[rešeno] Unity 3d ne deluje več

Včeraj mi je iz neznanega razloga prenehalo delovati 3d namizje na Ubuntu 11.10.

Edina stvar, ki sem jo naredil je inštalacija compiz config system manager - ja in ga malo pregledal. Brez da sem karkoli spremenil mi je Ubuntu zmrznil. Nato sem računalnik resetiral. Nato mi je izpisalo: No system tray detected on this computer.
Zdaj se lahko prijavim samo v 2d načinu.

Poizkusil sem tudi na novo inštalirat ubuntu a se je zgodba ponovila. Pomoči bi bil zelo hvaležen.

Komentarji

  • sasa Član Ubuntu.si
    uredil/-a 10. November, 2011
    poznam, tudi meni se je zgodilo pri 11.04

    gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz-1
    in
     unity --reset

    takrat sem uporabila tile 2 komandi.
    malo še poguglaj, če so pravilne.
    poglej npr. tole http://www.tuxgarage.com/2011/04/missing-top-and-side-panels-in-unity.html
  • Poizkusil sem s tistimi ukazi pa ni nič popravilo.
    vse je isto kot prej.
    Ni mi za formatirat komplet računalnika.
    Če ima kdo še kak predlog za rešitev,...
  • sasa Član Ubuntu.si
    če se prijaviš v gnome brez učinkov... imaš inštalirane dodatne gonilnike za grafično? to se je meni 2x zgodilo pri 11.10
  • Nimam vklopljenih nobenih učinkov. Dodatnih gonilnikov, pa do danes nisem potreboval, mi jih niti ne najde. Uporabljam pa asus-ou netbook, ki mi je do zdaj perfektno deloval.
  • Poskus še s tem. Meni je to pomagalo, če mi je Compiz delal štalo... :)

    Terminal:

    rm -rf .gnome .gnome2 .gconf .gconfd .metacity
  • linux Član
    uredil/-a 12. November, 2011
    Tudi meni se je isto zgodilo.. rabiš se samo logirati v unity 2D, in potem poiskati tale compiz manager ter obkljukati Unity, resetirati računalnik in stvar bo spet delovala.. ker je to nek bug in odkljuka tale unity zato potem ne deluje.
  • Ga bom poizkusil ponovno naložil, ki zdaj ga nimam več inštaliranega z novo inštalacijo.
  • Super.
    Najlepša hvala. Zdaj spet deluje. :lol:
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.