[rešeno] [10.10] Ubuntu zmrzne

imam 6 jedrni black edition amd procesor(3200mhz) in 4 gb spomina in 1024 nvidia grafiko gt-430

vsake tri ali štiri dni mi popolnoma zmzne PC in edino restart ročni pomaga .
gledam film ali pregledujem pošto oz. karkoli mi kar zmrzne
po restartu pa spet nekaj dni v redu.to se dogaja od ponovne naložitve iz 11.04. v nazaj 10.10. približno mesec dni
obstaja kakšna posodobitev ali ne vem kaj

lp
«1

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Morda bi lahko bili vzrok kakšni programi ali nastavitvene datoteke, ki so ostale iz 11.04.

    Sicer pa bi moral posodobitve redno dobivati z update managerjem.
  • pa saj sem formatiral disk oz.vse na novo naložil
    andrejZ je dejal/-a:
    Morda bi lahko bili vzrok kakšni programi ali nastavitvene datoteke, ki so ostale iz 11.04.

    Sicer pa bi moral posodobitve redno dobivati z update managerjem.
  • Opazuj porabo pomnilnika s pomočjo programa top skozi te tri/štiri dni, morda gre za memory leak. Program, ki ga ima bi moral iz dneva v dan porabljati več pomnilnika.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    V primeru memory leaka bi se ti morala še vedno odzivati (sicer počasi) miška in tipkovnica.
    Preveri tudi to.
  • rama nikdar ne preseže 1 gb procesor pa kolikor ga rabi vendar nikdar vsa jedra
    in ko zmrzne ne deluje apsolutno ničesar do restarta
  • do zdaj sem vstrajal in še kar zmrzne PC ,na novo sem naložil 11.04 ker je ta verzija že stabilna in lepo dela a kljub temu zmrzne PC
    zdaj sem se odločil za 11.04 64bit in vse lepo dela in disk prenos podatkov je hitrejši, seveda do danes ki je spet zmrznil PC
    in deluje disk počasneje in sumim da je trdi disk preprosto slab ker tri verzije ubuntu je isto sranje
  • A uporabljaš kak določen program ko ti to zmrzne?
    npr. VLC?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Stestiraj disk (Diskovna orodja)
  • ni pogoj da uporabljam VLC -zmrzne recimo ,ko pridem domov pa moram restartovat na silo, miška in tipkovnica so popolnoma neodzivna kot da se usb-ji odklopijo
    je pa tudi enkrat ali dvakrat med predvajanjem filma z totem zmrznil in glasbo poslušam z audacious pa tudi včasih zmrzne

    zdaj trenutno sem prav presenečen nad 64bit verzijo ker dela PC hitro že nekaj ur in upam da ne bo zmrznil več

    disk je test pokazal vse normalno
  • še kar pridno zmrzuje
  • zamenjal sem rame za nove preizkušene in PC vseeno zmrzne vsaj 3x na teden
    disk sem razdelil , na novo namestil ubuntu 11.04 in vseeno zmrzne in sem že čist obupal
    verjetno je nekaj narobe z trdim diskom ali so pa vsi ubuntu-ti zanič, kar ne verjamem
    pa to ,ko zmrzne so vse priključene stvari na usb neuporabne, a tipkovnica pa vseeno lučka sveti čeprav ne dela tisti čas.
    za popizdit!
  • Lahko ti težave dela napajalnik, ki je preslab. Katerega imaš?
  • 750 wat samo firme glih ne vem(če to ni dovolj pa tud drek) in sata kable sem tudi zamenjal pa nič ne pomaga.
    skratka PC je star 8 mesecev z 6 jedrnim amd procesorjem in boljše kupujem bolj me zajebava
  • coso423 Član
    uredil/-a 28. September, 2011
    Če bi imel napajalnik preslab, bi se računalnik sam resetiral, vsaj takšne so moje izkušnje.
    Se ti mogoče grafična kartica pregreva, kajti z nvidio nimam dobrih izkušenj :/

    LP
  • 750W ne pomeni nič, če gre za slab napajalnik. Lahko da kaka linija ni stabilna in se ob vsakem nihanju v omrežju to odrazi na zmrzovanju računalnika. Jaz sem recimo dobival bluescreene, ko sem priklopil pekač na navadni molex priklop. Takoj ko sem namesto molex priklopa uporabil SATA priklop, so bluescreeni izginili. Spremljal nihanje napetosti v BIOSu.
  • strauski Član
    uredil/-a 30. September, 2011
    se spomnim starega PC-ja ko je bil preslab napajalnik in je kar ugasnil , ko sem zaženil kak program
    a grafika ima 32 stopinj celzija ,torej več kot odlično.
    zdaj sem preklopil ubuntu na gnome, se pravi klasičen način ,če ne bo boljše pa še klasičen način brez učinkov pa bomo videli.

    coso423 je dejal/-a:
    Če bi imel napajalnik preslab, bi se računalnik sam resetiral, vsaj takšne so moje izkušnje.
    Se ti mogoče grafična kartica pregreva, kajti z nvidio nimam dobrih izkušenj :/

    LP
    imam tudi ups in napajanje ne bi smelo nihati
    R33D3M33R je dejal/-a:
    750W ne pomeni nič, če gre za slab napajalnik. Lahko da kaka linija ni stabilna in se ob vsakem nihanju v omrežju to odrazi na zmrzovanju računalnika. Jaz sem recimo dobival bluescreene, ko sem priklopil pekač na navadni molex priklop. Takoj ko sem namesto molex priklopa uporabil SATA priklop, so bluescreeni izginili. Spremljal nihanje napetosti v BIOSu.
    Urejaj za božjo voljo!
  • Poskusi vklopiti program Apport. Mogoče bo kaj zaznal in se lahko potem hrošč posreduje na Ubuntu.
    sudo service apport start force_start=1


    Vir: https://wiki.ubuntu.com/X/Backtracing
  • na kratko da malo opišem
    verzija ubuntu 11.04 in 11.04 64bit zmrzne PC nekajkrat na teden
    verzija ubuntu 11.10 in 11.10 64bit zmrzne obvezno vsak dan vsaj enkrat
    verzija ubuntu 10.10 le poredko zmrzne
    verzija ubuntu 10.10 64 bit zaenkrat še ni zmrznil

    očitno so novejše verzije za en ....
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Ali pa je recimo kaj narobe s tvojim RAM-om ;)

    Vsekakor je delovanje sistema močno odvisno od strojne opreme in gonilnikov zanjo. Priporočam, da poskusiš zamenjati katero od komponent in preizkusiš.
  • sem že zamenjal rame , kot sem to že zgoraj opisal

    kišta vredna 800 eur pa tako sere in tudi grafično sem zamenjal za novejšo (sinu je crknila in sem mu dal mojo grafiko in jaz pa novo nabavil in kljub temu nič bolje)
    andrejZ je dejal/-a:
    Ali pa je recimo kaj narobe s tvojim RAM-om ;)

    Vsekakor je delovanje sistema močno odvisno od strojne opreme in gonilnikov zanjo. Priporočam, da poskusiš zamenjati katero od komponent in preizkusiš.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.