[rešeno] Code::Blocks - undefined reference to

Inštaliral sem Code::Blocks in knjižnico GSL.

Vseeno mi compiler (GNU GCC) javi 'undefined reference to gsl_blabla...'. Kaj bi to lahko bilo?

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Pomeni, da se tvoj program ne poveze (linker) s tisto GSL knjiznico.
  • Tako je, to mi je jasno. Ne vem pa, kako mu povedati kak naj se poveže.
  • Namesti razvijalske knjižnice gsl in jih podaj gcc-ju preko parametra -l: http://gcc.gnu.org/onlinedocs/gcc/Link-Options.html
  • Tako je, to sem tudi naredil, a še vedno niso vse zadeve delale. Bi pa rad, da mi dela vse v Code::Blocksu - pisanje ukazov v Consoli je zamudno.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Verjetno ima ta code::blocks kake nastavitve za projekt. Prebrski mal po menujih. Potem pa poglej, kje se projektu dodajajo knjiznice. (IMO je to velik bolj zamudno kot pa pisanje ukazov v konzoli)
  • Torej imaš nameščen libgsl0-dev? Lahko poveš katere funkcije uporabljaš?
  • Se opravičujem za pozen odgovor.

    Nimam nameščene razvijalske različice, sem se v prejšnjem postu narobe izrazil. Sem pa gcc poganjal preko parametra v konzoli, ja.
  • Brez razvijalske različice ne boš mogel prevesti programa, saj nimaš headerjev. To moraš namestiti!
  • Ok, kako pa to namestim? Sicer za inštalacije uporabljam Ubuntu Software Center. Hvala!
  • Samo klikneš in namestiš paket, ali pa:

    sudo apt-get install libgsl0-dev
  • ja ali pa če poiščeš libgsl0-dev v software centru in potem namestiš. bi jo moralo najti.

    sicer je pa za te posamezne pakete boljši grafični vmesnik synaptic
  • Hvala za odgovor. Napiše mi pa:
    libgsl0-dev is already the newest version.
    Še to: v konzoli sem uporabil ukaz
    gcc file_name.cpp -lgsl -lgslcblas
    in napravil mi je a.out.
  • @Mafijec
    a.out je ta tvoj program. (zaženi ga z ./a.out)
    V Code::Blocks dodaš knjižnico z Project > Build options > Linker Settings > Add
    ter poiščeš tvojo knjižnico (končnica .so)

    lp:1GOR
  • @1GOR: Hvala, programček se mi je zagnal :). Knjižnico pa še iščem :P.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.