[vodič] Program Gmote (povezava Android mobilnik - Pc Ubuntu)

jackpack Član
Gmote je program za upravljanje računalnika z androidovim mobilnikom preko wi-fi povezave. Program je zelo preprost za namestitev, ter še lažje je z njim delati.

1. S programskim središčem namestimo program VLC
2. Prenesemo program Gmote ( http://www.gmote.org/server ) za linux verzijo (GmoteServerLinux2.0.0.tar.gz)
3. Program razširimo (upravljalnik arhivov) v novo mapo (GmoteServerLinux2.0.0) ter v njej zaženemo aplikacijo GmoteServer.sh
4. Aplikacija se odpre ter določiti moramo geslo, nato določimo mape po katerih bomo lahko kasneje brskali z mobilnikom.

5. Program Gmote je potrebno naložiti tudi na mobilnik (lahko ga naložimo preko AndroidMarket) ter ga zaženemo.
6. Kliknemo find server in program bo v lokalnem omrežju našel IP oz. ime računalnika na katerem teče GmoteServer
7. Vpišemo geslo.
8. Na mobilniku izberemo search in poiščemo datoteko, ki jo želimo predvajati oziroma odpreti.

Druge možnosti:
S funkcijo touchpad premikamo miško na monitorju računalnika.
Glasbo lahko predvajamo na mobilniku ali na računalniku (Play on Computer ali Phone).

Program je bil testiran na mobilnem telefonu Samsung Galaxy Spica in Ubuntu 9.10

Miha :D

Komentarji

  • Hvala za tale vodič..sam sm že uporabljal gmote..približno 6-12 mesecev nazaj...in je fajn za se igračkat.. za kaj več pa ni :)

    P.s. Tudi strani v firefoxu zna odpirat.
  • Zdravo,

    Sam si tudi želim imeti Gmote povezavo, vendar mi telefon vedno javi napako "connection error".
    Ko je na voljo izbira serverja, mi najde moj laptop, tudi IP je pravi, vendar povezave ne more vzpostaviti. Niti ne pridem do mesta, ko bi moral vtipkati geslo na mobitelu.
    Poskusil sem tudi z izklopljenim Ubuntu fire-wall, brez razlik.
    Imam Ubuntu 10.10, Samsung Galaxy Spica android 2,1 ter Gmote 2.0.

    Kakšna ideja, kje gre narobe? HVALA :)
  • Sem dobil napako -Moral sem odpreti port 8889 z
    sudo ufw allow 8889
  • Si zalaufal gmote strežnik (GmoteServer.sh) na ubuntuju?
    Si priklopljen na lokalni wlan?
    Preveri IPje tako od telefona kot od laptopa
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.