Izšel je Ubuntu 11.10

2»

Komentarji

  • Nekaj kar me zanima v 11.10:
    Poleg indikatorja s pošto/sporočili ni nobene ikone ampak le manjši prostor, kjer mi ob kliku nanj ponudi dve opciji - ena za prikaz časa v meniju, druga pa za nastavitev porabe energije. Je to privzeto narejeno tako?

    Kako v Nautilus-u spremenim, da bom imel zaznamke pod predelom Računalnik?
  • Končno po 10.04 mi Ubuntu 11.10 nova verzija zopet deluje kot je treba. Kljub temu ni šlo brez težav. Sem pa namestil 64 bitno verzijo in ta mi deluje, 32 bitna pa ne. Pa tudi 4 giga RAM-a mi sedaj kaže, prej mi je zaznalo samo 3.

    Se bo pa treba sedaj privaditi na Unity.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @sese12: Normalno je, da 32 bitna različica kaže samo dobre 3 GB rama.
  • andrejZ je dejal/-a:
    @sese12: Normalno je, da 32 bitna različica kaže samo dobre 3 GB rama.
    Ni ravno normalno.
    32-bitna različica lahko uporablja do 64 GB RAM. Potrebno je namestiti jedro z omogočenim PAE (Phicial adress extension). V skladiščih je vedno na voljo tudi jedro, ki ima omogočeno to funkcijo. Trenutno je to
    linux-image-3.0.0-12-generic-pae.

    Namestitveni program zazna samodejno, koliko RAM ima računalnik in namesti pravo jedro, če je računalnik med nameščanjem povezan na internet. V nasprotnem primeru ga je pač treba namestiti ročno. Hkrati je seveda potrebno namestiti tudi ustrezen paket linux-headers.
  • Do sedaj sem imel na desktop masini kubuntu, na netboku ubuntu (GNOME), zdaj pa sem prišel na idejo da bi na obeh masinah imel unity. Zanima me kaj je bolj požrešno z hardwarom. KDE ali Unity?
    Zdaj na netbooku testiram unity in se mi dopade.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @Damiani: mislim da porabita približno enako količino pomnilnika, ni pa še bilo nekih izdatnih testov na to temo.

    Če ti unity dobro deluje na netbooku, ti bo zagotovo tudi na namiznem računalniku ;).
  • andrejZ, hvala ti. Bom testiral pa bom vidu kako se obnese. LP
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.