PCLinuxSLO

MATJA_KAE_92 Pisec novic
uredil/-a 11. November, 2014 v Novice
Že kar nekaj časa se trudim Linux približati uporabnikom, ki o računalništvu vedo zelo malo ali nič, želijo pa varen, stabilen in predvsem preprost operacijski sistem za vsakdanjo rabo.
Menim, da so se moje dosedanje predelave Ubuntu Linuxa - Slobuntu - v dobršni meri približale temu cilju.

Ugotavljam pa, da namizji Unitiy in Gnome 3 za moje cilje nista primerni. S Kubuntujem, ki uporablja namizje KDE, pa se nikakor ne ujameva v kakšnem znosnem sožitju.

Nekaj časa sem preizkušal najbolj priljubljene distribucije, ki uporabljajo namizje KDE - Fedora, OpenSuSE, Mageia, PCLinuxOS - in izbral slednjega ter pripravil poslovenjeno različico - PCLinuxSLO.




Če želite preizkusiti PCLinuxSLO, ga prenesite s svojim najljubšim torrent odjemalcem: PCLinuxSLO.torrent
Iso datoteko lahko zapečete na DVD ali s programom Unetbootin zapišete na USB ključek. Priporočam najmanj 2 GB.

Tako z DVD kot z USB medija se PCLinuxSLO zažene kot "živ" operacijski sistem, ki ga s pomočjo programa na namizju lahko namestite na svoj trdi disk. Na namizju vas pričakuje tudi datoteka PDF z navodili za nastavitev ločljivosti zaslona in za vspostavitev brezžične internetne povezave.

 

 

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Odlično!

    Prepričan sem, da bo to za marsikoga, ki mu Unity ni všeč, zanimiva možnost.

    Mogoče bi lahko še malo bolj natančno napisal katere pakete vsebuje oziroma kakšna je razlika v primerjavi z običajnim PCLinux-om, da bodo bralci bolje vedeli, kaj lahko pričakujejo.
  • A si poskusil s Chakro? Najnovejša, s kde 4.8 odlično teče.
  • Če vam nista všeč Unity in novi Gnome definitivno priporočam preizkus Cinnamona (http://cinnamon.linuxmint.com/)

    Lupino Cinnamon primarno uporablja Linux Mint, namestitev na Ubuntu pa je preprosta :)

    Vsa navodila so na strani, ki sem jo prilepil :cool:
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.