meni na 10.10 odpira narobe

prešaltal sem iz 11.10 nazaj na 10.10 in zdaj ko hočem v meniju -mesta/domača mapa odpret mapo mi vedno odpre z smplayer predvajalnikom
kako za hudiča to rešiš

Komentarji

  • strauski

    Meni se zdi, da ti z Ubuntu toliko "eksperimentiraš", da več sam ne veš kaj bi rad ? Če ti je 10.10 dela dobro, premisli kaj si imel prej nastavljeno !
  • Desni klik na eno mapo ter daj da odpre z 'Urejevalnik map' oz 'Nautilus' oziroma karkoli je to v 10.10


    sese12..se ne bi mogu bl strinjat :)
  • Naložim novejšo verzijo in, če ne deluje kot je treba ni kaj dosti debatirat o tem, se pač vrnem na delujočo verzijo .
    sese12 je dejal/-a:
    strauski

    Meni se zdi, da ti z Ubuntu toliko "eksperimentiraš", da več sam ne veš kaj bi rad ? Če ti je 10.10 dela dobro, premisli kaj si imel prej nastavljeno !
  • To sem že naredil stokrat in mi odpre vedno domačo mapo z smplayerjem tako da moram zunanji disk vžgat da mi odpre mape ,ker drugače ne gre.
    Na debato koliko testiram - če bi bil linux 11.10 res tako dober in ne bi grafični učinki srali, ne bi niti pomislil na vrnitev
    kot sem že odprl temo na to v forumu
    CrazyLemon je dejal/-a:
    Desni klik na eno mapo ter daj da odpre z 'Urejevalnik map' oz 'Nautilus' oziroma karkoli je to v 10.10


    sese12..se ne bi mogu bl strinjat :)
  • christooss Član Ubuntu.si
    strauski
    1. poglej malo po datoteki ~/.local/share/applications/mimeapps.list

    odpri v gedit in najdi vse vpise z smplayer in če je kateri od njih ni pri pri avdio ali video

    npr. video/x-matroska=smplayer.desktop

    zamenjaj smplayer.desktop v file-manager.desktop


    1b. Privzeta MIME lista je v /usr/share/applications/defaults.list

    2. poglej še kater je tvoj privzet file manager

    v terminal napiši
    exo-preferred-applications
    3. Včasih pomaga popolna odstranitev takega programa

    sudo apt-get remove smplayer --purge
  • zdaj vem zakaj linux večina ne mara
  • Večina za Linux še ni slišala ... :P
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @Strauski: zavedat se moraš, da večina uporabnikov (sploh začetnikov) Linux enostavno uporablja (seveda če nimajo nobenih težav).
    Nekateri uporabniki pa imajo veselje z dodajanjem velikih količin neuradnih PPA-jev, šarjenjem po nastavitvah katerega namena ne poznajo dobro z Ubuntu Tweak, poskušanju igranja številnih iger za Windows preko wine s pomočjo številnih tudi nekaterih zastarelih vodičev, številnimi menjavami različic sistema, nameščanjem preizkusnih paketov, itd.. pa se verjetnost za težave močno poveča.

    Kot kaže je nekaj narobe s sistemom, da nasvet CrazyLemona deluje. Nasvet Christoosa pa bi moral skoraj 100% delovati.

    Žal imaš kot kaže neverjetno smolo z gonilniki/sistemom, da stvar ne deluje kot bi morala.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.