odpreš file in recimo hočeš narediti avi izbereš xvid ,audio daš ac3 in izhodni format avi in bi moralo delovat,jaz pa raje uporabim v zgornji komandni vrstici auto in izberem dvd format in automatsko nastavi kodiranje za ta format, le da popravim audio na ac3
    jaz sem dal kak manjši file in sem to prej preizkusu tako ,da glih ne čakaš predolgo to convertiranje
    potem pogruntaš in to je to
    če ti še kaj ne bo jasno pa brez problema vprašaj,pa ti bom še skušal pomagati
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.