[12.04] zeitgeist-fts

naredil sem svežo inštalacijo 12.04 in vse deluje kot bi moralo, vendar imam rahlo težavo z zeitgeistom. Torej problem je v tem, da mi zeitgeist-fts požre več kot 100 MB pomnilnika. Je to normalno? Ker se mi zdi, da je to vseeno malo preveč.

Ko prižgem računalnik, mi sistem porabi 1 GB rama preden odprem kakršnekoli programe. Se mi zdi kr mal preveč. 11.10 je porabila občutno manj.

Komentarji

  • Odvisno od tega kaj zeitgeist počne.. če indeksira vse to kar ti počneš na računalniku in ti dosti tega počneš :D pol bi rekel da je normalno.. probaj ga izključit (v nastavitvah glej Zasebnost) in opazuj porabo..

    1GB praviš..pa niti ni preveč za današnje čase kjer ko kupiš najslabši laptop dobiš takoj 3GB rama
  • Sem izključil in se je poraba zmanjšala za 5 MB, torej še vedno okoli 100, mogoče malo pod 100 MB.

    Koliko pa vam požira rama?
  • 1.8 MiB + 163.0 KiB = 1.9 MiB zeitgeist-daemon
    2.8 MiB + 265.0 KiB = 3.1 MiB zeitgeist-datahub
    2.6 MiB + 986.5 KiB = 3.6 MiB zeitgeist-fts
  • Pomnilnik je v sistemu zato, da se porabi. Če ti porabi ves pomnilnik s tem ni nič narobe, če zna jedro dobro upravljati z njim in ga sprostiti, ko nastopi potreba. In Linux to zna odlično tako da se ne sekiraj preveč. Je pa povsem mogoče, da se bo poraba močno zmanjšala, ko bo program poindeksiral vse podatke.
  • Pri meni zaetgeist potroši 350 in več MiB :(

    zeigeist-daemon 684,00 KiB
    zeitgeist- datahub  324,00 KiB
    zeitgeist-fts  359,8 MiB !!!

    Pri zasebnosti imam izključene vse možnosti beleženja in shranjevanja podatkov i datotekah in programih...

    Se da ta Zeitgeist popolnoma odstranit ali???
  • Odstranit ne..ker je del Unityja ampak lahko ga onemogočiš https://askubuntu.com/questions/45548/disabling-zeitgeist/149799#149799
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.