ubuntu 11.10 64bit dela samo ubuntu 2d

Kar naenkrat je začelo vse zmrzovat in trokirat in več ne morem uporabljat ubuntu ,ampak le ubuntu 2d
,ki sem ga določil pri odjavi .Sem iz ubuntu tweak naložil novi grafični gonilnik a je ista pesem.
Dela sicer vse le pri gledanju posnetkov dvd ali podobno se slika skozi moteče vijuga .
V prvotnem preklopu ubuntu je pa delalo normalno.
V 10.10 je bilo isto ,a sem tam izklopil vidne učinke in je bilo ok ,tukaj pa se to ne da!

Komentarji

  • sajko Član
    uredil/-a 4. November, 2011
    Nova verzija sama preklopi na 2d, če misle da hardware tega ne prebavi. Morda imaš kak problem z driverji za grafično? Tisto vijuganje verjetno misliš image tear?
  • Lahko izvem kaj pomeni- image tear

    In kako se to vijuganje reši.
    sajko je dejal/-a:
    Nova verzija sama preklopi na 2d, če misle da hardware tega ne prebavi. Morda imaš kak problem z driverji za grafično? Tisto vijuganje verjetno misliš image tear?
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Screen_tearing

    V gonilnikih za grafično imaš V(ertical) Sync/Refresh, Ati ima še dodatno Tear Free opcijo.
  • V NVIDIA x server settings tega - V(ertical) Sync/Refresh ni .

    Obstaja pa pod - OpenGL Settings - Perfomance - - Sync to VBlank (neobkljukan)
    in pod
    X Server Xvideo Settings - Video Texture Adaptor - Sync to VBlank (neobkljukan)
  • Vklopi in stestiraj.
  • Malo bolje je vendar vijuga še kar naprej.Linux je kvaliteta grafike zelo slaba ,ker imam starejši PC in mi dela popolnoma iste vijuge ,samo tam imam ubuntu 10.10 izklopljene vidne učinke in je slika stabilna.In zdaj v bistvu star 8let PC bolj stabilna slika kot 9 mesecev star PC ki je vreden 800eur .Unity je sam problem


    sajko je dejal/-a:
    Vklopi in stestiraj.
  • Dobro, potem pa posreduj podatke o tvojem sistemu (predvsem o grafični kartici, katero verzijo gonilnikov imaš nameščeno), ker tkole na uč lahko še 100 strani napiševa.

    Lp
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Po pisanju sodeč ni unity problem. Problem je, ker gonilniki niso sposobni stabilno poganjati 3D učinkov (compiza). S temi črtami in nvidio so te težave težave bile pogoste še pred unityem.
    Rešitev je ogromno (ene delujejo, druge ne. Odvisno od strojne opreme), ena od njih je tu:

    http://www.omgubuntu.co.uk/2010/01/how-to-fix-video-tearing-in-videos-nvidia-ubuntu/
  • Imam grafično NVIDIA GT440 z driverjem 280.13 na asus plati M4A89GTD PRO
    6 jedrni AMD procesor in 4gb RAM
  • Jst mam gigabyte 880GM-ud2h, P2 x4 955 BE, 4GB, pa 3870 grafo in mi unity (3d) dela tooook počas, da mam raj 2D. Sm že probavu driverje in je vedno isto.
  • Compizconfig mi je pri priči PC vrglel iz ubuntu v ubuntu 2d in vse dela za en drek ,vijuga sto na uro vsi filmi

    pa navodila po tej povezavi niso točna ,ker so verjetno stara
    ne vem ,če bi sploh še se ukvarjal z linux-om ker je non-stop nekaj za popravljat
    andrejZ je dejal/-a:
    Po pisanju sodeč ni unity problem. Problem je, ker gonilniki niso sposobni stabilno poganjati 3D učinkov (compiza). S temi črtami in nvidio so te težave težave bile pogoste še pred unityem.
    Rešitev je ogromno (ene delujejo, druge ne. Odvisno od strojne opreme), ena od njih je tu:

    http://www.omgubuntu.co.uk/2010/01/how-to-fix-video-tearing-in-videos-nvidia-ubuntu/
  • To temo lahko zaprete ,ker sem vrnil sistem na 10.10 verzijo.
    Bomo videli kaj bo pri verziji 12.04,ker upam srčno , da se že enkrat nehajo težave z grafiko
  • Meni 10.10 in 11.04 ni deloval zaradi nvidia grafe in njenih gonilnikov, sedaj v 11.10 pa špila vse zopet kot je treba.
  • strauski Član
    uredil/-a 10. November, 2011
    meni pa noče kljub popolnem formatiranju - in to pomeni da sem disk komplet sformatiral kar z windowsi in še enkrat vse naložil linux ubuntu 11.10 64bit
    sese12 je dejal/-a:
    Meni 10.10 in 11.04 ni deloval zaradi nvidia grafe in njenih gonilnikov, sedaj v 11.10 pa špila vse zopet kot je treba.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.