Okvara matične plošče?

Pozdravljeni,

najprej pardon za odpranje nove teme.

Problem je pa sledeč.
Iz računalnika ki ne daja nobenih posebnih signalnih zvokov, po odklopu trdega diska, ramov itd (sem pusto sam procesor gor in tiste zadeve ki so integrirane) ni nobene spremembe. (Ne pošlje slike na ekran - niti osnovnih podatkov ob bootu)

Ali sem lahko sedaj 100% da je šla matična?

(Mislim da če bi bla napaka v procesorju bi slišal signal, pa tudi morala bi javit da nima not ramov itd)
«1

Komentarji

  • 1GOR Član
    uredil/-a 5. March, 2012
    To ta ti ne prikazuje slike, bo kriva najverjetneje grafična(čeprav integrirana na matični plošči).
  • ne prikazuje tudi če ni kabel preko integrirane grafične...
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @amat: ali sploh kadarkoli kaj vidiš na zaslonu?

    Jaz sem imel podoben problem: Naenkrat ob zagonu samo temen zaslon. Izkazalo se je, da je bila težava v BIOS-u, ki sem ga flashal in od takrat dela normalno naprej.
  • Lahko poskusiš počistiti CMOS. Kako to storiti pa najdeš v navodilih za matično ploščo (nek jumper skleneš pa baterijo daš ven).
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Lahko poskusiš počistiti CMOS. Kako to storiti pa najdeš v navodilih za matično ploščo (nek jumper skleneš pa baterijo daš ven).
    Ponavadi je samo tako da da baterijo ven in zadovoljuje...

    Napisal si da si vse ven iztaknil. Ce imas integrirano maticno plosco probaj dobiti AGP ali pa PCI graficno kartico ter jo priklopi. Se prej pa resetiraj BIOS.

    Ce ti maticna plosca ne piska in si dal vse ven, ti lahko skoraj zagotovim da je maticna plosca zanic. Namrec, v primeru da maticna plosca ne zazna RAM-a, diska, ali graficne kartice zapiska. Zapiska pa v tem primeru ce imas speaker vklopljen.
    Lahko ti tudi zaradi tega ne piska...
  • CMOS sem počistil taprvo. Potem, (ko ni blo sprememb) sem izklapljal komponente - RAMe, DISK, itd - razen procesorja:) in ne daja nobenih zvočnih signalov (bom preveril še spiker za ziher). Grafični kartici imam (obe) pa ne funkcionira nič ...
    Ne opazim pa kakšnih slabih kondenzatorjev, tako da me malo tole mede.
  • Aja, kako naj flasham bios, če ne pridem niti do biosa - čisto nič ne prikazuje na ekranu? Razen če menjam čip na matični - če pa je matična u ku*** tega nima smisla. Tudi preko cd-ja ali usb-ja ne boota...
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Ni ti treba priti do BIOS-a. Jaz sem imel popolnoma enak sindrom. Čisto črn zaslon, nič se ni zgodilo in sem ga uspešno flashal.

    Poglej navodila za svojo matično ploščo. Jaz sem dal datoteke na USB ključek, ki sem ga potem vtaknil v prenosnik. Nato pa sem moral držati tipki Fn in Esc in vklopiti prenosnik in nato še kakšnih 5 sekund držati Fn in Esc. Nato so začele utripati lučke in samo počakaš, da dokonča.
    Potem se prenosnik ponovno zažene.

    Postopek zate je verjetno podoben, samo tipke so morda druge.
    Samo vtipkaj v google "How to flash "model prenosnika" ".

    Če pa ne znaš dovolj angleško pa sem napiši model prenosnika ali matične plošče pa bomo mi zate našli.

    EDIT: še tole. Vtakni prenosnik v elektriko. Če ti slučajno zamnjka baterije medtem ko flashaš ... potem boš lahko imel velike težave.
  • evo, probam tud to jutri zjutraj ko bom doma. Sicer ne gre za prenosnik, matična je pa ena izmed gigabyte. Ne vem na pamet.
  • Aha, evo matična je pa ta: Gigabyte GA-M61SME-S2L.
  • Ok. Nič se ne premakne. (al pa kaj delam narobe)

    qflash postopek:
    Sem iz http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2669#bios
    zdownloadal verzijo F7 in na usb(fat) ekstrahiral fajla: 9gcms2l.f7 in FLASH895

    Potem dam usb v (katerikoli) slot, in privžigu stiskam ali držim ...

    Nič ne gre nikamer...še zmer smo na mrtvi točki.
    LP.
  • Čakaj, a piska ali ne? Ker v zgornjih sporočilih si napisal, da ne.
  • Tako kot sem napisal.
    Ne piska. (tudi po odklopljen vseh komponentah - razen cpu)
    Po moje je tle matična, samo me mede ke so kondenzatorji ok. (vsaj na oko.)
  • A si že poskusil bootati z drugim napajalnikom? Preveri tudi kable, če so dobro vtaknjeni.
  • Kable sem preverjal, napajalniki ki jih mam pa majo vsi neke drugačne spec. - sej v bistvu še samo to preostane.
  • OK. našel sem podoben napajalnik in ga zamenjal. Problem še zmeraj ostaja enak.
    Ne da nobene slike in tudi flashat zgleda da se ne misli...

    Še kakšna ideja?
    Če ne, mi preostane dokončen sklep da je z matično konec;
  • obvezen reset matične plošče ,ker sem imel isti problem
    torej izvleči baterijo ven in čiper iztakni in ga daj nazaj
    in vse še enkrat preglej kot je ram in diski
  • Tole si verjetno že naredil, ampak vseeno. Samo, da preverim. V navodilih za mojo matično ploščo piše, da za brisanje CMOS vzami baterijo ven, počakaj 30 sekund.....


    Poni
  • Zelo malo verjetno je, da bi bil fuč procesor. To je še edina stvar, ki jo lahko poskusiš zamenjati.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.