FB frisknjiga

Odkar imam na FBju "uraden" profil, mi brskalnik deluje počasneje. V čem je trik? Predstavljam si da za to niti najmanj ni kriv linux, oziroma ubuntu.

Hopla conopla

Komentarji

  • Pa si to opazil na vseh straneh ali samo na straneh s Facebookovimi vstavki (gumb Like, priporočila, komentarji itd.)?
  • To je povsem normalno. Da Veliki brat in Miselna policija preučita tvoje dejavnosti v medmrežju, pač vzame nekaj časa.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Rogergr probi

    1. cookije izbrisat. Ker facebookovi bojda spremljajo tvoje brskalne navade tudi, ko zapustiš facebook.com
    2. zbriši Facebook acc. To je deprecated tehnologija :P

    R33D3M33R sej katera stran pa zdej tega nima? :P
  • http://donttrack.us/

    Sam uporabljam Ghostery.
  • RogergR Član
    uredil/-a 6. December, 2011
    Se mi je kar zdelo, da je krivo to kar ste napisali. Brisanje piškotkov pomaga in odjava tudi. FBjev znakec je praktično na vsaki strani, tudi na tej :(
    Problem sem pa rešil tako, da se na fb prijavljam samo s chromiumom, s firefoxom pa nikoli več.

    Hvala, lp

    ...pa da ne bo kdo razumel narobe. Praktično rabim samo firefox in če kaj opazim, opazim na njem. Kako upliva FB na chromium ne vem, ker se z njim prijavljam le na tri strani pa še to poredko, verjetno pa ga bremza podobno.
  • Niso vsi znaki enaki. Na Ubuntu.si je statična povezava, ki ne obremenjuje povezave. Problematične so strani z JavaScript vstavki, saj ti potrebujejo precej več časa, da se naložijo iz oddaljenega strežnika.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja ok. Sej lahko smo dlako cepski pač generalno gledano majo zdej pagi integriran Like +1 button

    z redkimi izjemami, ki kot vedno potrjujejo pravilo ;)
  • Zadovoljen sem z dodatkom NoScript. Imel sem ga še pred računom na FB. FBju sem v No Script dovolil vse in to je bila napaka. Moja lisička spet laufa po starem... :D
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.