Nenormalno velika poraba RAMa

Stalno imam tako porabo rama:

image

Meni se to ne zdi normalno. Mogoče kakšna ideja kako zmanjšat porabo rama?

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    v bistvu linux ce opaz da mas ker rama odvec ga uporab za cache .. k ktera aplikacija rab ram pa ga sporsti ... to je optimalna
    lahko pa da ti res ker proggy leka .. to pa preveris tko da gres v kosnolo in vpises

    ps -aux ter poglej ce ima ktera aplikacija mal prevec spomin ..
    lahko uporabis tud ukaz top in potem velik M ti zlista vse procese k lavfajo na masini in ti jih posortira po porabi spomina
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ram je zato da se ponuca :P
  • OK. Samo da vem. Hvala za odgovora.
  • GregaS je dejal/-a:
    Stalno imam tako porabo rama:

    http://www2.shrani.si/pics/ramdlhsbl.png

    Meni se to ne zdi normalno. Mogoče kakšna ideja kako zmanjšat porabo rama?
    Tole se je tudi meni dogajalo na tej temi od karambe. Zamenjaj temo pa bos videl da bo bolje.
  • lol Elrond .. kašna tema? Kaj teb ni jasno? ... linux ti vzame vs ram k ga maš (zato maš swap) in ti ga ponuca da k ti odpreš ooo se ti odpera npr. 20 sec...pol se ti pa naloži u ram, in naslednič k ga boš odpru se ti bo odperu 2 sec. Swap pa je zato, da ko je ram poln se ti to zančne naberat na swapu!
  • theD3viL je dejal/-a:
    lol Elrond .. kašna tema? Kaj teb ni jasno? ... linux ti vzame vs ram k ga maš (zato maš swap) in ti ga ponuca da k ti odpreš ooo se ti odpera npr. 20 sec...pol se ti pa naloži u ram, in naslednič k ga boš odpru se ti bo odperu 2 sec. Swap pa je zato, da ko je ram poln se ti to zančne naberat na swapu!
    Jaz sem zamenjal od superkarambe temo, in sedaj ponavadi piše okoli 200mb porabe rama
  • Možno pa ja, to že na začetku k ga startaš, ti porab (men okol 250-300mb rama) 200-300rama .. pol pa čezadli več.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.