[rešeno] [12.04]Ne dela zvok

Pozdravljeni. Imam problem z zvokom. Poslušal sem glasbo ,dal naglas in kar naenkrat mi ne dela več zvok. Zvok ne dela,če želim poslušati glasbo prek predvajalnika, youtube ali pa če želim pogledati film. Če resetiram računalnik prijavni zvok dela normalno ....Probal sem z Alsa pa nič ne pomaga.
Zvočno kartico imam


*-multimedia
description: Audio device
product: N10/ICH 7 Family High Definition Audio Controller
vendor: Intel Corporation
physical id: 1b
bus info: pci@0000:00:1b.0
version: 01
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list
configuration: driver=snd_hda_intel latency=0
resources: irq:42 memory:efebc000-efebffff

Prosim za pomoč

Komentarji

  • Sem probal pa še vedno nič . Malo se mi zdi ... ko grem pogledat strojno nastavitev :

    **** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
    card 0: Intel [HDA Intel], device 0: STAC92xx Analog [STAC92xx Analog]
    Subdevices: 1/1
    Subdevice #0: subdevice #0
    card 0: Intel [HDA Intel], device 1: STAC92xx Digital [STAC92xx Digital]
    Subdevices: 0/1
    Subdevice #0: subdevice #0

    Ko grem pa pod nastavitve zvoka pa imam izpisano samo digitalno. Kolikor se spomnim sem imel prej nastavljeno na analogno,vendar tega sedaj ni več. In je zaznano samo kot digitalno.
    Kakšen nasvet ?
  • najprej zaženi
    alsamixer
    v terminalu ter zvišaj glasnost zvoka
    nato v terminalu zaženi
    aplay /usr/share/sounds/alsa/Front_Center.wav
    in bi mogu slišat zvok..
    Preizkus zvoka lahko probaš tudi v nastavitvah zvoka.. tam se lahko poigraš z nastavitvami in poskušaš najt pravo nastavitev..
  • daddy1 Član
    uredil/-a 1. May, 2012
    Še vedno ne deluje.... Ne bi rekel ,da bi kaj šaril po nastavitvah prej... poslušal glasbo in kar :mad:
    Kot sem rekel .če me spomini ne vara sem imel analogno,sedaj je pa digitalno. Zakaj tega ni ne vem.
  • Madonca cel doktorat sem naredil. :D .... Ampak mi je nekako uspelo. V audioPulse audo control( sploh nisem vedel ,da to obstaja in sem to iskal :lol: ) sem na nastavitvah nastavil analogni izhod in sedaj dela brez problema. Ja ni kej ,celo življenje se učimo :P
    Vseeno hvala za pomoč
    REŠENO
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.