Najprimernejši linux za moj PC

Pozdravljeni,

po dolgem času sem se odločil, da poizkusim inštalirati linux in preizkusiti kako deluje. Namestil sem Ubuntu 11.04 in sem z njim zaenkrat kar zadovokjen ampak po mojem mnenju PC na katerega sem ga namestil ni dovolj zmogljiv za Ubuntuj-a. Samo odpiranje datotek deluje počasi, brskanje po internetu je prav tako počasno - sploh predvajanje videov ipd. Dobil sem tudi opozorila, da moja strojna oprema ni dovolj zmogljiva, da bi podpirala Unity zato sem izbral klasičen način (brez učinkov), vendar ni vidnih rezultatov.

Zanima me ali je potrebne spremenite kakšne nastavitve, da bo deloval normalno ali pa je mogoče kakšen drug Linux, ki bi deloval brez težav na mojem računalniku:

- Intel Celereon 2.60 GHz
- 512 MB RAM
- Ati Radeon 9200 128 MB
- 80 GB HDD

Komentarji

  • Osebno bi ti res priporočal ne-unity :)
    Probaj kak Xubuntu al pa Lubuntu pa poglej ker ti je všeč.. tudi debian z gnome namizjem bi po moje mogu laufat gor ..
    Mogoče bi bilo pametno kupit še vsaj 512mb rama..sam sem na 756mb pa mi tudi ni lahko :)
  • Poskusi
    1. Puppy Linux (http://puppylinux.org)
    2. Xubuntu (http://www.xubuntu.org)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Tudi jaz ti priporočam Lubuntu, saj porabi precej manj rama kot Xfce. Jutri izide beta za 11.10, ki bo prva uradno podprta različica Lubuntu, vendar pa se moraš zavedati, da je ekipa razvijalcev Lubuntu manjša in da zato razne pridejo tja pozneje, ima pa isto osnovo (torej jedro, strežnik X in podobno).
  • na ubuntu 11.04. uporabljaj gnome in ne unity pa bo delalo ,imam slabši PC pa kar lepo dela
  • Aragot Član
    uredil/-a 31. August, 2011
    Hvala, bom poizkusil z Xubuntu.
    strauski je dejal/-a:
    na ubuntu 11.04. uporabljaj gnome in ne unity pa bo delalo ,imam slabši PC pa kar lepo dela
    Kako pa izbereš gnome oz. kje? :)

    -----
    Uporabi funkcijo Urejaj, da ne nizaš posta za postom v razmiku minute
  • @ strauski
    Aragot je dejal/-a:
    Dobil sem tudi opozorila, da moja strojna oprema ni dovolj zmogljiva, da bi podpirala Unity zato sem izbral klasičen način (brez učinkov), vendar ni vidnih rezultatov.
    Pa ne mi govorit da na slabšem PCju unity lepo dela..če meni na malce bolšem PCju(več rama) 10.04 dela za silo
  • jaz imam sicer 1.5 rama vse ostalo pa slabše kot je opisano ,pa se opravičujem ampak procesor imam veliko slabši pa rama skorišča pa ravno tu nekje da bi moral ubuntu vseeno delat
    je pa boljše delal na ubuntu 10.10
    odvisno kaj vse počneš z PC-jom
  • Namesti Linux Mint 11, ki ima Gnome 2: http://www.linuxmint.com/download.php
  • Ne vem. Mami sem naložil ubuntu 10.04 na celerona 2.0, 756 Rama in intelovo graficno, pa kr šteka. Počasen je. Jeseni gre gor Lubuntu, ker je pa res odziven in ne potrebuje dobre mašine. Za internet, glasbo, filme, writer,... je čist ok :)
  • Si preizskusil Puppy Linux?
  • Nisem še, bom najprej probal z Xubuntu ali Lubuntu, če ne bo delovalo bom šel pa na Puppy. :)
  • wtf Član
    uredil/-a 27. January, 2013
    Rabim pomoc. Imam amd athlon II X4 640 , grafika AMD RADEON 1GB in vceraj sem instaliral Ubuntu 12.10 pa so se mi pojavili problemi s stabilnostjo sistema. Ce je odprta vec kot ena aplikacija je zeeelooo pocasen. In danes se mi po posodobitvi ni vec zagnal v namizje. Ekran je bil bel ali crn. Kaj naj naredim? Katera linux distro bi bila primerna za taksno konfiguracijo ali ce je linux sploh primeren? Nebi rad ostal na sr....ju od Windowsow. Lp Robert
  • ubuntu bi moral teči brez problema. Si inštaliral driverje za grafično?
  • Sem ja. Driverji so bili AMD TURKS. Bili so edini ponujeni
  • Probaj 12.04. Je veliko bolj stabilen.
  • lapor je dejal/-a:
    Probaj 12.04. Je veliko bolj stabilen.
    res je. pri določenih konfiguracijah računalnikov se 12.10 obnaša slabo, spet drugje deluje super.

    lahko tudi poskusiš "ročno" namestiti gonilnike za AMD grafično:
    več o tem: https://help.ubuntu.com/community/BinaryDriverHowto/ATI
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.